Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#1726 @ MIRCEA

2012-07-02 11:35

SUBSCRIU !

Musafir

#1727

2012-07-02 11:42

demisia de onoare

Musafir

#1728

2012-07-02 11:43

rusine

Musafir

#1729

2012-07-02 11:52

Omul acesta DESCOMPUS MORAL NU este în măsură să reprezinte România. Oricum se va prăbuşi, mai ales în urma nemaiauzitei sfidări a statului de drept - aruncate de Pop, Ministrul Culturii... Acesta declarând pe un post TV că Primul Ministru urmează să depună o plângere penală împotriva unuia dintre membrii Consiliului CNATDCU.

PSD ori va desemna un Prim Ministru onorabil - ori va ieşi din istoria României.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-07-02 11:53



Musafir

#1731

2012-07-02 12:05

Este descalifacant ca un doctor sa nu cunoasca regulile elementare de citare. Orice student de anul I, cand este pus in situatia de concepe primul referat, le invata !

Musafir

#1732

2012-07-02 12:08

Daca in fruntea tari alegem numai persoane ce au comis nereguli atunci nu avem dreptul de a comenta. Atentie la votul urmator.USL-ul se bate cu pumnul in piept ca a fost votat cu 52% Mai comentam?

Musafir

#1733

2012-07-02 12:08

Am terminat si eu doctoratul si stiu cat de multa munca si stres exista. Daca un om poate renunta asa de usor pt o functie la acest strs, inseamna ca nu merita nici titlul nici functia!

Musafir

#1734

2012-07-02 12:11

Asteptam demisia si a celor care s-au facut/au devenit instrumente in slujba musamalizarii acestui plagiat, a celor care incearca sa-l acopere si a celor care au inceput o campanie virulenta de denigrare, amenintare, calomniere, etc. a presedintelui si membrilor CNATDCU, care au avut curajul sa-si faca onest datoria.
barbone

#1735 Cine ia ales?

2012-07-02 12:13

Asa alegem Pastia ii avem

Musafir

#1736

2012-07-02 12:15

Demisia!

Musafir

#1737

2012-07-02 12:20

putere de munca si sanatate celor care mai gandesc si fac lucruri bune pt tara asta
felicitari pt atitudinea luata impotriva mincinosilor si hotilor

Musafir

#1738

2012-07-02 12:21

dl Ponta sa nu mai incerce sa scape de un sef de stat ales de drept de catre o natiune intreaga. indiferent de ceea ce a facut sau nu un sef de stat, Ponta nu are dreptul sa o ia personal, si nici sa mai tot impuna un guvern plin de plagiatori, cercetati ANI ( ex Ecaterina Andronescu), etc si nici sa ceara cu "subtilitate" gratierea unui condamnat (prietenul Nastase)
dupa cum spune chiar dansul : LEGEA TREBUIE RESPECTATA, dar dansul nu are cum sa stie asta din moment ce pregatirea lui este cel putin indoielnica in acest caz

Musafir

#1739 solidaritate

2012-07-02 12:34

Este bine sa accesati si adresa http://www.petitieonline.ro/petitie/43289053 altfel , comisia nu se va mai intruni . Toate sunt in subordinea lui !

Musafir

#1740

2012-07-02 12:44

DEMISIA URGENTA!!!!

Musafir

#1741

2012-07-02 12:52

Sunt unul dintre milioanele de romani care a parasit tara din cauza lipsei de perspectiva, coruptiei generalizate, lipsei de interes a clasei politice fata de nevoile celor care-i voteaza si nu in ultimul rand din cauza din cauza mitului invincibilitatii acestui sistem creat de fostii comunisti cu doctorate luate la sedintele de partid.
Suntem perceputi,in special in tarile dezvoltate si consolidate democratic, ca o natiune de cersetori si de hoti. Pentru a intari felul in care suntem priviti aveam nevoie disperata de 'doctori' in hotie si smecherie care sa ne reprezinte la cel mai inalt nivel. De ce n-am trimite si noi la Consiliul European 2-3 hoti de-ai nostri autentici,cu acte in regula, cu experienta in domeniu, fara macar o umbra de barbatie, care sa primeasca inca de la scara avionului, insemnele statului roman?

