Conf. Dr. Adrian Neacsu: Salvati Libertatea!


Musafir

/ #1

2012-08-11 13:21

ce se intampla la ora actuala in Romania este absurd daca n-ar fi inspaimantator de ADEVARAT! parca citesc un roman despre dictatori doar ca am nesansa sa traiesc tocmai sub un dictator! am ani multi si vreo 34 mi i-a furat ceausescu. cu exceptia(sau poate nu) a faptului ca nu suntem batuti cu sapunul bagat ciorap in ficati(nu lasa vanatai si mori repede) in beciurile securitatii, restul e ca pe vremea impuscatului. cum sa ceri poporului tau sa nu se uite la un post TV? n-am uitat radio europa libera.cum de-a uitat basescu?cum sa accepti sa ti se expoateze bogatiile tarii si tara sa nu aiba avantaje? cum sa accepti firme care au procese cu state cat un continent(brazilia-chevron)sa vina sa-ti distruga bucatica de tara? cum sa vrei un lac al mortii in locul a 4 munti? cum sa-ti faci poporul puturos si sa-l inviti sa se care din tara lui? cum sa inchizi ochii la mortalitatea infantila?cum sa iei bani din pensiile batranilor , dar sa dai ajutoate interlopilor cu palate, masini si kile de aur? ce conducator e asta? am gresit mileniul, veacul, tara si norocul? libertate! de asta data de adevaratelea! nu originala!