Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

#376

2012-07-31 09:43

Nu mai vreu acesta reprezentare de catre fostul presedinte.Din punctul meu de vedere am votat pentru demisie nu mai am presedinte.Nu ma pot minti singura.Aneat M.
hanna

#377

2012-07-31 09:43

Doamne in ce tara traim.Acolo unde cei care castiga stau acasa, fura nu fac nimic si-si scot fetele la mezat pe srada.Sincer sunt foarte indignata cum un fitecine se agata de scaun, de putere de lucruri pe care nu le intelege.Mitocanule pleaca du-te unde vrei ai furat destul ii-ati progeniturile si pleacaaaaaaaaaaa.Nu stiu ce mai este de facut.Ne sfideaza in fata ceata portocalie de hoti, frustati si avizi de putere in frunte cu presedintele pdl buldogul cu ochii bulbucati de nervi.

Musafir

#378

2012-07-31 09:45

In nuvela istorica "Alexandru Lapusneanul" scrisa de Costache Negruzzi, intalnim o replica, devenita intre timp foarte cunoscuta, anume: "Daca voi nu ma vreti eu va vreau". Este rostita de catre personajul ce da numele nuvelei, caruia i se spusese ca poporul nu il vrea, avand intentia de a-si recapata tronul pierdut din cauza tradarii boierilor. NU TE MAI DORIM este asa greu de acceptat DOMNULE BASESCU !

Musafir

#379

2012-07-31 09:46

vreu o schimbare,romania s-a scufundat odata cu dl basescu

Musafir

#380

2012-07-31 09:47

Romani...alegeti-va singuri viitorul...acum cat aveti pe cineva sa va ajute...daca ajutorul nostru va fi cercetat penal cum spune Basescu....nu vei mai avea nici un cuvant de spus...deci SPUNE DA ACUM SAU TACI PENTRU TOTDEAUNA...

Musafir

#381

2012-07-31 09:47

In nuvela istorica "Alexandru Lapusneanul" scrisa de Costache Negruzzi, intalnim o replica, devenita intre timp foarte cunoscuta, anume: "Daca voi nu ma vreti eu va vreau". Este rostita de catre personajul ce da numele nuvelei, caruia i se spusese ca poporul nu il vrea, avand intentia de a-si recapata tronul pierdut din cauza tradarii boierilor.

NU MAI DORIM BATJOCORA SI NESIMTIREA TUTUROR MASCARICILOR A BOIERILOR CU PALATE CARE SUGE DIN PENSIA BUNICII MELE DE 98 ani .din 360ron i luat 45 ron RUSINE SA VA FIE !

Musafir

#382

2012-07-31 09:49

Sa dispare cat mai repede!!!

Musafir

#383

2012-07-31 09:50

E revoltator ca sensul democratiei e pe cale de a fi rastalmacit.Noi, cei care am votat suntem invinsii iar ei, cei care au stat acasa sunt campionii democratiei, invingatorii, cei cu mintea limpede si cu sufletul alaturi de Romania?Spun si eu, alaturi de voi toti, am votat, deci astept demisia lui T.Basescu.Decizia Curtii Constitutionale trebuie sa tina seama de cei ce au votat in nr atat de mare si de nr real de votanti din tara noastra.Nu sa punem la socoteala si mortii si bebelusii!!!

Musafir

#384

2012-07-31 09:50

basescu nu a fost si nu va fi NICIODATA Presedintele meu si cu toate acestea l-am suportat opt ani in care si-a batut joc de mine.G A T A !

Musafir

#385

2012-07-31 09:50

lasa-ne Domnule sa traim si noi !!!!!!!!..........ai luat si ti-ai facut palate ,iale si dute cu ele dar lasa sa traim si noi fara diminuarea salariilor si a pensiilor RUSINE SA VA FIE !GASCA DE NESIMTITI MINCINOSI

Musafir

#386

2012-07-31 09:53

lasa-ne Domnule sa traim si noi !!!!!!!!..........ai luat si ti-ai facut palate ,iale si dute cu ele dar lasa sa traim si noi fara diminuarea salariilor si a pensiilor RUSINE SA VA FIE !GASCA DE NESIMTITI MINCINOSI

Musafir

#387

2012-07-31 09:55

Dupa parerea mea cvorumul a fost realizat. De ce? Pai :
-peste 7,5 mil au spus DA demiterii;
-cca 1 mil au spus NU demiterii;
-cca 0,1 mil au anulat votul;
-iar restul nu s-au prezentat. Acestia care nu s-au prezentat consider ca nu trebuie luati in considerare la numaratoare deoarece pe ei nu-i intereseaza si daca nu-i intereseaza atunci DE CE SA FIE LUATI IN CONSIDERARE?
Pe de alta parte Traian Basescu trebuia macar el sa se prezinte la vot, ca sa demonstreze ca doreste sa mai fie presedinte. Neprezentindu-se inseamna ca nu-l mai intereseaza aceasta functie.Asta este ca la un examen: ca sa-l iau trebuie sa ma prezint, daca nu ma prezint l-am POERDUT din start.

