Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!


Musafir

#176

2012-03-27 18:28

81 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 30 adresa IP diferite.
m-am semnat la locul 81 si o sa mai incerc sa vad daca-mi iese sa ma semnez de mai multe ori...:D

Musafir

#177

2012-03-27 18:30

mi-am mai ocupat si locul 82... in cateva secunde a crescut numarul semnatarilor cu 2...
in concluzie, aceasta petitie este atat de usor falsificabila incat si-a pierdut cea mai mica urma de credibilitate
peace!!!
musafir

#178 pro timbre

2012-03-27 18:33

daca va ganditi la saracie, pot sa va spun ca este greu de crezut ca 1 leu/timbru va saraceste. Asa poate vedeti ca acest demers cu timbrele e tot ptr. protectia voastra, poate mai multi clienti, dar nu va ia din ei, doar va protejeaza.

Musafir

#179 Re: pro timbre

2012-03-27 18:35

#178: musafir - pro timbre

dream on, kid!!!

si in clipa in care vei avea revelatia ca timbrele nu-ti vor aduce nici un client in plus ci doar cheltuieli mici dar inutile, o sa am decenta sa nu-ti spun: I told you so!


Musafir

#180 nu te-a invatat mama ca nu-i frumos sa trisezi?

2012-03-27 20:12

statistici: "87 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 30 adresa IP diferite"
adica 87 persoane au trimis semnaturi de la 30 de computere. oamenii astia traiesc intr-un camin sau ce sa inteleg? =))
dezinformare, manevre... un psiholog militar face asta?

Musafir

#181 Re: nu te-a invatat mama ca nu-i frumos sa trisezi?

2012-03-27 20:13

#180: - nu te-a invatat mama ca nu-i frumos sa trisezi?

90 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 30 adresa IP diferite.

Un sustinator al profesiei

#182 Pentru Musafir

2012-03-27 20:39

Domnul profesor Zlate, Dumnezeu sa-l ierte, ne spunea in anul I de facultate ca sunt trei categorii de studenti in facultatiile de psihologie : prima categorie - studentii care veneau pentru diploma; a doua categorie - studentii care vroiau sa se vindece; a treia categorie - studentii care simt o pasiune pentru psihologie. Dumneavoastra din ce categorie faceti parte ?!
jeni chiriac
Musafir

#183 Re: Pentru Musafir

2012-03-27 21:14

#182: Un sustinator al profesiei - Pentru Musafir

:) Imi amintesc de intrebarea dansului...si m-au surprins raspunsurile colegilor - eram atat de putini care veneam din pasiune pentru psihologie...socant de putini

LAURENTIU COMANU

#184 Corecta supozitia dvs

2012-03-27 21:49

Suntem masteranzi si stam cu totii intr-un camin particular

Ne-am mobilizat sa ne sustinem cauza pentru ca, potrivit reportajelor cu camera ascunsa, psihologi "cu experienta" nu "reusesc" sa faca avizari "corecte", dar pe noi...ne puneti la zid...ca nu stim, ca nu avem experienta...

Cand ati citit ultima carte? Cand ati scris ultimul articol?


Musafir

#185 Re: Corecta supozitia dvs

2012-03-27 21:53

#184: LAURENTIU COMANU - Corecta supozitia dvs

93 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 31 adresa IP diferite.

Cata lipsa de corectitudine!!! Daca inselati lumea cu atata dezinvoltura, imi imaginez cum practicati psihologia...

trebuie sa fie mare inghesuiala. si tot in turma mergeti si la posta sa luati inutilele timbre?

