Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:19


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:19


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:20


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:20


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:21


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:22


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:23


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:24



Musafir

#1034 tot un prost

2013-02-13 12:26

deci, mai rabdatorule, eu mi-am explicat in ceea ce am scris lipsa de reactie a oamenilor, si repet : suntem o natie de prosti care ne meritam soarta

ca lumea nu are incredere in cernev , o fi; sunt insa consternat ca mai are incredere intr-unul precum diculoiu.... sau in cine or mai avea ei incredere - dar, astia nedobitoci, de ce nu luati voi atitudine, ce mai asteptati?

iar am uitat, explicatii gasim in permanenta - e mai bine la caldura, mai bine stati voi linistiti ca mai mult decat sa va dea afara nu are ce sa vi se intample

popor ingrat, asta suntem.... prostii merita sa moara de foame, mai bine stam sa aruncam cu piatra

si am uitat sa-ti spun si eu fac parte din acolitii lu' cernev, eu sunt una din amantele lui (ca are foarte multe), si a lu' Ghioca

da' o sa lupt sa vina sa va reprezinte niste oameni cu studii, doctori in stiinte, eventual laureati Nobel, pentru ca, nu-i asa, voi sunteti niste educati, niste somitati - se vede dupa cum va exprimati pe aici...

Deci, inca o data fratilor guvernanti , va rugam mult : inchideti Oltchim, pentru ca oamenii astia de pe platforma nu-si doresc altceva.... !

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-02-13 12:55



Musafir

#1036

2013-02-13 15:45

sunt uni maistri din combinat care nu au iesit la greva de frica

Musafir

#1037

2013-02-13 15:50

ce maistri sunt chimisti s-au amecisti
tesa

#1038 jos Cernev

2013-02-13 16:31

Tovarase secretar cu propaganda PCR la USG,incet incet iti pleaca simpatizantii.Ati reusit sa va faceti de ras .Nu mai puteti strange oameni de o greva.Nici televiziunile nu mai sunt.
Au reusit sa protesteze toata TESA de la electoliza 3.

Bravo celor de la Solidaritatea ca nu au mai participat si au last sa se vada cati cernevisti mai sunt.
tina

#1039

2013-02-13 17:01

Se pare ca doar Electroliza mai cupleaza la promisiuni restul oamenilor din Oltchim sa-u desteptat bravo lor.
prost rau de tot

#1040 tot prost

2013-02-13 17:20

domnu tesa poti sa stai linistit ca se pare ca s-a transat treaba la bruxeselles... deci cum va spuneam va meritati soarta.... desi eu cred ca e vina lu' cernev ca nu baga aia in seama oltchim... si prostii astia care protesteaza pe acolo... ce interese ascund ei oare... or fi spioni, informatori... or fi ai lu' roibul, sau ai lu' iliescu.... poate ponta...sau basescu, poate chiar de prin Iran, cu globalizarea asta....

nici nu stiu ce sa mai scriu pe aici, e asa bine la caldura, vin la 7 la servici, plec la trei... ce prosti sunt toti de pe aici, si eu meritam sa fiu sef, noroc ca m-a facut mama destept si frumos... nu ma cobor eu la nivelu' lu' prostii astia din sindicat

asaaa... ce sa mai zic.... Ghioca e prost si gras, Cernev la fel... ce bine e la servici, cat ne-or mai tine astia pe aici, da' probabil o sa-i dea pe prosti afara, ca tocmai am stabilit ca eu sunt destept si frumos si siguuuur pe mine ma vor tine

bravo Vosganian, aproape ca incep sa cred ca mai arunci un ochi pe aici...

 

@tina... ia detaliaza tu un pic ce ai vrut sa spui... adica, lumineaza-ma un pic ca are si desteptaciunea asta o limita


Musafir

#1041

2013-02-13 18:10

pentru cine joci tot teatrul asta?
prost

#1042 prost

2013-02-13 18:28

pe cine intrebi? pe cernev? pe diculoiu? pe roibu? pe cine?

pentru cine scrieti voi pe aici mizeriile astea? voua nu va e rusine? voi cititi ce scrie prin paginile astea? rade orasu asta de voi ! colegi intre colegi, oameni care mancati aceeasi paine amarata !

teatru? sa vedem ce teatru o sa jucati voi cand va vor trimite astia acasa cu sutul in fund, fara macar sa ridicati capul din pamant pentru ca sunteti prea mandrii sa va cereti drepturile.... prea orbiti de invidie si rautate

sa vedem ce o sa lasati copiilor vostri, praful si pulberea, ati supt de aici care mai de care... oameni de nimic....

teatru zici... rusine sa va fie, nesimtitilor, va dati oameni cu pretentii si voi va vindeti si va turnati unii pe altii ca niste curve de pe centura

citeste pe aici ca sa vezi ce sunteti voi de fapt, nerusinatilor

Musafir

#1043

2013-02-13 18:37

acum mi-am dat seama ca ai o minte fabuloasa...
trebuia sa te faci scenarist
prost

#1044 prost

2013-02-13 18:41

probabil ma va ajuta dupa concediere

ma gandeam ca o sa ma contrazici si o sa-mi spui ca toata lumea buna, adica macar o mie de oameni veti iesi maine in fata Pavilionului ca sa incercati sa lasati ceva in urma voastra, locuri de munca pentru copiii vostri....

Musafir

#1045

2013-02-13 19:04

vezi ca stii sa fii si diplomat!

eu nu te pot ajuta in acest sens, daca as fii putut te-as fii ajutat cu drag.
asta depinde de VOI TOTI SA FITI UNITI,sa mai lasati cearta deoparte...
tot....

#1046 prost

2013-02-13 19:29

ca idee - am inteles ca domnu' diculoiu a fost abordat in vederea unei pozitii comune a celor doua sindicate Victoria si SLO, asa cum ai spus pentru a actiona unit

ei bine, omu are niste idei fixe, mai exact am inteles ca a refuzat absolut orice colaborare
el viseaza ca-l va da in judecata pe Piperea...etc

maine vor pleca 4-5 autocare din partea SLO spre Bucuresti... eu nu zic ca e rau, insa e prea putin, daca mergi in Piata aia a Guvernului cu 200 oameni nu faci nimic, trebuia sa ne unim si sa mergem o mie de oameni.... nu a vrut, asta e....

...asa oameni... asa lideri.... asa politicieni.... asa popor... asa natie
comunistul

#1047 va traso roibu

2013-02-13 22:19

daca il ascultati pe roibu azi la etalon vedeti ca a avut dreptate.nu se actioneaza repede suntem pierduti
de revine in oltchim beleste multi tovarasi
Nostradamus

#1048 revenire!

2013-02-13 23:30

Roibu va reveni in curand la Oltchim!Asa ca feriti-va toti ce l ati pus cu genunchii pe coji de nuca!Lumea din sectii il doreste inapoi,se pare ca si Ponta.......asa ca .....valizele.........

prosti

#1049 prosti rau

2013-02-14 05:54

Ce e drept, daca ar mai fi Ceausescu in viata ghiciti ce s-ar intampla...

... ce tara bai frate....
UNIREA

#1050 Sindicatul UNIREA

2013-02-14 11:26

Sindicatul UNIREA picheteaza Guvernul.
Sindicatul liber s-a agatat si el ca anexa a Sindicatului UNIREA.