Conf. Dr. Adrian Neacsu: Salvati Libertatea!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Conf. Dr. Adrian Neacsu: Salvati Libertatea!


Musafir

#1

2012-08-11 13:21

ce se intampla la ora actuala in Romania este absurd daca n-ar fi inspaimantator de ADEVARAT! parca citesc un roman despre dictatori doar ca am nesansa sa traiesc tocmai sub un dictator! am ani multi si vreo 34 mi i-a furat ceausescu. cu exceptia(sau poate nu) a faptului ca nu suntem batuti cu sapunul bagat ciorap in ficati(nu lasa vanatai si mori repede) in beciurile securitatii, restul e ca pe vremea impuscatului. cum sa ceri poporului tau sa nu se uite la un post TV? n-am uitat radio europa libera.cum de-a uitat basescu?cum sa accepti sa ti se expoateze bogatiile tarii si tara sa nu aiba avantaje? cum sa accepti firme care au procese cu state cat un continent(brazilia-chevron)sa vina sa-ti distruga bucatica de tara? cum sa vrei un lac al mortii in locul a 4 munti? cum sa-ti faci poporul puturos si sa-l inviti sa se care din tara lui? cum sa inchizi ochii la mortalitatea infantila?cum sa iei bani din pensiile batranilor , dar sa dai ajutoate interlopilor cu palate, masini si kile de aur? ce conducator e asta? am gresit mileniul, veacul, tara si norocul? libertate! de asta data de adevaratelea! nu originala!
Octav

#2 SALVATI LIBERTATEA

2012-08-12 09:35

TRAIAN BASESCU ESTE DEMIS DE CEI PESTE 8 MILIOANE DE ROMANI .
DATORITA COMPLICITATII UE=URSS,MERKEL-BARROSO-READING PLATITI DE CATRE BASESCU SI CAMARILA SA,"EXPERIMENTUL ROMANIA" NU ARE SORTI DE IZBANDA.
DE CE NU AU INTERVENIT CEI DE MAI SUS IN 2007 CAND BASESCU A FOST SUSPENDAT?
DE CE NU AU INTERVENIT CAND BASESCU SI RWEGIMULSAU AU INSTAURAT REGIMUL POLITIENESC,DESFINTAND DEMOCARTIA?
DE CE NU AU INTERVENIT CAND BASESCU A CONDAMNAT POPORUL ROMA LA MOARTE,EL SI CAMARILA SA DESFATANDU-SE CU BANII TAIATI DIN SALARII,PWENSII,AJUTOARE,AI COPIILOR,AI MAMELOR SI A PERSOANELOR CU DIZABILITATI?
TRIADA MAFIOTA DE LA VARFUL UE=URSS SE FACE COMPLICE CU BASESCU SI REGIMUL SAU LA ACTIUNEA DE GENOCID IMPOTRIVA NATIUNII ROMANE SI INCERCAREA DE DEZINTEGRARE A STATULUI NATIONAL UNITAR SUVERAN ROMAN.VOR TREBUI SA DEA SEAMA IN FATA ISTORIEI PENTRU DISTRUGEREA UNUI NEAM ROMANESC.TRAIAN BASESCU SI CAMARILA SA TREBUIE ARESTATA PENTRU SUBMINAREA SIGURANTEI NATIONALE,
Wolf

#3 Eroii pdl

2012-08-12 09:38

Vom intelege cu adevarat ce face pdl-ul si basescu, peste cativa ani cand, avand pasaportul vizat de ambasada Ungariei la Bucuresti, vom vizita Scaunele Secuiesti. Ghidul maghiar , vorbind o romaneasca aproximativa, ne va explica cum ca cele trei statui, a lui basescu, zegrean si kovesy, aflate in curtea tuturor primariilor din zona secuiasca, apartin unor adevarati eroi, fauritori ai Ungariei Mari.
Litruţă

#4

2012-08-12 10:06

Jos Dictatorul laş,orb şi chel!
marika

#5 Trecutul care se repeta

2012-08-12 10:07

Adresez doua rugaminti: una poporului roman divizat in cei multi care si-au regasit demnitatea si cei putini care vor sa o calce pe a primilor!
Pentru cei care si-au regasit demnitatea rugamintea mea este de a continua lupta,de a nu se pleca in fata acestui stat politienesc, securist!
Pentru minoritatea sinecurista nu am decat o rugaminte care se poate transforma in lupta : acceptati infrangerea si lasati acest popor sa decida ce are de facut!
cetatean

#6

2012-08-12 10:09

Nu trebuie sa ne oprim aici. Indepartarea lui Basescu si a acolitilor lui nu aduce in mod automat binele in Romania. Societatea civila trebuie sa stea treaza si sa sanctioneze prompt toate derapajele, indiferent din partea cui vin.
Cata

#7 Pentru viitorul nostru si al copiilor nostri!

2012-08-12 10:40

Trebuie sa vina vremea OMULUI iar bestia sa fie indepartata pentru totdeauna. Ne-a conditionat existenta de capriciile sale primitive ceea ce nu poate fi acceptat de niciun OM intreg la minte si la suflet! Mai mult, va trebui sa dea socoteala pentru ca faptele sale, imorale si ilegale, care impun dreapta judecata a OAMENILOR!
Adrian

#8

2012-08-12 10:40

Este important ca aceasta petitie sa aiba vizibilitate.
Am gasit o referinta pe site-ul ziarului Cotidianul, dar numarul de semnaturi este (inca) confidential.
Va urez succes!

