Mi-e dor de CSU - Petiția sibienilor cărora le pasă de sport

C

#26 Pt #21

2012-03-10 14:07

#8, 21- exista firme care nu dau bani din cauza lui mv, nu-i treaba mea sa le dau numele daca nu ele nu vor publicitate. De ce crezi ca nu da Primaria bani mai multi? Ca sa nu ajunga la o fundatie prin care se platesc salarii, lipsita de transparenta si in afara modalitatilor de control. Daca tot vorbim de bani, oare de ce echipamentul e cumparat de la firma lui vulc? Nu capusarea clubului si lipsa de interes in a face public bugetul si unde merg banii, caci ne plangem de lipsa de bani dar moshu tocmai si-a tras limuzina noua, ne doare pe noi ci nepotismul si diletantismul.

Musafir

#27

2012-03-10 15:19

Putem sa-l intrebam pe d-l Mircea Vulc si cati bani a alocat echipelor de Juniori?
Va spun eu: salariul fiului sau pe 7 zile.

Adi

Dy

#28 Re:

2012-03-10 15:41

#8: Musafir -

Imi pare rau ca crezi ca juniorii sunt asa de slabi.

Probabil ca nu o sa ajunga mari basketbalisti, dar  nu e normal ca parintii sa suporte toate cheltuielile cu deplasarile si jocurile.

Frumos ar fi ca copii nostri sa creasca in jurul basketului, si daca nu se poate ca vrei tu performanta eu zic sa le dam in cap si sa le spunem ca nu vor avea sansa sa ajunga basketbalisti.

Poate ii vei ajuta tu sa- i nveti sa se lege la sireturi, deoarece probabil asta e jobul tau, adica  legi sireturile tuturor.

 

Scuza-mi rautatea dar eu zic sa nu ne legam de copii Sibiului, problema este alta.

 

 

 


Musafir

#29

2012-03-10 16:13

#26: C - Pt #21

 

daca stii firmele alea, de ce nu-ti faci un club de baschet sponsorizat de ele, sa-ti pui directorul sportiv pe care-l vrei tu, la fel directorul economic, PR-ul, directorul de logistica, Schomers antrenor cu cati secunzi vrei tu si cine vrei tu ca secund?

C

#30 #29

2012-03-10 16:42

#29 - asta-i mentalitate de curtea scolii. De ce sa n-avem un singur club puternic, cu traditie, profesionist si nu feuda vulc? E al lui personal? L-a creat el? Domnul Stoica l-a propulsat acolo si MV n-a facut nimic pentru a asigura clubului un viitor dupa pensionare. Nu, catalin nu se pune. Si daca vrei pot sa-ti raspund in stilul tau: de ce nu-ti faci tu petitia ta si nu te joci singur acolo? Ai impresia ca toti de pe aici au cas la gura - fals! Majoritatea au o cariera, muncesc din greu si stiu ce inseamna profesionismul, asa ca pot vedea si lipsa lui.

Musafir

#31 Re: Re:

2012-03-10 16:50

#28: Dy - Re:

Nu ma leg de juniorii Sibiului, ma leg de baschetbalistii romani in general (printre ei si juniorii- nu e vina lor ca selectia e facuta prost, ca antrenorii nu reusesc sa-i faca sa invete baschet). Vorbim pe concret: Romania e in ultimele 4 echipe din Europa in 2011 la masculin. Nu stiu daca mai stam asa prost la vreun sport.

De aici nu poate nimeni sa ma convinga ca romanii sunt baschetbalisti atata timp cat ei sunt in aceeasi oala cu maretele patrii baschetbalistice: Luxemburg, Albania, Belarus, Cipru si Slovacia.

Nu te supara ca spun asta, dar cifrele sunt cam de partea mea :)

Poate pe copiii aia ai vostri ii trimiteti la handbal, tenis, atletism, rugby, gimnastica, inot, ping pong, judo, box, sporturi unde mai scoatem capul in lume. Daca tineti neaparat baschet, va sugerez sa le montati un panou in spatele blocului, dar nu-i mai trimiteti pe la cluburi sa-i amagiti ca vor deveni baschetbalisti fiindca pur si simplu nu toti au calitati fizice pentru asta, antrenorii sunt cum sunt, conditiile de pregatie sunt cum sunt. Si apoi ganditi-va ca face 10 ani baschet si cand sa ajunga la seniori, vine un american care a jucat in Cupa Scolilor Generale clasa a VII-a faza pe comuna si-l face praf si-i ia salariul...