Musafir

#388

2012-07-31 09:55

Lasa-ne, lasa-ne...ne-ai plictisit. Lasa-ne, lasa-ne, ne-ai pacalit !

Musafir

#389

2012-07-31 09:56

Sa semneze tot poporul, sa-l dam jos pe chioru'!!!

Musafir

#390

2012-07-31 09:57

Vrem o tara democratica vrem sa stim daca mai contam in aeasta tara,la numai 14 ani am luptat 3 zile la podul Maracineni pt DEMOCRATIE,nu am cerut niciodata nimic,acum cer iarasi libertate,cersesc o viata decenta in tara mea,ma uit cum ne pleaca tineretul iar noi ramanem singuri.....

Musafir

#391

2012-07-31 09:58

Eu votez nu comentez!

Musafir

#392

2012-07-31 09:59

Jos Basescu !

Musafir

#393

2012-07-31 10:01

Din pacate pentru societatea romaneasca, basistii si pdl-istii au inventat un nou mod de comunicare,de interpretare a cuvintelor, ceea ce face ca, cuvinte precum dreptate, democratie, stat de drept, normalitate, demnitate, verticalitate, dragoste de tara, etc. sa para desuete, interpretabile dar mai ales lipsite de valoare, deoarece, folosite de ei in atatea randuri, aceste cuvinte si-au pierdut valoarea si sensul pentru multi dintre concetatenii nostrii. Ma alatur acestei miscari pentru toate acestea, pentru revalorizarea cuvintelor ce exprima sentimente adanci si trairi ce nu au nimic in comun cu acesti mizeri ai tarii noastre. Ma alatur pentru a salva ce se mai poate salva din aceasta tara, pentru ca scopul,nespus dar usor de intuit, al acestora in frunte cu acest basescu a fost, dupa ce ne-au vandut ca pe sclavi, sa ne distruga insasi samanta acestui neam. Ma alatur pentru ca in mine, ca si in dvs, traiesc toti stramosii nostri, de la Burebista la Antonescu (atat de demonizat din pacate).Ma alatur pentru ca fara jertfa nimic trainic nu se realizeaza. Sa fim noi jertfitii acestor vremuri tulburi si periculoase pentru neam si tara, insa sa le fie bine copiilor si urmasilor nostrii. Poate nu se va ajunge acolo, cine stie(?) dar trebuie sa avem inclusiv aceasta disponibilitate. Doamne-Ajuta!

Musafir

#394

2012-07-31 10:01

AM FOST PE O CALDURA SUFOCANTA SA VOTEZ CU DA.SI CARE E REZULTATUL?SA RAMANA TOT O PERSOANA CARE, NE DESCONSIDERA,CARE ARE COMPORTAMENT DE MAIMUTA?NU-L MAI DORESC CA PRESEDINTE.NU AM VOTAT CU EL NICI ODATA.SA-SI VADA DE ALTE TREBURI.TARA SI OAMENII NORMALI DIN ACEASTA TARA ARE NEVOIE DE UN PRESEDINTE NORMAL,RESPONSABIL,CARE-SI RESPECTA POPORUL SI TARA.NU O PAIATA MANIPULATA DE STRAINATATE UN MAIMUTOI,DEZGRATIOS,ALCOOLIC,DEZECHILIBRAT MINTAL.AFARA CU EL.

Musafir

#395

2012-07-31 10:02

Doreşte şi de data asta să câştige şmechereşte. Depinde de CCR ca şmecheriile acestea să înceteze.

Musafir

#396

2012-07-31 10:04

Nu este corect. Trebuia finalizat ultimul recensamant, cati oameni cu drept de vot au decedat de la ultimul recensamant FINALIZAT, cati cetateni care lucreaza la negru in strainatate, sau care sunt soferi prin UE si nu au avut posibilitatea de a vota, acesti oameni sunt socotiti ca fiind de partea lui Base?

Musafir

#397

2012-07-31 10:05

Ajunge! Ai fost demis, du-te la groapa de gunoi a istoriei!

Musafir

#398

2012-07-31 10:05

Basescu, incolonat cu toti ungurii carora le-a facut atatea favoruri - scoli, spitale, institutii in limba maghiara - ar trebui deportati, binenteles cu ridicarea cetateniei pentru ca NU SUNT CETATENI ROMANI, pentru ca  nu au facut decat defavoruri Romaniei, pentru ca incearca desfiintarea tarii prin ruperea Transilvaniei, pentru ca isi doresc exterminarea Romanilor "pe cale naturala" prin desfiintarea spitalelor, scaderea pensiilor si a salariilor.....iar ungurii se pot alatura ungariei liberi de orice obligatie fata de Romania, daca au avut vreodata una, dupa cum stim cu totii...


Musafir

#399

2012-07-31 10:05

Traian Basescu trebuie sa dispara cat mai repede din peisajul politic romanesc. Sper ca 5-6 ani de inchisoare sa-i schimbe modul comunist de gandire.

Musafir

#400

2012-07-31 10:06

Basescu sucks