Si ce se prezinta la tv este Adevarul sau o interpretare a Adevarului? Cine poate garanta la cati psihologi a fost respectivul reporter si de cate ori a fost refuzat?

eu nu inteleg de ce credeti atat de mult in aceste timbre de parca ar fi solutia salvatoare pt profesia noastra.

dintotdeauna au fost psihologi care au cedat mirajului de a face un ban rapid si fara efort dar sunt atatia care n-au nici o treaba cu avizele, atatia care suporta, din cauza agatarii cu dintii de deontologie, ironiile si dispretul celor "adaptati" la realitatea noastra care vrea ca totul sa se rezolve repede. stii cum este sa vina la tine o asistenta de la medicina muncii si sa te intrebe cu tupeu si ironie de ce nu faci si tu lucrurile "ca toata lumea"? pt ca nimeni nu e interesat de rezultatele unei testari ci doar de o hartie cu o parafa.

ne-am pierdut respectul in fata publicului si a profesionistilor si din pacate un timbru nu va rezolva o problema mult mai profunda.

n-am nimic cu cei tineri doar ca multi cred in teorii si utopii si nu s-au lovit de problemele acestei profesii frumoase.

sincer, chiar am o curiozitate: cum va rezolva acest timbru probleme noastre? vreau un raspuns practic si faptic. adica vreau un intreg scenariu..ceva de genul: "da, dom'le, de la 1 aprilie toate policlinicile din romania vor renunta la contractele incheiate in numele psihologilor si medicina muncii va recomanda evaluari psiho pt o gramada de categorii profesionale si astfel toata lumea va avea de treaba in mod egal, laboratoarele auto de psihologie se vor inchide si psihologii angajati vor fi disponibilizati si patronii de scoli vor veni buluc la cabinetele particulare. psihologii vor cere pe putin 50 lei pe un aviz si firmele vor fi de acord"...

 

 

LAURENTIU COMANU

#186 D-NULE/NA MUSAFIR...

2012-03-27 22:20

Ce scriem noi si ce intelegeti dvs...vom cumpara acele timbre, dupa ce trecem de comisiile distinsilor nostricolegi care fac parte din acele comisii ce sunt interesate sa ne supervizeze "la greu" creand astfel conflicte de interese.
Sper ca nu sunteti si dvs unul dintre acestia...
Sunt simpatici cei din comisii strigand UITE LUPUL...cand si ei de fapt mananca din tort.
Ati comentat ca doar unii stiau de timbre...poate ca este corect, dar ma intreb...oare ceilalti care pretind ca nu au auzit de timbre pana la publicarea dispozitiei in MO, mai ales din comisii...s-au cautat la urechi? Poate aveau surpriza neplacuta de a regasi dopurile psihologice ale dezacordului...

V-ati intrebat cati dintre ei mai profeseaza cu adevarat? Intre atatea comisii de interviuri, formari si supervizari?...cum sa isi doreasca timbrele care sa le evidentieze ca de fapt nu profeseaza decat formand si supervizand prosti care cred ca ei "munceste" in domeniu "acum si aici" nu "odata, candva, undeva" in institutii de stat, acum 50-20-10-5  ani...nefiind macar o zi, o ora obligati sa munceasca liberal cu adevarat, ci din umbra unor posturi caldute...

Si eu as putea super-profesa asa...

Conflictul real este de fapt intre paturica imediat de sub Presedintele CPR si Presedinte, nu intre colegiu si membrii alegatori ai colegiului

LAURENTIU COMANU

#187 ...

2012-03-27 22:36

Partea trista a unui scenariu este ca risca sa fie unul fictiv
Eu ca si masterand, nu va pot face un astfel de scenariu, dar profesionistii de pe teren o pot face schimbandu-si atitudinea si profitand de aceasta portita pentru a gasi oportunitatearasturnarii unor mentalitati printr-o forma legala. Pana acum titulatura de psiholog, atestatul si parafa...nu au servit nici unui psiholog pentru ca unii nu au invatat deontologie si metodologie si sub justificarea - crizei sau foamei de bani...au facut compromisuri alegand sa se injoseasca...pe teren nu este decat ceea ce noi am semanat prin atitudinea noastra, problemele destima si imagine de sine etc...nici un colegiu nu o sa faca "terapie" cu noi, ci noi trebuie sa invatam cine suntem si sa nu ne mai lasam manipulati tot de cei care "ne  respectA" prin costurile contractelor de supervizare sau deformare profesionala...sau masterelor de formare pe banda, nemaicontand calitatea, ci cantitatea. Acest lucru se regaseste in multe din actiunile noastre ca breasla

