Mi-e dor de CSU - Petiția sibienilor cărora le pasă de sport


Musafir

#1

2012-03-09 20:45

Sustin!

Musafir

#2 Sustin!!!

2012-03-09 20:49

Familia Vulc sa pleceee!!!

Musafir

#3

2012-03-09 21:24

Mi-e dor de CSU, mi-e dor de performanta, mi-e dor de repect reciproc, mi-e dor de sali pline, mi-e dor de victorii ...

Musafir

#4

2012-03-09 21:29

A VENIT PRIMAVARA...ESTE ANOTIMPUL SCHIMBARILOR...PENTRU DOMNII VULC (SENIOR SI JUNIOR)ESTE ANOTIMPUL PLECARI DE LA ECHIPA CSU SIBIU !!!!LASA-NE ,LASA-NE,FAMILIA VULC LASA-NE !!!!!

Musafir

#5

2012-03-09 21:35

M-am saturat de familia Vulc sa controleze totul in echipa. Din cauza voastra nu raman jucatorii!!

Musafir

#6

2012-03-09 21:40

In speranta ca se va schimba ceva....in cinstea clubului...in cinstea culorilor...in cinstea orasului si a suporterilor....CSU for ever!

Musafir

#7

2012-03-09 21:57

MI-E DOR DE CSU! MI-E DOR DE BASCHETUL ADEVARAT!
guest

#8

2012-03-09 21:59

Ma intreb oare cati ani au cei care scriu aici?
Eu am fost in sala mica pe vremea cand ne bateam la titlu. Pe atunci Vulc senior era pe banca, Vulc junior la fel (ca si rezerva) si atunci nu vorbea nimeni de nepotism. Nici de incompetenta.
Transparenta bugetului? Poate doar a banilor alocati de stat, fiindca restul chiar nu e treaba noastra nici a altora de a sti cati bani dispune vreun club din sponsorizari.
De acord cu irosirea fondurilor. Dar asta e legata de strategia FRB si de cutumele cluburilor de a nu se lega de jucatori, nu doar de CSU Sibiu, ci in general. In momentul in care Calota pleaca la mai bine,ce sa-i faci, sa-i dai in cap? Jucatorii nu vor in general sa semneze pe termen lung tocmai fiindca daca joaca bine vor sa renegocieze salariile pentru urmaytorul sezon sau sa plece la mai bine, daca joaca prost, isi gasesc ei loc pe aceiasi bani la Dinamo, CSM, si alte echipe de genul. Nu promovam juniori? Stii ca un prapadit de junior roman care ia locul 240 in campionatul European cere salarii cand el nu stie sa se lege la sireturi? Unu' de ala care sare 10 centimetri si bate mingea de parca ar lovi-o cu racheta de tenis... Ce juniori sa promovam cand pe noi ne bate toata lumea??? Azi-maine isi va face Islanda echipa de baschet si ne va bate... de aici rezulta si lipsa de strategie pe termen lung.

Spune-mi si mie, cel care ai scris petitia, ce companie din Sibiu a refuzat sa sponsorizeze CSU din cauza motivelor enumerate de tine?
Spune-mi si mie te rog, tu stii ca un Carutasu sau Burlacu (singurii baschetbalisti romani in activitate)-restul sunt cam desene animate, sa nu se supere pe mine, dar vorbim de baschet, nu de hopa-hopa, nati-o tie, da-mi-o mie, poc la cos in gradina la bunica- castiga cam cat toti jucatorii de la CSU intr-o luna (daca nu mai mult).
Suporterii aia care veneau in sala mica, vin si acum la meciuri si isi incurajeaza echipa, nu injura arbitrii sau adversarii, cum o fac/faceau suporterii de forbal sau folbal... stii tu, tot minge rotunda lovita cu piciorul de purtatori ilegali de ghete cu crampoane in ultimii ani.
Anul trecut tot asa eram cu degetu'n cur pana am batut la Steaua, nu?

