Conf. Dr. Adrian Neacsu: Salvati Libertatea!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Conf. Dr. Adrian Neacsu: Salvati Libertatea!

Escu

#26 Solutia ONORABILA

2012-08-12 15:48

Astept Demisia lui Traian Basescu!
gigi

#27

2012-08-12 16:45

Basescu a impartit si invrajbit romanii nu numai in interior dar si in afara tarii. E cazul sa plece. Vad ca acum Udrea si compania sau ascuns. Acum nu mai e vorba ca nu avem ce manca e vorba de viitorul nostru si al copiilor si nepotilor nostrii. Daca Basescu nu va pleca peste 2 ani va fi prea tarziu.

Musafir

#28

2012-08-12 16:57

Stimate domnule Conferentiar universitar Adrian Neacsu
Ma numesc Adrian Nicolae Pitu, sunt nascut la 08 septembrie 1952 in Lugoj judetul Timis, absolvent al Universitatii din Timisoara fadcultatea de Studii Economice.
In perioada 1990-1998 am lucrat ca ofiter superior de politie ( judiciar ) la Timisoara si Lugoj,dar deoarece in noua "Politie " s-au mentinut practicile vechii militii comuniste, am intrat in conflict cu conducerea de atunci a MI si am fost nevoit sa plec din tara, obtinand azil politic in baza Conventiei de la Geneva (1951 ).
Desi traiesc de mai bine de 14 ani in alta tara, sufletul si inima mea au ramas tot romanesti iar Romania tara mea de dragoste si dor.Sunt insa si un atent observator al vietii politice romanesti si cele intamplate in ultima perioada m-au umplut de stupoarel,indignare si revolta fata de clica PDL si Traian Basescu. Un om de onoare ar accepta infrangerea si s-ar retrage onorabil prin demisie,insa Basescu intrece orice inchipuirte in materie de manevrare, minciuna,manipulare, grosolanie, rautate etc, lista nu o pot continua deoarece este prea lunga.Pentru mine va ramane o mare enigma cum a ajuns un astfel de personaj in cea mai inalta demnitate din stat.In Romania au existat de-a lungul existentei mari personalitati politice, Regi ( Principele A.I.Cuza,MS Carol I, MS Ferdinand Intregitorul ) ilustri prim-ministri ( N.Iorga ) ,mari politiceni ca Madgearu, Bratianu,Corneliu Coposu,Ion Ratiu,etc.) iar faptul ca un asemenea individ se afla pe aceeasi lista aduce o imensa dezonoare si insulta acestora.
Sper din toata inima ca poporul roman se se poata debarasa de un asemenea personaj negativ si sa fie mai atent la vot, sa voteze cu discernamant .
Cu stima,
Adrian Pitu
Ungaria
Cetateanul onest

#29 Votantul

2012-08-12 18:35

Dupa cat rau a facut Tarii si Poporului, vreau sa dispara sleahta portocalie (pdl-ista).Sunt mai rai decat orice cetatean, sunt obsedati de putere, jaf si distrugere.
Nuku

#30 Petitie

2012-08-12 19:05

Nu doresc vizibilitatea petitiei, ci vizibilitatea schimbarii !
un român

#31 UN ROMÂN

2012-08-12 19:40

Sper din toată inima de român SĂ SCĂPĂM DE ACEST BEŢIVAN. USL trebuie să lupte pentru ROMÂNIA şi ROMÂNI, pentru bunicii noştri, mamele noastre, părinţii noştri, copii noştri, DOMNILOR PENTRU VIITORUL NOSTRU, iar cele 8,5 milioane de votanţi, respectiv 7,5 milioane de voturi pentru DEMITEREA CHIORULUI-BEŢIVANULUI reprezintă certitudinea unui viitor mult mai bun, cu principii, valori morale şi mai ales RESPECT pentru toţi ROMÂNII.Trebuie să salvaţi ROMÂNIA, mult succes şi DOAMNE AJUTĂ!
cosmin

#32 Mitocanul trebuie sa plece

2012-08-12 21:43

Acest mitocan, mitoman, badaran si secoristo-comunist trebuie sa plece. Reprezinta ultima toxina a comunismului care a infectat grav acasta tara. Basismul este o boala psihica care il impiedica pe subiect sa vada realitatea.
Kostel

#33

2012-08-12 21:47

Aduceti-va aminte de Caderea Bastiliei (1789), reverberandu-se in revolutiile de la 1848 : deviza a fost, este si va ramane " LIBERTATE, EGALITATE, FRATERNITATE (UNITATE)" !!!!! N-aveti voie sa uitati ! NICIODATA !!!
Briela

#34

2012-08-12 22:39

Democratie inseamna DIALOG , profesionalism , concurenta si respect pentru toti cetatenii unei tari. Minciunile cu care a ajuns presedintele suspendat in functie, ne-au costat economic, social, moral si mai mult - au ingradit tot mai mult libertatile democratice. Statul de drept NU mai exista - institutiile statului fiind decapitate si supuse controlului total. Daca NU ne vom uni sa fim un POPOR - "ferma animalelor" ne va inghiti cu totul.
carcotas

#35 basescu la jilava

2012-08-13 09:34

Desteapta-te romane, gandeste si lupta pentru tine, sa nu-ti fie rusine maine ca esti roman.Daca in strada e solutia, SA IESIM IN STRADA cei 7,5 mil ce-am votat, fiecare in orasul sau, la o anumita ora ce va fi anuntata tot online.
maria

#36 basescu si guvernu boc la puscarie

2012-08-13 09:45

Basescu si guvenu boc,mincinosi, lasi, hoti,javre ordinare, sa fie trasi la raspundere pentru toate hotiile, jaful national si umilirea romanilor in europa.
Adriana Stoian

#37 Destul!

