Sanctionarea Antena3, OTV, Realitatea TV , Romania TV

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sanctionarea Antena3, OTV, Realitatea TV , Romania TV


Musafir

#101

2012-02-01 13:44

O initiativa perfecta. Felicitari!

Musafir

#102

2012-02-01 18:05

Daca tot sustin ca este dictatura apoi,dictatura sa fie si sa le suspende o vreme.

Musafir

#103 Pentru o televiziune libera

2012-02-01 22:18

Avem nevoie urgenta de o televiziune onesta si obiectiva,care sa fie conectata realitatilor din tara.Numai asa vor disparea tembeliziunile bolsevicilor si turnatorilor.
Sustineti si fiti alaturi de proiectul NASUL TV.
http://www.nasul.tv/
Motanu'

#104 Revin la numarul de petitionari

2012-02-02 03:46

Am uitat sa ma semnez in postul anterior ....sunt cel care se mira de uriasul numa r al semnatarilor acestei mizerii de petitie.....intre timp au mai aparut cateva zeci de semnaturi in plus. Moaaaaaaaaama:) mai aveti vreo cateva zeci de mii si poate ii depasiti numeric pe cei din tara care actualmente sunt in strada pe un frig pe care voi nici nu aveti curaj sa iesiti sa va cumaprati tigari Am incercat din greu sa fiu decent sa sa folosesc un limbaj adecvat, dar dupa ce am citit posturile postacilor de profesie ......mi-e greu. catre initiatorul petitiei si comenatori si sustinatorii in cauza: sunteti ori de profesie postaci oranj( in care caz va scuz si apreciez ca pe curve)ori chiar sunteti cu totul si cu totul lobotomizati. va doresc sa muriti. de fapt nu... va doresc sa traiti in continuare intr-o relitate paralela in care sa aveti parte de o domnie vesnica a lu base si doar de un singur post tv probabil TVR 1 extraordinar de oranj. marsh la rahat. si sa-i sugeti stafida
lu culcer

Musafir

#105

2012-02-02 11:48

Sanctionati e putin ar trebui sa li se ridice licenta pe cel putin un an,sau in perioade electorale.

Musafir

#106

2012-02-02 13:19

Offff, cate nu am de spus...dar nu ma prea pricep la comp. ca am 62 de ani dar totusi am sa incerc;Aceste posturi nu fac altceva decat sa arunce cu noroi in tot ce inseamna Guvern .Presedentie, DNA , Justitie. sa manipuleze opinia publica,facand din tantar -armasar ! Nu invita la dezbateri oameni onesti iar cand uneori o fac nu ii lasa sa isi expuna opiniile Via -Dana Grecu care se imflameaza precum focul de la depozitul de incaltaminte chinez !;))) Oare chiar asa nu se poate face nimic ca aceste posturi sa fie interzise de ce -nu ? pentru propraganda SFORARILOR?
enb

#107 Re:

2012-02-03 11:24

#5: -

Stimată Doamnă, curiozitatea şi nevoia de o minimă obiectivitate m-au determinat să arunc o privire pe forumul acestei petiţii, în ciuda faptului că nu sunt deloc de acord cu subiectul propus. M-am oprit asupra comentariului dumneavoastră uşor intrigat şi mai ales mirat de cel puţin un paradox care se naşte spontan din citirea acestuia. Afirmaţi că nu mai urmariţi de doi ani posturile Antenei; mă întreb, deloc retoric, cum evaluaţi în aceste condiţii corectitudinea/incorectitudinea ştirilor de pe aceste programe tv ?În altă ordine de idei, vă întreb, consideraţi corect faptul că televiziunea de stat, multă vreme, nu a prezentat nici o ştire despre protestele din ţară (indiferent de natura acestora)?Vă mai întreb, ce preferaţi, televiziuni perfecte din punct de vedere formal, lipsite însă de o parte însemnată a evenimentelor de actualitate, fie că, personal, ne plac sau nu, sau preferaţi televiziuni imperfecte care ofera publicului tot spectrul evenimentelor cotidiene, cu bunele şi mai puţin bunele vieţii de zi cu zi ?