Mi se pare corect ca doar practicienii sa supervizeze

Cristian Holban

#188 Re: Re: Corecta supozitia dvs

2012-03-28 00:09

#185: - Re: Corecta supozitia dvs

aparitia timbrelor este un inceput bun. Trebuia sa se schimbe ceva, In orice schimbare inertia isi spune cuvantul, este greu pentru minti obtuze si obosite sa observe acest lucru. Nu va curge lapte si miere de la 1Aprilie, dar se incepe reglementarea si respectarea meseriei noastre de psiholog.

Evident cei care traiesc din supervizari , formari, conferinte , toate facute avandu-se in vedere nr de persoane si nu aptitudinile lor ,evident ca nu doresc reglementarea acestei profesii.Acesti formatori traiesc doar din banii pe care ii iau de la viitorii psihologi, nu mai au demult treaba cu piata libera a serviciilor , cu gasirea si aducerea unui client de pe strada. Dansii in majoritatea lor au o catreda pe T. Maiorescu,Spiru sau Universitate, si deacolo isi racoleaza clientii. La acestia se mai adauga si mascaricii cu parafa (sefi de comisii la aparare,clinica,etc) care dau si dansii avize tot la kilogram.

.

 


Musafir

#189 Re: Re: Re: Corecta supozitia dvs

2012-03-28 02:11

#188: Cristian Holban - Re: Re: Corecta supozitia dvs

dle cristian holban, eu am mintea obtuza si obosita asa ca explica, te rog frumos, mai pe larg cum un timbru va duce la respectarea psihologiei ca nu mi-e clar absolut deloc.

ma astept la argumente logice si pertinente de la o minte deschisa si odihnita....

BOGDAN ION

#190 ...

2012-03-28 10:30

Cristian, musafirul parca este la examen profesor, orice ai zice sau am zice, suntem deja picati...
Draga musafiro...casca urechile si intreaba...ia vezi ce face ROGERMED-UL, dar psihologii de acolo, dar psihologii cu contracte verbale cu scolile de soferi? Sau cei care lasa parafa la "clinica" pentru 1500 ron pe luna?

Pare-mi-se ca simti ceva dileme de vrei sa iti tot aducem contra-argumente? Dacaai indoieli, lamureste-le te rugam, singura nu cu ajutorul nostru...consultanta sau terapia costa timp si bani...nici noi nu te-am intrebat de ce impotriva timbrelor. Nu colegiul sau Anitei direct este responsabil pentru d-na asistenta despre care vorbeai sau pentru psihologul care a invatat-o ca se poate, ci a celor in cauza.

Asta este, tu acolo, noi aici!

eu, cel de aici, care munceste intr-un cabinet

#191 Re: ...

2012-03-28 14:22

#190: BOGDAN ION - ...

Colegii vostri vad adevarul:
"Si o dovada a faptului ca aceasta decizie nu va shimba nimic : " O clinica privata care si acum lucreza ILEGAl nu va folosi timbrele nici acum din ce am aflat eu,parca nu stiu cum sa ma impart.Sunt de acord ca se lucreza aiurea ,dar se pare ca prin acesata dipozitie nu s-a ajuns acolo unde era nevoie,pentru ca o mare policlinica lucreaza si va lucra tot fara timbre.De CE????Pentru ca aceste avize date pentru medicina muncii nu IES din incinta Clinicii, ele fiind anexe la DOSARUL MEDICAL, care ramane in clinica.Spre firme, pleaca doar FISA DE MEDICINA MUNCII,semnata si parafat de Medicul de Medicina Muncii.In asemenea context,aceasta dispozitie nu functioneaza,pentru ca nu intereseaza pe nimeni de avizele psihologice pt ca nimeni nu le vede(ma refer la firmele care contracteaza servicii de medicina muncii)si nu are nevoie de ele ,ca si parte fizica,la controlul de la ITM lor li se cere Doar Fisa de medicina muncii.Asadar imi exprim DEZACORDUL pentru aceasta dispozitie,ea ingreuneaza tot situatia celor "mici"cu cabinete individuale iar POLICLINICILE lucrezaa si contracteaza servicii fara nici o lege.Poate ar trebui gasita o alta forma de a reglementa aceste evaluari. "

