Domnule Preşedinte Jose Manuel Durao Barroso

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Domnule Preşedinte Jose Manuel Durao Barroso


Musafir

#76

2012-07-24 13:38

dorim sa se termine cu circul si diversiunile ,facute de basescu si sa intram si noi in normalitate cit mai repede.DA LA REFERENDUM.JOS CU ACEST DICTATOR DE BASE CARE ESTE BOLNAV.JOS CU EL!

Musafir

#77

2012-07-24 13:43

DOMNILOR DIN PARLAMENTUL EUROPEAN...AM SI EU O INTREBARE...CHIAR VA PLACE SA FITI COLEGI CU ODRASLA IGNORANTA,PENIBILA A NEDEMNULUI TRAIAN BASESCU,UN PUSCARIABIL VINOVAT DE SITUATIA ECONOMICA A ROMANIEI?..DACA DA LUATI-O DEFINITIV SA VA REPREZINTE PE DUMNEAVOSTRA..NOUA NU NE TREBUIE..ACESTA RETARDATA ESTE O ALTA DOVADA A ABUZURILOR BASECATURII PE CARE TOT IL PLANGETI ...

Musafir

#78

2012-07-24 13:59

Cred ca nu trebuie sa punem la indoiala valorile democratiei in institutiile U.E.Putem sa ne indoim de unele persoane care vremelnic detin o functie intr-o institutie europeana,chiar si Presedintele Comisiei Europene!

Musafir

#79

2012-07-24 14:06

DLE BARROSO IMI ESTE GREAŢĂ DE BĂSESECU NU-L MAI VREAU PREŞEDINTE ESTE UN MINCINOS ŞI ATÂT

Musafir

#80

2012-07-24 14:17

Am trait o mare parte din viata in dictatura comunista, am crezut mult timp ca e buna ideea, dar din ce in ce mai prost aplicata, la noi, cel putin, mai ales incepand cu anii "80. Insa, am avut scoala, facultate si asistenta medicala, gratuite!!! Loc de munca asigurat, locuinta de la stat, astfel ca mi-am putut creste singura copilul! Conditia era sa tac din gura, taceam!!! Dar se spuneau destule bancuri politice, in care ne defulam, nu ne refulam, cum folosesc azi multi din cei care apar la tv gresit termenul! Pe urma am crezut ca suntem liberi!!!
In fine, macar pe vremea cealalta, aveam o siguranta si nu li se spunea pensionarilor, cum au fost de ex, parintii mei, ca sunt asistati social!!! Acum , cand il aud pe acest om, care e de aceeasi varsta cu mine, dar a avut mai mult noroc si, poate mai multa indrazneala si pricepere smechereasca, sa reuseasca in viata, cand il aud ca imi spune asistat social...Mie, care de 14 ani traiesc cu un handicap fizic, in urma unui accident nefericit, si o clipa nu am solicitat in toti acesti 14 ani ajutor de handicap, considerand ca e ceva fizic si ca eu lucrez cu mintea...Nu va suparati!!! Atunci ma infuriu!
Ma infuriu si cand spune ca profesorii nu au dreptul la salarii mai mari, pt. ca lucreaza doar 3-4 ore pe zi!!! Deci, pe undeva ma revad in epoca Ceau, cand clasa muncitoare era deasupra paturii intelectuale...Era, nu zic, dar intelectualitatea nu era in acest hal de terfelita!!! Si, oricum, acum toti sunt , de fapt, terfeliti! Imi pare rau, dar pot acce[pta si o dictatura, adica un conducator ferm, dar sa vad ceva foloase si pt cei multi...asta e...si, daca strangem cureaua, o strangem, dar macar sa nu arate ca eu ma plimb cu transportul in comun si cei norocosi in Mercedes, etc... doar putina decenta, atat as avea nevoie... Multumesc pt. permisiunea de a ma , inca o data pt cei ce nu stiu, defula!!! Ca de refulat, m-am refulat destul, de multi ani, mai ales 8!

Musafir

#81

2012-07-24 14:25

DESPRE CARE BOICOT VORBESTE DICTATORUL BASESCU SI CLICA LUI INBUIBATA,BASISTA?????????????
Realitatea este alta in tara pe care o stim cu totii;
majoritata romanilor basisti sufera si ei din cauza lui Basescu si a clicii basiste, si lor le-a taiat salarii si pensii, si lor le-a desfiintat firme, si ei au copiii plecati din tara sa munceasca sa-si intretina familiile, si ei platesc impozite si taxe fara numar, si ei abia asteapta sa lupte pentru dreptate si adevar, si ei au fost pacaliti de Basescu, si ei abia asteapta sa scape de Basescu..... Chiar cred acesti inbuibati basisti ca vor fi ascultati de toti membrii PDL ,sa nu iasa la vot duminica ????????????????

Musafir

#82

2012-07-24 14:25

Pentru ca Basescu a mintit tot timpul,in toate directii-
le,asa a mintit si liderii UE privind legislatia noastra actuala,numai sa ramana in functie.Pentru ca a mintit in toate directiile,inclusiv la UE,vom avea de suferit pe mai departe,daca UE va lua in considerare minciunile lui.Dar, daca prin aceasta petitie,UE va reconsidera ca sanctiunile pregatite (si nu sant putine) pentru Romania vor fi anulate,Basescu trebuie sa plece de la Cotroceni,dar nu acasa,ci dupa gratii.

