Csibi Barna Expulzat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Csibi Barna Expulzat


Musafir

#1

2012-06-06 20:57

Vreau sa cred ca mai exista in noi, romanii demnitate. RESPECT!

Autorul acestei petitii

#2 Re:

2012-06-06 21:03

#1: -

si eu SPER ca mai avem o urma de demnitate. sa vedem.


Musafir

#3 Ardeleanul

2012-06-06 21:04

Sau expulzat sau ...cu domiciliu fortat la moti. Localitatea Avam Iancu. Am o casa acolo. O donez. Nu vreau nici macar chirie. Csibi...te asteptam
daria v

#4

2012-06-07 16:40

Problema este ca socrii mei care locuiesc in Ardeal incep sa se teama sa vorbeasca romaneste, le e frica sa mearga pe strada intr-un sat de langa Tg Mures ,din cauza acestor dementi scelerati. Statul roman nu se poate ocupa de TOTI cetatenii sai ?
Expulzat nu, dar persona non grata nu se poate declara gunoiul asta uman ?

Musafir

#5

2012-06-07 17:13

E de necrezut pana unde au ajuns neobrazatii astia

Musafir

#6 Actionnnnn

2012-06-07 17:15

Ba Cibi ba, tot canti si latrii aiurea, treci mai baiete la actiune ca esti caraghios deja.
Si aduna-ti si dezaxatii alilalti si stati mai adunati, sa nu alergam mult dupa voi.
Ca asa numai hohote de ras imi stranesti, ratatule.

Musafir

#7 Re: Actionnnnn

2012-06-07 17:15

#6: - Actionnnnn

cine ia in seama orice schizofrenic si orice boratura bolnava ?


Musafir

#8

2012-06-07 17:32

Eu is roman, nevastema ii unguroaica. Tatamiu o facut hepatita cand am luat-o pe e mea, socrumiu o zis ca daca ii razboi el omoara toti romanii si nu m-o primit in casa. Ne-am mutat in gazda si avem un copil. Toti il iubesc si ne-am impacat. Eu stiu maghiara ca am crescut intre ei dar ei nu stiu romana ca au crescut intre noi. Daca is in tren numa cu unguri vorbesc maghiara da daca e un roman vorbesc romana. Numa de bou asta de Barna nu aveam nevoie, ca avem toti treburile si necazurile noastre, lualar muma padurii de smintit.
Io nu inteleg cum sa te duci la judecata si sa ai translator in Romania si pe ala il platesc tat romanii. Is nesimtiti, n-ai ce le face. Sau ai avea ...


Musafir

#9

2012-06-07 17:35

da tat votez aici, muma lor de unguri
Anonim

#10

2012-06-07 19:01

Trebuie neaparat declarat persoana non-grata si trebuie sa-i fie interzis sa mai intre vreodata pe teritoriul Romaniei atat el cat si urmasii lui (acesta fiind modul cel mai "elegant" de a rezolva problema).

Dar eu cred ca situatia e mai complexa de atat.Pariez ca "cineva" sprjina miscarile acestea iredentiste cu bani si nu numai.Avem dusmai si in afara si avem tradatori si din randurile conducatorilor nostrii care isi fac hoteluri prin secuime si care ajunsesera sa puna ministrii ai mediului,culturii si sanatatii Romanesti(exact punctele importante) niste unguri spurcati. Romanii trebuie sa se destepte odata pentru totdeauna ca sa nu mai ajungem  la superficialitatea si nepasarea romanilor interbelici   atunci cand Ardealul a fost rapit prin Dictatul de la Viena.

Sper sa nu ajunga Harghita si Covasna noastra la fel ca Kosovo-ul sarbilor sau mai rau.


Musafir

#11 Re:

2012-06-07 20:15

#10: Anonim -

incolo ne indreptam, din pacate ...


Musafir

#12

2012-06-07 20:37

Normal ca "cineva" si nu e prea greu de gandit cine sponzorizeaza si orchestreaza niscarile astea porcesti, folosinf niste cozi de topor retardate mintal, suficient de cretine cat sa propage asemenea mesaje fantasmagorice. Nu asta e problema, ci daca permitem obraznicia. Nu ca ne-a mteme de o mana de imputiti.

Musafir

#13

2012-06-07 22:34

sa plece in ungaria, si sa nu mai faca pe desteptul Ardealul a fost al nostru si asa va ramane

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-06-07 23:14



Musafir

#15

2012-06-07 23:29

Afara cu DUSMANII din tara !!!!!!!!!