cei care sunt impotriva timbrelor, sunt practicieni si cunosc realitatea.

si ei vor schimbari si ei vor reglementarea exercitarii profesiei si ei vor sa fim respectati cu totii. nu sunt impotriva "reformelor" ci impotriva "reformelor decise unilateral, fara consultarea lor", impotriva unei solutii de suprafata care nu rezolva problema adevarata: un psiholog cu atestat poate f. usor sa elibereze un aviz timbrat FARA SA TESTEZE PERSOANA.

timbrul nu face minuni, nu indreapta coloana vertebrala, nu schimba un caracter viciat, nu creste pretul unei testari decat cu 1 leu, nu scade cotizatia, nici pretul cursurilor, nu elimina de pe piata colegii fara competente reale. e o cheltuiala mica dar consumatoare de timp: sa mergi la posta si sa stai la coada cu teancul de atestate, apoi sa explici factorului postal ce vrei, apoi cand lucrezi efectiv te apuci sa treci serii prin registre. unde mai este farmecul acestei profesii? am indoieli ca tu profesezi....

PENTRU CEI CARE INCA NU S-AU DECIS:

Cu ce sunt mai nobili avocatii ,notarii ,medicii decat noi?Cu faptul ca au spirit de casta si au stiut sa se organizeze.?
Chiar nu vreti ca profesia noastra sa aiba stima si respectul de care se bucura celelalte profesii liberale amintite?Nu v-ati saturat de dat bani la cursuri,credite,atestare,cotizatii in celalalt capat de tara?De ce n-am putea fi atestati la filiale zonale?De ce trebuie sa facem cursuri la Constanta si nu la Baia Mare de exemplu,pe sume rezonabile ,platite din cotizatii?De ce filialele n-au nicio putere?De ce avem colegi care se prostitueaza dand avize la gramada sau pe un blid de linte?De ce furam clientii colegilor parazitandu-i,inainte de a ne face un nume?De ce n-am avea o metodologie unitara pe cele 4 domenii aplicative,usor de cumparat,tot din banii de cotizatii?De ce numai acuma isi aminteste Colegiul de psihologii tineri?( asa de bine isi aminteste ca le ia in plus niste bani,cu timbrele si registrele.)De ce ,in era IT-ului nu se pot face raportari ale examenelor de pe muncii si transporturi,aparare si servicii pe un suport electronic procurat tot de Colegiu din atatia amar de bani luati de la noi toti?De ce colegii din clinica sa fie amenintati ca raman fara putinii clienti pentru ca acestia afla ca vor figura in registre si raportarI?

Cei din invatamant de ce nu va ganditi la colegii vostri din alte domenii? Cei din privat de ce n-aveti nicio opinie vizibila?Fiindca e greu de imbinat afacerea cu profesia?Cei din sanatate de ce nu sesizati abuzurile sefilor de policlinica?Cei din clinica de ce lasati sa fie atacata si interpretabila confidentialitatea?

Ce suntem noi? Oi de scris pe dealuri?Iobagi?