MI-E DOR DE SUPORTERII ADEVARATI DE BASCHET

Musafir

#9

2012-03-09 22:24

sper ca domnul rector pe care am avut ocazia si placerea sa-l cunosc sa ne ia in considerare aceasta petitie.

Musafir

#10 Re: nu stiu ca acuti aici ...cine esti?"

2012-03-09 22:26


Musafir

#11 MirceaD

2012-03-09 22:30

Hello... Despre asta e vorba pana la urma, nu? Esti bun, stai. Nu esti bun, pleci. Sau vorbim despre vreun club privat CSU Vulc Sibiu si n-am inteles bine? Vad ca esti bine informat. Poate ne poti da detalii si despre modul in care CSU Sibiu, club finantat din bani publici si care este patronat de institutie publica intelege sa "colaboreze" cu fundatia Pro Baschet? Daca esti suporter adevarat cum pretinzi inseamna ca doresti performanta ca si toti acei la care faci apel. Iar daca ai un pic de idee despre ce inseamna management o sa-ti dai seama ca termenul nu se potriveste deloc cu ceea ce se intampla la clubul asta de prea multi ani.


Musafir

#12 Re:

2012-03-10 00:11

#8: Musafir -

Foarte corect! Dupa 20 de ani de activitate ar putea fi apreciat Mircea Vulc!

Haideti sa va zic eu... el e SINGURUL care a ridicat echipa asta... asa ca sa stiti, domnilor care faceti petitii....


Musafir

#13

2012-03-10 00:42

Doamne ajuta sa facem ceva cu asta...

Musafir

#14

2012-03-10 01:28

Poate domnul Vulc are cea mai buna intentie in legatura cu CSU Sibiu si stie exact ce probleme sunt insa ca in orice stat care evolueaza exista nevoia de concurenta si de democratie nu de un regim autoritar.

Musafir

#15

2012-03-10 08:34

DEMISIA!!!

Musafir

#16

2012-03-10 08:59

Vulc=Ceausecu
m

#17 vulc

2012-03-10 09:09

vulc=ceausescu
Albu
Musafir

#18

2012-03-10 09:24

Vreau iesirea CSU-ului din feudalism. Vreau sa vad profesionalism (chiar si fara rezultate imediate). Vreau sa-i vad intorcandu-se la Sala Transilvania pe toti acei ce au fost indepartati in acesti ani de catre un singur om...

Albu

#19 Re:

2012-03-10 09:27

#8: Musafir -

Un singur cuvant pentru dumneata, domnule vechi suporter de baschet: Peter Schommers. Sigur ii stii povestea la Sibiu. Acum intelegi de ce Vulc trebuie sa plece? A venit decontul!

unu'

#20 Re:

2012-03-10 10:12

#8: Musafir -

Tu esti Bata? Toti l-am apreciat pe Mircea Vulc pentru tot ce a facut pentru Csu Sibiu dar e depasit s-au dus vremurile cand mergea cu "hei-rupul" in baschetul romanesc acum se mai joaca si cu capul nu doar cu talentul din teren. E depasit pentru ca nu are nici cunostintele necesare pentru el management, marketing etc sunt doar niste cuvinte, si se incapataneaza sa nu ceara ajutor sa-si aduca oameni priceputi in jurul lui. E un Ceausescu la nivel mai mic la fel cum nici el nu a acceptat democratia si nu s-a adaptat la vremurile in schimbare asa e si Vulc si la fel va cadea. Nimeni nu contesta ca are ochi foarte bun la jucatori, din bugetul nostru mic a reusit sa aduca jucatori straini foarte buni dar ne-am cam saturat de scoala spectaculoasa americana vrem sa revenim in elita baschetului romanesc nu sa ne luptam in mediocritate. Personal consider ca nu e neaparat necesar sa-si dea demisia ci sa fie mai flexibil sa aduca oameni de valoare in functiile cheie pe care un club profesionist ar trebui sa le aiba respectiv: manager, marketing si mai ales un antrenor pe care sa-i lase sa-si faca treaba!!!