Anonymous

#16 Re: Arpad

2012-06-07 23:33

#14: Marius T - Arpad

Ciudat. Tatal meu a fost secui,si eu nu m-am simtit ocupat sau colonizat. Nici pe gratis nu-mi trebuie tinutul secuiesc. Ce sa fac cu el ? De abia am bani de impozit pt. bunurile detinute. Lasand gluma la o parte,idioti sant peste tot,se pare ca in tinutul secuiesc e mai mare un pic densitatea. Am si eu neamuri acolo,se uita la mine ca la butelie ca vorbesc cu nevasta romaneste desi limba materna e maghiara si pt. mine si pt. ea. Drept e ca noi am copilarit mai la vest de secuime,impreuna cu ardeleni,olteni,sasi,tigani si totusi nu ne-am simtit unul mai cu mot ca altul.

am citat un formidabil raspuns, plin de bunsimt, al unui domn - Arpad, de pe forumul gandul.info

respect, Arpy :-)


Musafir

#17

2012-06-08 09:52

Afara cu toti ungurii care nu respecta statul, traiasca Dacia Mare!
secuiu'

#18 Re:

2012-06-08 15:27

#4: daria v -

Problema e ca io n-am curaj imediat sa vorbesc in maghiara in centrul Tg. Mures -ului ... Oare de ce ?


Musafir

#19 Re: Re:

2012-06-08 17:10

#18: secuiu' - Re:

Te rog sa ne spui si celorlalti care e situatia acolo. Ce ti se intampla daca vorbesti romaneste in tara ta ?


Musafir

#20

2012-06-08 19:26

La vara ma duc prin Miercurea Ciuc, sunt foooarte curios ce se va intampla daca votbesc romana si cum voi fi atacat. La Oradea nu am avut probleme, si in Tg Mures nu prea, dar seuitau ca cretinii la mine, nu toti, ci vreo 10 vite. Ultimul care m-a atacat a stat 40 zile in spital. Nu vor sa vorbeasca romaneste la magazin, ca sunt oligofreni, nu-i nimic, imi iau singur si pun banii pe pult. Abia astept sa vad vitejii lu peste, hahahaaa

Musafir

#21

2012-06-08 23:21

la BRUTARIE cu bozgorul !!!

Musafir

#22

2012-06-09 13:59

http://covidiu.wordpress.com/2011/01/07/urmasii-grofilor-iau-transilvania/
Familia Dénes, 1.000 hectare de pădure şi staţiunea Balvanyos
Cum a intrat pe fir omul de afaceri Ioan Niculaie
Familia Mikes, peste 10.000 de hectare şi un castel în Covasna
Familia Bánffy, 100.000 de hectare şi centrul Clujului
Avere nobiliară lăsată şefului de ocol silvic
Moştenitori a 57 de castele

Jucatorii de etnie maghiara
_din nationala de hochei pe gheata a Romaniei,
AU FOST PREMIATI.
CONSILIUL SECUIESC A TINUT SA RECOMPENSEZE
"CURAJUL SI CONDUITA EXEMPLARA" DE CARE ETNICII MAGHIARI
_au dat dovada si le-au acordat acestora premiul Gabor Aron.
… TAC CÂND SE INTONEAZĂ IMNUL ROMÂNIEI,
dar cântă cu FOC IMNUL UNGARIEI ŞI PE CEL AL ŢINUTULUI SECUIESC,

primarii lor spun ca ESTE UN VIOL SA IUBEASCA ROMANIA_ ei canta imnul Ungariei_afiseaza steaguri imperiale si unguresti

_FUNDATIA GOJDU – CLADIRILE DIN MIJLOCUL BUDAPESTEI – AU FOST CEDATE UNGARIEI / cu toate ca au fost lasate cu Testament Romaniei ….
_fostul prim min. Ungureanu – nu este strain de asta …

CSEKE A INCHIS 60 SI CEVA DE SPITALE FARA EVALUARE,
SPITALE UNDE MERGEAU ROMANI, NU S-A FACUT NICI O EVALUARE.