Sunt satula de impostura discretionara si de obedienta gretoasa.Cam asta este, cu mici exceptii relatia dintre Colegiu si membrii sai pana acum.Vreti sa continue,taceti,vreti sa inceteze, actionati.
Ulmeanu Lelia Camelia
‎1. Decontarea serviciilor de psihologie prin casa de asigurari. 2 Eliminarea timbrelor, deoarece suntem inregistrati in Registrul unic al Psihologilor din Romania, avem parafa si stampila pentru cabinete. 3 Promovarea profesiei de psiholog/psihoterapeut. 4 Taxa de membru si taxa de depunere a unui dosar sa fie in concordanta cu venitul unui psiholog din Romania ,..5 Eliminarea masterelor obligatorii pentru a promova pe o alta treapta de specialitate pentru persoanele care au terminat cu 4, respectiv 5 ani de studii. 6 Cel putin un curs de formare, pe fiecare specialitate in parte gratis!
OANA CIOBANU

#192 Re: Re: ...

2012-03-28 16:08

#191: eu, cel de aici, care munceste intr-un cabinet - Re: ...

Draga colega, banuiesc ca omiti sa iti reamintesti un mic amanunt - avocatii au taxe spre barou lunare minimum cat avem noi cotizatie pe an la Colegiu...dar aceasta este o alta poveste.

Legat de testimonialul tau....

Pai sa vedem...din tot ceea ce ai scris...nu aduci nici un argument viabil ca aceste timbre nu vor avea vreo valabilitate sau utilitate pe viitor...

Ma faci sa rad cu lista de revendicari din coada...pentru ca nu vor fi cursuri gratis si nici cotizatii mai ieftine si nicaieri nu scrie ca cei care au absolvit 4 ani sunt obligati la master. Daca vreo comisie de specialitate  ti-a facut acest lucru, te rog sa le faci sesizare la comisia de deontologie, nu e legal, dar cum la noi in colegiu totul este interpretabil...ii putem educa alegand sa le facem sesizari. Daca ne este frica, asta e altceva, dar sa stii ca se poate...

Timbrele nu sunt pentru noi chiar daca pe noi a cazut corvoada lor ci pentru ceilalti - institutii de stat, beneficiari optuzi etc

In psihologie, exista si povesti de succes dar prea putine pentru ca nu exista interes. Tu realizezi ca ceri de la cei care nu ti-au dat pana acum sa iti dea ce nu vor sa iti dea? Pe cine o sa alegeti? Tot pe cei din comisii? Crezi ca Anitei este problema sau niste timbre?

Tu realizezi ca primii care s-au opus au fost cei de care tu te plangi ca te obliga la mastere etc in conditiile in care nu este stipulat acest lucru, dar care profita ca noi nu avem pregatire juridica sau ca nu mergem cu normele si textul legii in dinti la interviurile de comisie?

concluzia este ca "DUSMANII ESTE MAI MULTI!" si nu neaparat acolo unde te uiti tu! Dusmanul este mult mai aproape! Comisiile sunt formate tocmai din cei care ar fi avut puterea sa reduca preturile la formari sau la conferinte pentru ca multi dintre ei le si conduc/coordoneaza...si ce au facut? S-au suparat ca nu au fost baati in seama...prioritatea lor este limitarea competentelor in functie de treapta de atestare nu sa iti usureze tie accesul in profesie. Trezeste-te, dusmanul este mult mai aproape decat crezi!


Musafir

#193 PUCI LA COLEGIUL PSIHOLOGILOR

2012-03-28 16:45

Nu stiam de ce se tot framanta Bogdan Ion Cezar, acum totul este clar, vrea si el inca un mandat in Comitetul director!!!!!!!!!!!!! Sa ne stoarca de bani, asa cum face cu formarile lui de doi bani. Rusine este pentru cel cu bun simt, pentru Bogdan Cezar este doar o mizerie!!!!!!!!Inca un parvenit pripasit prin Bucuresti vrea sa se capatuiasca. Conferinta Internationala de Psihotraumatologie....ce tun!!!!!!!!!!!!!!! Bogdane, dai si lupta!!!!