#8 guest

#21

2012-03-10 12:59

Nu sunt Bata, nu am jucat baschet mai mult de curtea scolii

Tot nu pot sa inteleg de ce se oftica atat unii ca nu mai vin suporterii de folbal la baschet...
Suporterii adevarati de baschet ii vezi la tribuna adoua in randurile de sus, cantand si aplaudand mereu...

Deocamdata vad ca la nivelul unui oras de 150.000 locuitori ati strans 120 de semnaturi. Asta spune multe despre interesul oamenilor pentru petitia asta. Si daca strangeti 1500 semnaturi (sau cati suporteri ai lui CSU Vointa se intereseaza si de baschet), tot nu e relevant.

In fine, spuneam ca o mare parte din acuze sunt ,nedrepte si am cerut lamuriri.

Imi spuneti o firma care nu sponsorizeaza pe CSU fiindca e Mircea Vulc acolo, eu semnez petitia, si mai aduc vreo 20 de insi :). Dar sa vorbim de o sponsorizare de 60.000 euro pe an, atat ca sa putem suplimenta salariile primului 10 cu 500 euro pe luna, sa aducem baschetbalisti adevarati. Sau o firma care sa spuna: "va dau 40.000 euro pe luna sa-i aduceti pe Burlacu si Carutasu" daca pleaca Vulc :). Stiti pe vreunii din astia?

Sunt de acord cu o singura chestie citita aici: lipsa de transparenta, dar nu in ceea ce inseamna bugetul, mai degraba niste probleme de comunicare.
Cereti si bugetul TOTAL al CSU Vointa sibiu, sa vedeti, vi-l da cineva? Cereti demisia lui Hambasan, ca folbalul e submediocru in Sibiu, cereti demisia lui Cintean ca voleiul e submediocru in Sibiu iar rugbyul e a cincea echipa de la coada in divizia a treia. Cereti demisia lui Mita Stanescu, ca nu promoveaza :))( nici nu stiu daca mai are echipa).

Din punctul meu de vedere, s-a trezit unul sa scrie "demisia Vulc" si a inventat o poveste demna ce Click: din cauza lui Vulc nu vin sponsori cu bani la club, din cauza lui jucatorii semneaza rar pe mai mult de un an si tot din cauza lui TOTI jucatorii romani (mai putin doi-trei) sunt niste aruncatori ilegali cu mingea la cos...de asemenea, din cauza lui MV nici un club din Romania nu scoate juniori cat de cat baschetbalisti, de aia ne bate Belgia... Cine stie? Poate Mircea Vulc a bagat tara in criza si acum se lupta cu Chuck Noris care vrea se ne scoata din criza...

Musafir

#22

2012-03-10 13:17

Astept ca la urmatorul meci sa reactioneze TOATA SALA(IN PICIOARE!).Felicitari organizatorilor protestului.HAI CSU!!!!

Musafir

#23

2012-03-10 13:32

Mai bine cunoscut ca antrenorul cu care s-au castigat campionate, si sub care s-a cunoscut perioada de glorie decat Directorul sportiv care e ruinat clubul CSU.
Simon

#24 catre #8

2012-03-10 13:34

Te-ai uitat de cand a fost facuta publica petitia?!? Vorbim peste o saptamana.
#25

#25

2012-03-10 13:57

La conducerea echipei csu sibiu este un nucleu foarte bine conturat care se rupe foarte greu dar putem incerca totusi. Si aici intra multi oameni influenti din Sibiu, care nu isi doresc neaparat sa faca performanta pentru Sibiu , ci averi pentru ei. Pana acum singurul baschetbalist care a reusit sa ii dea peste nas lui Mircea Vulc a fost Ghita Muresan...