Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#726

2012-06-23 19:02

Ai mare dreptate 722.Apelez la ziaristii de investigatii(adevarati ziaristi)sa scotoceasca dosarul Panait.A putrezit un copil nevinovat,cinstit,care isi iubea meseria si voia sa faca dreptate.Dumnezeu a inceput sa-i pedepseasca pe cei implicati,primul fiind tartorul Bombonel.Fereste-te Ponta,stai departe de scandaluri,nu mai racai cu batul prin gardul palatului Cotroceni ca nu se stie cine pica mai rau.Exista un Dumnezeu care nu doarme.

Musafir

#727

2012-06-23 19:05

E scandalos ceea ce se intampla in invatamantul romanesc ! De la ministru , profesori si pana la elevi ! [ sunt cadre didactice care la propriile examene sunt corigenti ...... in aceste cazuri ... ce preda ei la catedra elevilor ?????? ]

Musafir

#728 Re: Re: Pentru un om drept.

2012-06-23 19:23

#710: FAneloo - Re: Pentru un om drept.

Asa, nimic nu-i obligatoriu, nici scoala primara, nici sa te angajezi sau sa te insori.    Dar faci tot ce crezi tu ca e bine pentru tine, in limita posibilitatilor. La doctorat, in mod normal,  se inscriu oameni care sunt pasionati  de un domeniu de activitate si vor sa aprofundeze acest domeniu, aducand ceva nou in acest sens.   Situaatie premierului e cat se poate de clara, pentru oricine stie sa citeasca. Eu i-am citit "opera", am avut curiozitatea asta,  si nu stiu cum ar putea cineva sa spuna ca nu este vorba de un plagiat cand pana si concluziile  sunt copiate.  Si culmea, reactia lui care a fost, " ..tot ma duc la Bruxelles" sau  "Basescu mi-a inscenat asta ".  Comportamentul lui de liceean prins ca a copiat la teza , ma ingrozeste, pentruca  reprezinta tara. Din acest motiv doresc sa plece cat mai repede din fruntea guvernului.  In ce priveste simpatiile mele politice, trebuie sa-ti spun ca niciodata n-am votat PDL si Basescu, ii consider la fel de vinovati pe toti politicienii care au guvernat tara, nu pot uita greselile pedelistilor dar n-am memoria atat de scurta ca sa uit nici  ce a facut PSD-ul dar si celelalte formatiuni cand au guvernat, liberalii, taranistii, udemeristii. si nici nu sunt genul care sa  se lase manipulat de demagogia ieftina si gretoasa si de minciunile spuse de unii sau altii.  Tu in schimb se pare ca esti  genul care sta toata ziua cu ochii lipiti pe ecranul televizorului la un singur canal, respectiv Antena 3 , pentruca  practici aceeasi lupta politica ca si cei doi lideri ai USL, adica cine nu-i de acord cu mine e basist.


Musafir

#729

2012-06-23 19:27

Plagiatul=furt, restul sunt comentarii interesate. Iar cine fura nu are dreptul moral de a conduce un guvern.

Musafir

#730

2012-06-23 19:59

Demisia Domnu Ponta,nu ne mai faceti,de rusine!

Musafir

#731

2012-06-23 20:13

Este inadmisibil sa ne conduca un semidoct si un falsificator !!!Rusine , de trei ori rusine !!! Sunt profesor pensionar , dar sa ma conduca un astfel de specimen dupa sirul de analfabeti de pana acum care si-au arat destul nemernicia, nu mai pot suporta !!!

Musafir

#732

2012-06-23 21:34

O persoana care a avut si numai intentia de a fura, nu are dreptul sa ocupe o functie publica.Nu mai vorbim de o persoana care prin actele sale aduce mari prejudicii morale si financiare Oamenilor care si-au castigat dreptul la titluri prin munca, Oameni care stau smeriti pe locurile lor, neputand sa lupte cu nesimtirea tuturor oamenilor politici.