Musafir

#194 Re: Re: Re: ...

2012-03-28 19:01

#192: OANA CIOBANU - Re: Re: ...

sa inteleg ca tu esti de acord cu timbrele si cu tot ce inseamna CPR in momentul de fata?

nu are relevanta sa ne comparam cu avocatii, profesia lor are o vechime prea mare si castigurile lor mult-mult mai mari si culmea, ei chiar sunt necesari in ochii Ministerelor.

de ce nu ne compari cu colegiul medicilor ca si de acolo s-au inspirat ai nostri? sa vezi care e cotizatia lor si accesul lor la cursuri si conferinte cu reducere sau gratuite.

si nu m-am plans eu, daca erai atenta, eu am dat copy-paste la declaratiile altor persoane.

tu ce propuneri concrete, realiste, aplicabile ai avea pt imbunatatirea situatiei? cum vezi tu modul optim de organizare al profesiei noastre?

fa o lista si vino cu ea vineri la intalnirea de la copsi, spune-le in fata celor care nu cauta decat putere si bani ce crezi.

ne intereseaza planuri pe termen scurt si lung din care sa beneficiem cu totii, nu atacuri la persoana, nu gasirea tapilor ispasitori.

am ajuns la un impas, pt unii s-a umplut paharul, nu avem de munca si nu vorbesc doar despre testarile pt policlinici si firme ci despre cea mai importanta ramura a psihologiei: clinica, consiliere si psihoterapie. omul de rand are nevoie sa fie ascultat si ajutat sa-si depaseasca dificultatile dar nu-si permite sa dea din banii de mancare si intretinere la psiholog.

ultima decizie a lui anitei poate ca ar putea rezolva o mica parte din probleme dar nu e decat frectie la piciorul de lemn pt majoritatea cabinetelor individuale, un plasture cat timbrul pe o ditamai rana.

supararea vine de la faptul ca cpr nu ne ajuta pe planul promovarii si educarii in fata publicului larg, ca nu a reusit in cativa ani sa scoata o lege care sa ne dea de munca, sa ne fie decontate serviciile. am cotizat zeci de milioane pana acum si n-am primit decat dezamagire. timbrul e doar un pretext pt schimbari la nivelul intregului cpr.

ceva trebuie sa facem!!!

bogdan ion

#195 Re: PUCI LA COLEGIUL PSIHOLOGILOR

2012-03-28 21:12

#193: - PUCI LA COLEGIUL PSIHOLOGILOR

? Ce treaba are Bogdan Cezar Ion? El este impotriva timbrelor poate, ca multi altii!

psiholog

#196 PENTRU TIMBRE

2012-03-28 22:01

Circula un zvon. Zivari Mirela este data in judecata de Adriana Bahmuteanu, Mara Banica si Draghici, presedintele "Aliantei Tata". Se pare ca sunt probleme grave aduse manierei in care Zivari a profesat si altele.. Se pare ca acestia cer excluderea ei din colegiu si o vor astepta vineri impreuna cu presa. Cam asa stau lucrurile despre sutinatorii aprigi ai celor care nu vor timbrele. Cu cei ca Zivari fac gasca "greii" psihologi care nu vor timbrele si tot cauta motive. Mai e putin, vom vedea...
Manole C. student an 3 T.M.

#197 Re: Re: Re: Re: ...

2012-03-28 22:39

#194: - Re: Re: Re: ...

Ati spus ca timbrul este doar un pretex pt schimbari la nivelul intregului Cpr.Perfect dar ce ati pazit pana acum?? vreti sa-l dati afara acum pe Anitei dupa ce a introdus timbrele si ati aflat ca la expirarea celor 2 mandate nu-l mai puteti obtine si pe al treilea??

Credeti ca daca faceti alegeri anticipate mandatul actual nu o sa fie luat in consideratie?? Iar daca  incalcati o lege organica-apropo va trebuie 2/3 din  voturi pt a o schimba-dar cred ca deja stiti asta :) orice psiholog se poate erija  in 'parte' si sa va conteste in contencios administrativ.