Musafir

#1742

2012-07-02 12:58

Tara asta are nevoie de un Vlad Tepes !
romeo

#1743 ponta

2012-07-02 13:07

Ponta trebuie sa plece pentru incalcarea flagranta a legii: implicatiile si conspiratia in cazul Nastase, plagiatul, reprezentarea ilegala si fals de semnatura la Bruxelles, minciunile permanente, abuzul de putere, subordonarea fortata a institutiilor statului in interes propriu, incalcarea Constitutiei.

Musafir

#1744

2012-07-02 13:08

Cata rusine trebuie sa mai induram? Nu ne ajunge cat de mult am fost umiliti de altii, de ai nostri OLTENI nici nu mai zic. Sa-mi fie rusine ca traiesc intr-o tara pe care a credeam scapata de bolsevici si, unde, dupa 22 de ani ne intorc sub talpa bocancului tatucului Stalin un HOT ORDINAR, ajuns prim ministru, un BAUTOR SEF DE SAMAHOANCA ce se viseaza deja, in lungile ore de somn si betie, presedinte si toata gasca aceea de violatori swi proxeneti de minore, la care se adauga un tip dubios de parsiv ajuns ministru de externe? Este de neimaginat cat de repede si-au facut "curatenie" incalcand legea si transferand sub talpa lor institutii ale statului de drept democraic numai pentru a-si salva mentorii si finantatorii.
Ponta, Marga, Pop, Corlautean, Voiculescu, Codrut Seres (mai stiti ceva despre dosarul acestui "baiat destept" ?) sunt prioritati PENALE pentru justitie.
Sa iesim in strada sa ne aparam valorile democratiei "originale", asa cum este aceasta!!! Nu va mai dura mult si ne vor inchide si internetul!!!

Musafir

#1745

2012-07-02 13:11

basta!ajunge!e deja prea mult!

Musafir

#1746

2012-07-02 13:14

DEMISIA,PLAGIATORULE.ASTA NUMESTI CEL MAI CURAT GUVERN CIND CHIAR TU ESTI CEL MAI MINJIT?

Musafir

#1747

2012-07-02 13:16

Daca are un gram de onoare ar trebui sa plece. Dar..
mamica

#1748 Re: Retragerea titlului de doctor, dar şi retragerea gradului de profesor universitar membrilor comi

2012-07-02 13:16

#113: Dr. Constantin Ţuţuianu - Retragerea titlului de doctor, dar şi retragerea gradului de profesor universitar membrilor comisiei

sunt absolut de acord cu dumneavoastra!!! intr-adevar , se pierde, de fapt, esenta. cine i-a acordat acest titlu? cine i-a coordonat lucrarea? tin minte cat am muncit eu pentru lucrarea mea de licenta. m-am straduit din rasputeri sa fie 100% originala, am cautat chiar un subiect pe care nimeni, niciodata nu l-a mai atins. totusi, am vazut destui care ca si primul nostru ministru aproape ca nu dadeau pe la facultate , dar si-au luat licenta cu niste note aberante fata de pregatirea lor. ar trebui ca toti sa fie mai responsabili, mai corecti, mai implicati sufleteste in ceea ce fac, pentru ca , cred sincer ca s-a ajuns aici din cauza mercantilismului si a nesimtirii


Musafir

#1749

2012-07-02 13:46

Cand a spus adevarul domnul Ponta?
De cati subalterni slugarnici are nevoie domnul Ponta pentru a desuruba "becul" si a ne lasa pe noi in bezna?

Musafir

#1750

2012-07-02 13:56

...multumim celor care au avut aceasta initiativa!.Avem speranta ca nu sintem abandonati si credem in victoria acestui demers!...

Tot Banatu-i fruncea!!!.