Din ce am inteles eu, cam asta ar vrea si federatia, sa naturalizeze americani, deci, ce rost are sa ne mai chinuim sa formam romani? daca nu se va face o liga de baschet paralele doar cu romani (si la care as merge cu placere sa ma uit) si care sa faca o concurenta directa ligii asteia americano-sarbe (nu sa apartina tot de FRB si sa fie divizia a doua), eu am impresia ca baschetbalistul roman va deveni in scurt timp o legenda.  ganditi-va ca daca se vor naturaliza 15 americani (sa ai si rezerve cat de cat), fiecare echipa aproape va avea (in medie) un roman "de culoare". ceea ce inseamna ca vor mai trebui sa aduca unul, care sa-l schimbe pe ala 3 minute pe meci. Deci, unde e viitorul baschetbalistului nascut, crescut si format in Romania????


Musafir

#32

2012-03-10 20:14

Sunt foarte dezamagit, cand VAD cum Echipa ajuns, în loc ca Sibiul SA FIE Capitala Baschetului Românesc, pentru ca daca ne referim la traditie si Suporteri, o merita, sa ajuns Intr-o situatie josnica si penibila


Musafir

#33

2012-03-11 08:55

asa este m-am saturat de incompetenta familiei vulc si ce este mai grav este ca multa lume poate nu stie si eu credeti-ma stiu din surse sigure se furaaaaaa bani din club...si ca sa pomenesc doar cateva exemple i-as include aici pe horatiu si pe cel care vinde bilete....sunt mana in mana,nu poti sa ai sala plina cu clujul de exemplu si tu sa declari ca ai vandut doar 800 de bilete. Acesti baieti fura ca in codru si nu mai vb de familia vulc care nu prezinta o transparenta a fondurilor alocate de sponsori....si exemplele pot continua. Este si asta o pb destul de grava cu jucatorii care refuza sa vina la sibiu atata timp cat este vulc aici. Am intrebat personal un jucator al sibiului daca la antrenamente se discuta vreo schema de joc si am aflat cu stupoare ca vulc jr.nu are nici o treaba cu antrenoratul.

Musafir

#34

2012-03-11 22:54

pacat de ani aceia frumosi ,pacat de sala plina care cinta de te cuprind fiori si iti dau lacrimile ,pacatde suporteri care sperau la ceva frumos pentru orasul lor pacat pentru sufletul depus in aceasta munca ,pacat mare pacat

Musafir

#35

2012-03-11 22:58

Intradevar......ne este dor de CSU..!!!! Cind sala de ,,ZARZAVATURI'' de la teatru era arhiplina cu 2 ore inainte sa inceapa un meci ....Acela era CSU... Ce vremuri frumoase.
1994!

#36 Pt papagalul nr 8

2012-03-12 02:31

Mosule , fa-ti tu petitia ta si nu mai da lectii de moralitate aici. Merg la baschet din 94 de pe vremea cand aveam crosetat un fular galben de la bunica. Du-te si sustine pe cine vrei tu,iar daca esti asa viteaz arata-ti identitatea.
Io sunt ala care in 94 stateam le lada din colt daca o stii? Eram prea mic si era singura mea sansa sa vad ce face domn profesor pe parchet. Fa-ti tu petitia ta de sustinere pt Vulc si nu ne mai deranja aici.
CSU FAN