Musafir

#733

2012-06-23 21:57

Tara arde si baba se piaptana...
Mai lasati-ne cu prostiile acestea de plagiat!
Sa fie pedepsit cel care i-a dat titlul...
Nemusafir

#734 Re:

2012-06-23 22:19

#83: -

Si nici de o presedinta a camerei deputatilor dovedita hoata si, ce sa vezi, plagiatoare tot la doctorat!


Musafir

#735

2012-06-23 22:25

Congratulations with this initiative.

Musafir

#736

2012-06-23 22:25

Cel mai cinstit dintre guverne, condus de un hot!

Musafir

#737

2012-06-23 22:42

Grav e ca acest om e nu intelege ce este aceea o lucrare de doctorat.Este penibil si reprezentativ pentru generatii de indivizi goi de continut si plini de diplome.

Musafir

#738 Re:

2012-06-23 22:44

#1: -

si cu base nu ti-ai luat teapa,e usor sa acuzi pe cineva fara dovezi,iar cei care l-au acuzat cica sunt in anonimat ,asta e clar in spate sta base si funeriu ,haaaa,


Musafir

#739

2012-06-23 22:45

ce de basesti sa platiti voi din min pe economie 200 lei impozit,haaaaaa

Musafir

#740

2012-06-23 23:04

Neam saturat de toti,sunt la fel nu mai au pic de nationalizm fata de tara si de noi cei care speram la mai bine nu anteleg cum alti pot face pentru tarile lor si ai nostri nea vandut toata tara din 90 pana an prezent dar antrebarea ie ce o sa ramana copiilor nostri,cat despre Ponta ar trebui sa anteleaga romani daca a putut face un plagiat ce pretenti sa avem ca va fi mai diferit ca toti cai ce a condus din 90 pana acum daca sar putea mi-asi dori sa plece toti si sa vina cineva care urmareste bunastarea tari si a locuitorilor acestei tar nu a intereselor de a ne distruge,ne-am saturat de circul facut de toti care cum pot doar pentru a conduce toti ne duc din ce an ce mai rau!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#741 Re: Re:

2012-06-24 00:52

#734: Nemusafir - Re: Acea doamna de care vorbesti probabil ca are si ea un doctorat obtinut prin plagiat. Afara cu ea din functii publice.  Si verificarile sa se extinda.

 


Musafir

#742

2012-06-24 01:07

In loc sa ia masuri corecte pentru conducerea tarii se lasa condus de orgoliu si de frustari.Nu are anvergura unui Prim -Ministru. Si nu a reusit sa formeze o echipa de profesionisti cu o moralitate deasupra oricarei suspiciuni. Dimpotriva !

Musafir

#743 Oare chiar nu ii pasa?

2012-06-24 01:10

Chiar, dincolo de interesul politic, nu exista altceva?
Cat de real este acel master de la Universitatea din Catania pe parcursul martie-iunie, cand era angajat al statului roman?
Gata cu minciuna!

Musafir

#744 Re:

2012-06-24 01:10

#739: -

Altceva?


Musafir

#745 Re: Re:

2012-06-24 01:24


Musafir

#746

2012-06-24 01:41

PM nu mai reprezinta pe nimeni,este un impostor
gicu56

#747

2012-06-24 01:44

nu pot sa cred ca romania este condusa de politiceni cu apucaturi tiganesti,si unora sa le placa

Musafir

#748

2012-06-24 03:04

Semnez..semnez...semnez din tot sufletul!!!!
Simona

#749 Ponta...o poanta savanta)))

2012-06-24 03:07

Ponta sa se ia de mina cu Leana Ceausescu...or fi fost colegi de banca)))???

Musafir

#750

2012-06-24 11:57

Atata vreme cat in lege se vorbeste de 'proprietate intelectuala", orice plagiat este un furt.Iar un jurist ar trebui sa stie asta. Iar un hot nu poate ocupa functii in stat. In nici un stat.Nici cocotier, nici bananier si nici in altfel fructifer.