Musafir

#83

2012-07-24 14:38

Mr Barroso should take care of Portugal, not to protect horrible people like BASESCU! Mr Barroso is breaking Portugal's image by this!

Musafir

#84

2012-07-24 14:46

basescu la groapa de gunoi a istoriei,nu lasa nici o dara in urma sa,doar intrigi,can-canuri si divergente intre categoriile socio-profesionale.N u doreste un stat social ci concurential,cel care smeneste bine traieste!!

Musafir

#85

2012-07-24 15:00

basescu a inselat si amagit uniunea europeana si trebuie sa plece ,votam DA la referendum ,de asemenea a inselat asteptarile poporului roman ,trebuie sa plece si sa ne lase ca sa ne conduca oameni corecti si cinstiti

Musafir

#86

2012-07-24 15:59

...rezolvarea problemelor politice interne,-cum este cea pe care Romania o are acum, tine strict de competenta romanilor. In consecintă, sa decida romanii in deplina libertate, nu constransi de UE, NATO, sau de altii...Nici noi nu intervenim in disputele interne din orice tara si nu ne intereseaza cine este cancelarul germaniei, presedintele Frantei, sau primul ministrul al Angliei.........

Musafir

#87

2012-07-24 16:35

Salut aceasta initiativa . Trebuie sa afle acest domn care este optiunea noastra ,a poporului, si sa nu ia in considerare mesajul rau intentionat al basistilor. Pe Monica Macovei trebuie s-o retragem din parlamentul european ca tradatoare de tara cu toate consecintele ce decurg.

Musafir

#88

2012-07-24 17:37

Art.1 din Constitutia Romaniei,spune clar ca Romania este un stat national, unitar, independent si suveran. Oare Presedintele Jose Manuel Durao Barroso chiar nu cunoaste aceasta prevedere constitutionala a unui stat membru U.E.?
Oare presedintele Jose Manuel Durao Barroso sa nu cunoasca prevederile Conferintei de la Venetia 2007?
Acestea sunt intrebari care ma framanta si chiar astept un raspuns public-oficial din partea domniei sale.

Musafir

#89

2012-07-24 17:45

semnati cit mai multi aceasta petitie, cit nu este prea tirziu...

Musafir

#90

2012-07-24 17:45

Art.1 din Constitutia Romaniei,spune clar ca Romania este un stat national, unitar, independent si suveran... Oare Presedintele Jose Manuel Durao Barroso chiar nu cunoaste aceasta prevedere constitutionala a unui stat membru U.E.?
Oare presedintele Jose Manuel Durao Barroso sa nu cunoasca prevederile Conferintei de la Venetia 2007?
Acestea sunt intrebari care ma framanta si chiar astept un raspuns public-oficial din partea domniei sale.

Musafir

#91

2012-07-24 17:46

CAPUL LUI CHIOROC VREM!

Musafir

#92

2012-07-24 17:52

UNIUNEA EUROPEANA NE CONSIDERA GROAPA DE GUNOI A UNIUNII,AU INTERESELE LOR POPULARE,AU NEVOIE DE VOTUL LUI BASESCU,DACA MERGI LA KAUFLAND GASESTI CEAPA MADE IN GERMANIA,PUTREDA LA MIJLOC,ROSII MADE IN OLANDA,DOAR CA-S ROSII,NU SANTEM LASATI SA LE AVEM PE ALE NOASTRE,SERVIM RAHAT EUROPEAN DAR NU PENTRU MULT TIMP,SPARAM,LA VOT ROMANI,SA-L DAM JOS PE CEL CE NE-A VANDUT,SA SPUNEM DA,PUTEM EXISTA SI FARA BAROSSO SI FARA ANDREIA !!!
Ruxandra Gane
Musafir

#93 ...

2012-07-24 18:00

Basescu is a liar. I hope  this message (for Barroso) to get to Angela Merkel too!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-07-24 18:12


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-07-24 18:15


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-07-24 18:16


Ruxandra Gane

#97 Re:

2012-07-24 18:17

#51: -

Da, am semnat-o.


Musafir

#98

2012-07-24 18:26

VREAU SA FIU LIBERA CU ADEVARAT IN PROPRIA TARA SI SA-MI DECID SOARTA DEMOCRATIC NU CU DISPOZITII DE LA U.E.

Musafir

#99

2012-07-24 19:07

Cred ca onest ar fi, din partea oficialilor UE, sa explice pe larg tuturor cetatenilor romani, implicarea in disputa politica interna, prin sprijinirea domnului Basescu Traian intr-un mod atat de vizibil.

Musafir

#100

2012-07-24 19:34

Trebuie sa fim uniti ca sa le spunem adevarul acestor "alesi vremelnic" la conducerea treburilor Europei, precum si curajul de a le cere sa inceteze cu amestecul in treburile noastre interne. NU avem nevoie de sfaturile "interesate" ale acestor "moralisti". Oare s-a gandit cineva la figura pe care ar face-o acestia daca in caz contrar am adopta o pozitie ferma de a renunta la "casa europeana" ?!!!Imi place sa cred ca mai degraba ar incepe sa tremure si s-ar grabi sa-si ceara scuzele de rigoare. Cred ca le-ar trebui o astfel de lectie si de ce nu le-am da-o noi, romanii ? Si tot asa mai cred ca ar fi in folosul europenilor si asta cu cat mai repede cu atat mai bine. Asa sa ne ajute Dumnezeu !



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...