#37

2012-03-12 09:58

AM FOST SI EU LA SALA DE LA TEATRU IN VREMURILE DE BASCHET ROMANESC, AM REVENIT LA BASCHET IN VREMURILE DE BASCHET AMERICANIZAT, AM FOST IN DEPLASARI SI CU PRIMA ECHIPA AMINTITA DE MINE AICI, SI CU ECHIPELE AMERICANIZATE, SCHIMBATE DE LA AN LA AN. SPRE UIMIREA MEA, NU MAI PREA AM DORINTA SA VIN LA BASCHET. SUNT F F F F F MARE FAN AL LUI CSU, SI IMI PLACE SI FOTBALUL. VAD CA MUSAFIRUL CU NR 8 A FACUT O COMPARATIE INTRE BASCHET SI FOTBAL, DOMNULE DRAGA, ECHIPA DE FOTBAL MUNCESTE SI ESTE LAUDATA DE TOTI, CU BANI PUTINI, COMPARATIV CU ALTE ECHIPE DE FOTBAL, SE VAD USOARE REZULTATE, NEMAITINAND CONT DE FAPTUL CA LA FOTBAL ARTIBITRII AU FURAT SIBIUL IN CATEVA RANDURI, SI MAI ALES A NU SE UITA FAPTUL CA ESTE O ECHIPA RECENT INFIINTATA. ASA CA, TE ROG FRUMOS SA NU COMPARI, PENTRU CA NU TREBUIE COMPARATE. SI EU VREAU SA VIN CU ACEEASI MARE SI MARE SI MARE PLACERE SI BUCURIE LA BASCHET SI SA II VEDEM SI PE JUCATORI MULTUMITI CA MUNCA LOR ESTE CU FOLOS. PENTRU CA E CLAR, MULTI DINTRE JUCATORI AU VENIT AICI PT CA LE-A PLACUT ATMOSFERA DIN SALA, FANII SI ......CAM ATAT.

Musafir

#38 Re:

2012-03-12 15:19

#8: Musafir -

Daca tu veneai la baschet de pe vremea cand jucam in "aprozar" acum erai de acord cu noi, titlurile din 1995 si 1999 nu au fost luate ca a fost nea` Mircea bun antrenor, ci ca am avut jucatori precum Beni, Claudiu, Toci (RIP), Alecu, Spanu si multi alti, care au stiut cu adevarat cum se joaca baschet, iar in acea perioada baschetul in Romania nu era atat de avansat cum este acum. Da, a fost meritul lui la acele 2 titluri ca a fost pe banca, dar atat, nimic mai mult, iar acum ca manager sau director de club, ce o fi, este egal cu 0, la pus pe fiuso antrenor desi cred ca si el stia ca nu este capabil de nimic, dar a preferat ca banii sa ramana in familie decat sa mearga pe mana unui strain care ar fi stiut sa antreneze echipa.


Musafir

#39

2012-03-13 18:27

Si mie mi-e dor de CSU!

Musafir

#40

2012-03-14 11:09

Vulc vrem sa pleci
huuuu huuu

Musafir

#41

2012-03-14 23:33

Hai CSU!!!
MARIO

#42

2012-03-15 02:06

SA NU RENUNTAM PANA NU SE SCHIMBA CEVA SPRE BINELE ECHIPEI NOASTRE(NU A LOR !!!)HAI CSU !!

Musafir

#43

2012-03-15 10:13

Jos clanu vulc
P@U|!N#0

#44 jos clanu vulc.

2012-03-15 10:15

Oamenii astia au stricat aceasta echipa numita CSU Sibiu.Mi-e dor de CSU

Musafir

#45

2012-03-15 13:51

CAND SPUNEAM CA VULC ESTE CANCERUL ACESTEI ECHIPE SI CAND STRIGAM NOI CEI DE JOS DEMISIA , CEI DE SUS NU ERAU DE ACORD . EU SUNT UNUL CARE AM CRESCUT CU CSU SIBIU, CU ACELE DEPLASARI FRUMOASE PE CARE LE-AM FACUT ,SI ACUM?????SINCER DE LA INCEPEREA RETURULUI NU AM MAI FOST LA SALA PT CA DEGEABA STRIGAM TOTI DEMISIA CA NIMENI NU NE BAGA IN SEAMA. CEL MAI FRUMOS PROTEST AR FI ACELA DE NU MAI MERGE LA SALA . SA JOACE CU SALA GOALA .....

Musafir

#46 @45

2012-03-15 22:04

care cei de sus nu au fost de acord? eu cat am mers la asala am stat tot la cucurigu, si pot sa te asigur ca pe acolo vulc niciodata nu a avut sustinatori.daca te referi la cei din asociatie,asta e alta treaba.... acolo au mai fost sincope si reasezari.

Musafir

#47

2012-03-15 23:21

jos vulc

Musafir

#48

2012-03-15 23:33

bafta cu aceasta petitie,sper din tot sufletul sa reusiti,sau mai bine zis sa reusim sa inlaturam aceasta familie vampir din preajma acestei echipe.

Musafir

#49

2012-03-16 00:47

DEMISIA !!!

Musafir

#50

2012-03-16 00:53

Hai CSU!!!!!!!!!!!!!!