Musafir

#9

2012-08-12 10:41

AS VREA SA SE TERMINE ODATA.
misupana

#10

2012-08-12 10:47

trebuie sa schimbam acest tip de politi
ca ,trebuie sa aratam U.E. ca avem aspiratii
si nu santem masa de manevra , trebuie sa eliminam
mascaricii din politica !

Musafir

#11

2012-08-12 10:48

Dumneyeu sa se indure de noi si sa ne scape de Necuratul si camarila sa.
Cetatean

#12

2012-08-12 10:53

Acesta e MOMENTUL cind insfirsit ne desprindem de resturile comunisto-securiste.
andrada

#13

2012-08-12 11:00

Pentru viitorul acestui popor ,unitatea si determinarea sa ne fie stindard! prea mult rau inutil a raspandit gruparea basescu -udrea -macovei pentru ca romanii sa-i mai ierte ,asa ca trebuie mers pana la curatenia totala si ulterior refacute legile ca asemenea mostruozitati sa nu mai apara in viata politica !!!
jjerca

#14

2012-08-12 11:02

Sa fie pedepsit el si intreaga camarila pentru ceace au facut acestui popor de asa maniera ca altii care vor veni la conducere sa ia aminte si sa numai chinuie poporul. Imi pare rau ca avem un prim ministru asa de moale si slab care ia pozitia ghiocelului in fata Europei si nu aplica legile de care acest stat dispune pentru ca acest popor trebuie sa aiba demnitatea sa si sa fie egal cu celelalte popoare si nu vasal ca sa prim ordine de la Inalta Poarta. Uite unde am ajuns cu ordinele date de Europa niste prapaditi care stam cu mina intinsa in timp ce ei ne jefuiesc facindune din ce in ce mai dependenti de ei.
anonimussandu

#15

2012-08-12 11:08

Vointa poporului roman este evidenta. In rest, exista doar stratageme josnice si ieftine de a nu fi luat in considerare votul a sapte milioane si jumatate de oameni. Basescu trebuie sa plece!

Musafir

#16

2012-08-12 11:23

CETĂȚENI ROMÂNI PATRIOȚI PRICEPUȚI ÎN ARTA COMUNICĂRI, TRANSMITEȚI TRADUSĂ ÎN LIMBILE DE CIRCULAȚIE INTERNAȚIONALĂ "" ADEVĂRUL "" DIN TARĂ ȘI CHINUL ACESTUI POPOR DIN ULTIMII 6 ANI AI DICTATURII băsescu. COMUNICAȚI LA U.E. REALITATEA NU DEZINFORMĂRILE ESCROCILOR băsescului ŞI A UNELTELOR LUI TOVARĂȘI DE HOȚIE .

Musafir

#17 alegatorul

2012-08-12 11:30

Fie painea cat de rea
Basescu la Rahova
Mai bine mananc coceni
Decat Basescu la Cotroceni.

Musafir

#18

2012-08-12 11:31

Urata invitatia de a ... sponsoriza, petitia
danut

#19 DISPARI....BASESCULE

2012-08-12 11:42

N am crezut c o sa ajung sa doresc moartea cuiva.Imi doresc sincer ca BASESCU SA MOARA,ASOMAT CA ANGHELESCU SI..BEAT CA PORCUL!!CAT timp traieste javra asta,n o sa avem liniste chiar de l demitem...structurile de tip securistic pe care le a implementat in parchete,servicii,CCR,CSM si ICCJse vor desfiinta doar dupa moartea lui.Deci MORI SMINTITULE!!!
Marin

#20 Maleficul Basescu

2012-08-12 12:07

Jos cu derbedeul de Basescu, cea mai josnica si vicleana creatura si cel mai odios sarlatan securist pe care l-a cunoscut aceasta natie ! Trebuie sa terminam cat mai repede cu acest nemernic malefic ce a nenorocit acest popor.
Nae Naescu

#21

2012-08-12 12:41

Bravo domnule doctor!
mario

#22

2012-08-12 13:12

Referendumul se decide prin votul popular si nu prin boicotul unora care au interese directe. Traian Basescu unde este onoarea ?

Roman

#23

2012-08-12 14:12

Mesajul este adresat romanilor sau macar a celor care se mai mandresc cu originea, tara, limba si trecutul acestei tari
ell

#24 ajunge!

2012-08-12 15:09

ajunge! in strada e solutia! ne-am saturat de ciuma portocalie si de mentorul ei, basescu! ne-a ajuns cutitul la os!

Musafir

#25

2012-08-12 15:32

vom fi umiliti daca 7 va fi mai mic decat 1 nu noi suntem de vina ca si cei ce au fost la conducerea tarii si cei ce sunt, nu sunt in stare sa dea o cifra a populatiei Romaniei.Sau poate au dezinformat pana acum asupra numarului si au mintit Europa sa raspunda cine a facut-o nu noi.Eu cred ca acest om n-a castigat niciodata cu adevarat ;nici in 2004 cu nastase si cu atat mai mult in 2008 Ar trebui sa stie asta si doamna Europa