Vreti schimbare???la anul toti detinatorii de functii care termina al doilea mandat vor zbura.......zbuara Miclea....zboara....

Cu ce ajuta timbrele tinerii psihologi si nu numai???

Cateva clarificari:

Daca ex. Avicola Bacau are un agajat medic pentru a oferi primul ajutor in cadrul fabricii, acest lucru NU inseamna ca a devenit peste noapte operator de servicii medicale!,sau daca are angajat un contabil pentru contabilitatea fabricii, de maine poate oferi si servicii de contabilitate!....etc...

In momentul de fata clinicile angajaza un psiholog , sau mai bine zis angajaza o parafa, si din acel moment pe langa servicile medicale Hopa Topa ofera si servicii psihologice!

Eu personal am participat la o sedinta a conducerii filialei Bucuresti a CPR, si ce limbaj au putut sa aiba unii dintre dansii este greu de imaginat pt niste psihologi cu pretentii cum sunt ei.Ce sa mai vorbesc de o totala lipsa de asertivitate, de rautati aruncate unu altuia si de lipsa unei idei coarente in discutia lor.

La capitolul plus, doamna Jeni Chiriac (jos palaria), la capitolul minus, Romeo ....(numele de familie nu mi-l amintesc) limbaj de sant, a tinut toata sedinta sa aduca atacuri la persoana unor colegi, de asemene se erija in mare cinstit si corect printre psihologi, uitand sa mentioneze  de colaborarea pe care o are cu scoala de soferi 'Teo' unde da avize psihologice din burta.

Asa ca, desi inteleg frustrarea cu privire la imposibilitatea de a candida pentru un al 3-lea mandat, va rog sa asteptati pana la anul cand se fac noi alegeri in CPR pt a scapa de banditi asemni domnilor: Miclea,Duvac,Romeo...,in toti acesti ani nu ati facut nimic pt ca aceasta meserie sa fie respectata , iar acum cand s-a facut ceva, evident fara acord vostru , vreti alegeri anticipate.

Sunteti borfasii meseriei de psiholog!!!


Musafir

#198 pentru postacii de partid prezenti aici

2012-03-28 22:49

dragilor, nu mai va inghesuiti cu munca de partid ca tocmai i se pregateste debarcarea Stapanului Timbrelor asa ca ramaneti fara angajator.

Si nu mai fiti voi ingrijorati de Bogdan Ion, Duvac si Mirela Zivari ca le merge bine. Spre deosebire de Anitei si baiatul lui de mingi, traficantul de droguri toti cei de mai sus pe care incercati voi sa ii improscati cu noroi au o meserie, aceea de psihologi. Anitei saracu' traieste doar din comisioanele de timbre. Inca, dar nu pentru multa vreme.
Daniel

#199 Zivari atacata de Mara, Bahmuteanca si de Draghici

2012-03-28 22:59

Marea escroaca Zivari nu este alceva decat rebutul unei generatii. Dupa ce a luat bataie si a suportat umilinte grele de la Ali, arabete trantor din Romania, Zivari Mirela a cautat sa-si faca un nume prin instante, numai ca a nimerit la cosul de gunoi al justitiei. Miclea, atunci mare razbunator, a sanctionat-o pe mizerabila de Mirela Zivari. Cu pile pe la secretariat, Zivari a scapat basma curata, cu toate ca Draghici a dat-o in judecata. Nu stiu cat incultura si prostia vor zabovi la Colegiu, numai ca sper sa treaca acest praf al prostiei Duvac, Miclea, Bebe si Mirela

Musafir

#200 Zivari e un psiholog de doi lei

2012-03-28 23:01

Am cunoscut-o si eu pe jigodia care promite mamelor ca le obtine cu un raport psihologic copilul l a Tribunal