2012-08-13 13:30

Doamne ajuta !
anna

#38

2012-08-13 15:05

Semnati toti ceia ati spus DA la referendum. Semnati toti cei care dintr-un motiv sau altul ati vrut sa spuneti DA la referendum si nu ati ajuns la vot.
Sa trimitem listele de vot la Barroso.
costache

#39

2012-08-13 19:10

de ce nu iesim iar in strada?
unde-i piata universitatii?
la -25 de grade se putea si acuma nu?
ce naiba sintem asa prosti

Musafir

#40

2012-08-14 08:55

Fac parte din cei 74OO000 de votanti.Vreau o schimbare.Nu stiu daca va fi mai bine cu altii dar faptu ca se agata cu disperare de scaun ma face sa fiu si mai inversunata a nu-l mai vrea pe suspendat.
AG

#41

2012-08-18 11:49

Frati Romani,
Basescu si-a pus oameni in toate structurile statului, el acum nu e singur ii are pe toti acestia la mina, pe care i-a numit si carora le ie frica ca isi pierd scaunul odata cu plecarea lui Basescu, de aceeea acestia fac fara rusine toate aceste incalcari ale legilor, numai sa-si pastreze postul si ciolanul gras.Basescu mai are si pe toti afaceristii carora le-a dat contracte grase, mai are pe americani carora ati vazut pe fata cum le-a promis "Rosia montana", ii mai are pe unguri carora le-a promis "Ardealul".Acum s-a dus in Covasna sa negociese cu ungurii conditiile predarii Ardealului, contra sustinerii in parlament a ungurilor, in cazul in care se pune problema suspendarii in parlament, etc.
Noi suntem singuri, noi singuri, "POPORUL" noi cei care am votat si care nu-l mal vrem , noi suntem singurii care putem sa ne schimbam soarta, daca vrem cu adevarat o tara democrata nu o dictatura basesciana.Pentru acesta trebuie ca toti care au votat si toti care chiar daca nu au votat dar vor sa decida singuri in tara lor, sa nu mai fie anchetati de parchet si DNA pentru ca au votat, sa nu mai vina "ORBAN"sa le dicteze ce si cum sa faca in tara lor sa veniti cu totii in zilele de 19 si 21 august sa pichetam pasnici sediile tuturor primariilor din tara, fiecare in satul, comuna sau orasul sau.Cei din Bucuresti sa venim cu totii in "PIATA CONSTITUTIEI" sa aratam lumii intregi ca asta este "VOINTA INTREGULUI POPOR", ca ne-am saturar de dictatura, ca vrem o "ROMANIE" ca afara, ca vrem un alt presedinte care sa nu ne mai vinda la unii si la altii, care sa nu ne mai vinda flota, care sa aiba o tinuta demna de afi roman si de a reprezenta poporul roman. Nu mai vrem un presedinte care sa se caciuleasca la forurile europene si ale lumii, si pe care sa nu-l bage nimeni in seama.Nu mai vrem un presedinte care sa santajeze pe toata lumea care zice ceva rau de le cind face rau.Mai era "VADIM, BECALI, PATRICIU"
care ziceau cite ceva de el, le-a inscenat procese si acum sau cumintit, nu mai zice nimeni nimic.Cristoiu dupa ce i-a fost facut un proces si l-au pus sa plateasc o suma mare de bani il pupa pe Basescu peste tot.Frati ROMANI suntem singuri, deci haideti sa ducem la capat ce-am inceput sa restauram democratia in ROmania, sa dam jos dictatorul, sa venim cu totii pe 19 si 21 august 2012 sa pichetam pasnic toata prmariile.Vorba lui mos Ioan Roata: "Unde-i unul nu-i putere la nevoi si la durere. unde-s doi puterea creste si dusmanul nu sporeste". Frati ROMANI haideti cu totii , nu poate si nici nu va indrazni nimeni sa se opuna intregului popor , nici parchetul si nici DNA, si nici Basescu, nu poate nimeni sa aresteze opt milioane de romani.











































bujiehoroscop

#42 ne alaturam&luptam,pina la ultima picatura.alaturi de acest om

2012-11-05 18:21

ASTA SPUNE TOT,DE FRUMUSETEA INTERIOARA A OMULUI ADRIAN NEACSU

Musafir

#43

2012-11-20 11:59

Libertatea e tot ce ne-a mai ramas!
silviu@gmail.com

#44 Bravo Adrian Neacsu

2012-11-20 12:03

Jos ciuma portocalie

Musafir

#45

2013-03-14 19:58

Ne dorim cu totii calegile sa fie egale pantru toti si nu mai putin egale pentru unii