Musafir

#108

2012-02-05 18:33

sunt intru totul de acord, nu mai vreau televiziuni care toata ziua cat e de mare nu au decat otrava si venin, nu asta imi doresc pentru viitorul copiilor nostrii, nu stiu CNA -ul ce face ca pe banii nostrii stau acolo

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-02-05 18:35



Musafir

#110

2012-02-05 18:42

imi doresc ca CNA-ul sa-si faca treaba nu sa doarma pe banii nostrii!!!!

Musafir

#111

2012-02-05 18:45

sunt tinara si vreau o televiziune limpede curata

Musafir

#112

2012-02-05 18:46

am semnat din toata inima

Musafir

#113

2012-02-05 18:49

onestitatea si sinceritatea sunt doua lucruri complet necunoscute acestor asa zisi moderatori de la antene!!!!!


Musafir

#114 dupa limbaj se vede ca esti uslas, te-as sfatui motanule sa urci pe acoperisuri si sa miauni acol

2012-02-05 18:53


Musafir

#115 Re:

2012-02-08 10:05

#2: -  

 Dar cand presedintele, guvernul nu respecta constitutia noi cum sa ne aparam?!


Musafir

#116 Re: Re:

2012-02-08 10:07

#107: enb - Re:  

 Stimata doamna, va felicit pentru comentariul dumneavoastra!


Musafir

#117 Re:

2012-02-08 10:10

#106: -  

 stimata doamna, inteleg ca aveti opinii diferite fata de majoritatea oamenilor. o singura intrebare: cine conduce romania de 8 ani? cine a fost ministrul(din '92 pana astazi:)) unui minister care isi arata impotenta in situatii de criza?

va rog sa gasiti dv raspunsul.


Musafir

#118 Re:

2012-02-08 10:14

#105: -  

 ?sa le ridice licenta pe perioada campaniei electorale? drum bun in rusia bolsevica.... eu vreau o tara libera cu o diversitate de puncte de vedere. nu va place , nu este in acord cu ceea ce credeti... schimbati canalul.


Musafir

#119 Re:

2012-02-08 10:17

#78: -  

pentru a fi in sigurata faceti apel la servicii sa nu mai creeze diversiune in piata. cei ce protesteaza in piata la -10 grade nu v-ar face nici un rau. in plus , copilul ar intelege ce este democratia...


Musafir

#120 Re:

2012-02-08 10:18

#2: -  

 si cu presedintele cum ramane? separatia puterilor in stat este garantata de constitutie nu?


Musafir

#121 Re:

2012-02-08 10:21

#30: -  

 - 40 % in venituri

nici o scadere de cheltuieli (parcuri, borduri, mobilier nou, masini guvernamentale)

+ 40% crestere buget servicii

asta e realitate!


Musafir

#122

2012-02-08 23:08

Va rog faceti sa inceteze dezinformarea sistematica la adresa mea prin prezentarea de stiri mincinoase si prelucrate tendentios. Ma simt agresata.

Musafir

#123

2012-02-08 23:50

Televiziuni cu cei mai josnici si mincinosi moderatori, ar trebui desfintate !

Musafir

#124 Petitieonline.com

2012-02-09 00:03

Sunt instrumente de manipulare si intoxicare a oamenilor.Nu merita nici o atentie.


Musafir

#125

2012-02-09 01:51

Deontologia prfesionala nu e punctul forte al acestor televiziuni. O televiziune care se pretinde "de stiri", ar trebui sa dea dovada de impartialitate pentru o buna informare a publicului. Ceea ce fac aceste televiziuni le-ar putea da dreptul la a se numi "can-can tv", "scandal tv" sau de ce nu, "ireal tv"... Dar toate acestea le meritam cu varf si indesat, asa cum ne meritam si clasa politica pe care o avem. Nu imi pun mari sperante in aceasta petitie dar nici nu am sa stau "cu mainile in san" daca exista o cat de cat de mica sansa sa se indrepte ceva. Va multumesc pentru initiativa!