http://www.partidulcivicmaghiar.com/Garda_maghiara.asp
UDMR cere reîmpărţirea României la Bruxelles
Incidente grave ale intolerantei maghiare in Harghita si Covasna de Ziua Nationala a Romaniei
Senatorul UDMR Gyorgy Frunda, inca sef al delegatiei Romaniei
_la Adunarea Parlamentara a Consiliului Europei de la Strasbourg,
_a contestat printr-un proiect de Recomandare inaintat APCE
_insasi esenta statului roman.
_propunerea lui Frunda de eliminare din Constitutia Romaniei a sintagmei de "stat national unitar"

http://www.partidulcivicmaghiar.com/Articol.asp?ID=236
Ce aniversează ungurii la 15 martie?
... UCIDEREA A PESTE 40.000 ROMÂNI care nu înţelegeau
să intre în raiul oferit de aristocraţia maghiară.
Între aceşti 40.000 de români omorâţi de unguri şi secui intră:
4 PREFECŢI ŞI 10 TRIBUNI, 100 DE CENTURIONI CĂZUŢI ÎN LUPTE,
100 DE PREOŢI ŞI PROTOPOPI SPÂNZURAŢI,
300 DE SATE ARSE,
RESTUL PIERIŢI, TĂIAŢI, ÎMPUŞCAŢI,
SPÂNZURAŢI, CĂZUŢI ÎN LUPTE.

Coroana maghiara e la origine Ortodoxa si Nu catolica Afla cum si au batut joc catolicii de maghiari
http://www.youtube.com/watch?v=vS8ADUz0yes&feature=g-all-u&context=G2cda305FAAAAAAAAUAA

La romani = 0 .../ BANI ALOCATI PTR. MAGHIARIZAREA ADMINISTRATIEI PUBLICE DIN TRANSILVANIA SI DISCRIMINAREA ROMANILOR
_ajunsi minoritari in propria tara.
*_Ungurii – 19 milioane de euro

Hotărîrea Guvernului României, numărul 402,
privind aprobarea stemei comunei Ilieni,
judeţul Covasna, publicată în Monitorul Oficial,
partea I, nr. 306, din 11 mai 2010,
precizează că localitatea Ilieni se află la
„graniţa dintre Ţinutul Secuiesc şi Ţara Bârsei“.
Conform anexei 2 la H. G. nr. 402/2010
– „Descrierea şi semnificaţiile elementelor însumate
ale stemei comunei Ilieni, judeţul Covasna“
–, „borna de hotar semnifică faptul că localitatea se află
la graniţa dintre Ţinutul Secuiesc şi Ţara Bârsei“.


CATALIN AVRAMESCU, ACREDITAT de Basescu
ca AMBASADOR in Finlanda si Estonia
_ungurii "secuii" - trebuie sa aiba steag / banii / parlament / ambasada ...

>_ http://www.youtube.com/watch?v=8CdKq8U3wuI&feature=related
_atrocitati ....marturii ...

"NINCS KEGYELEM" (FĂRĂ ÎNDURARE) - de Ducso Csaba. Budapesta, 1939
"Natia ungară este cea mai splendidă realizare a rasei dominante mongole, care nu cunoaste decât victoria. In noi fierbe sângele lui Attila, al lui Arpad si al lui Ghinghis-Han"…

"Eu nu astept să vină răzbunarea nu astept!
Voi suprima pe fiecare valah ce-mi va iesi în cale! Pe fiecare îl voi suprima!
Nu va fi îndurare.

Voi aprinde noaptea satele valahe!
Voi trece prin sabie toată populatia.
Voi otrăvi toate fântânile si voi ucide până si copiii din leagan!
Voi suprima fiecare valah si atunci nu va mai fi în Ardeal decât o singură nationalitate, cea maghiară, natia mea, sângele meu! Voi face inofensivi pe viitorii Horia si Closca.
Nu va fi milă!"






Musafir

#23

2012-06-09 16:29

autoritatile romane ar trebui sa mai lase interesele personale deoparte si sa apere ferm valorile natiunii noastre.

Musafir

#24 Victoria !?

2012-06-09 17:40

"Natia ungară este cea mai splendidă realizare a rasei dominante mongole, care nu cunoaste decât victoria#22: -

"Natia ungară este cea mai splendidă realizare a rasei dominante mongole, care nu cunoaste decât victoria ..

SARACII, nici nu stiu cum arata victoria, au luat bataie in toata istoria lor, fasa sa mai amintim episoade comice, ca idiotul ala care s-a inecat scufundat de propria armura, in timp de fugea =))


Musafir

#25

2012-06-10 00:21

Legea e clar prost facuta si omul asta trebuie expulzat in Ungaria obligatoriu.
Documentarul de mai jos ca spune clar cine au fost barbarii in Transilvania(asta ca o contrazicere a aberatiilor declarate zilele trecute de oficialii maghiari):
http://www.youtube.com/watch?v=8CdKq8U3wuI&feature=related