Sanctionarea Antena3, OTV, Realitatea TV , Romania TV

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sanctionarea Antena3, OTV, Realitatea TV , Romania TV


Musafir

#76

2012-01-31 10:49


Incearca totul pt. ca vad ca se strange latul.Vezi condamnarea lui Nastase.

Musafir

#77

2012-01-31 10:54

aceste posturi nu-mi ofera informatiile de care am nevoie. prin limbajul agresiv incearca sa ma determine sa nu mai evaluez informatia ca atare, ci sa ader la interpretarea moderatorilor, invitatilor care sunt mereu aceiasi si care se pricep in toate domeniile, etc.le accesez foarte rar si din intamplare aceste posturi

Musafir

#78

2012-01-31 11:30

Doresc sa pot trece prin Piata universitatii cu copilasul meu de mana fara sa-mi fie teama ca voi fi lovit cu caramizi si fara sa gasesc trotuarul blocat de tot felul de indivizi . Nu doresc ca acei oameni care urla acolo sa-mi sperie copii . Ce s-ar intampla daca cei 18 milioane de electori romani ar iesi zilnic pe strazi si ar ocupa pietele , garile si ar urla fiecare ce problema are . Jandarmeria sa ia masuri si sa elibereze zona astfel incat sa numai fie tulburata ordinea si linistea publica !

Musafir

#79

2012-01-31 11:49

Ar trebui desfiintate mizeriile astea de televiziuni care formeaza opinia publica prin manipulare ;)

Musafir

#80

2012-01-31 12:07

jos base

Musafir

#81 Deabia cum se vede spaima uselista

2012-01-31 12:14

Isi folosesc toate fortele pentru a ajunge la butoane pentru a stopa dosarele penale

Musafir

#82

2012-01-31 12:27

În afară de posturile menţionate, nici Antena 1 nu face rabat de la incitarea la violenţă, unde moderatorii au un rol important.

Musafir

#83

2012-01-31 14:12

JOS BASESCU IESI AFARA JAVRA ORDINARA!!!!!! TOTI CARE COMENTATI SIGUR SUNTETI PE ETNOBOTANICE! TOTAL RUPTI DE REALITATE DOAR MEMBRII DE PARTID :PARTID DE CACAT!!!!

Musafir

#84

2012-01-31 14:14

Un cuib de naparci , otravite pana-n maduva oaselor , vuvuzele ordinare care-l pupa-n fund pe mafiotu' asta securist turnator !

Musafir

#85 O sa platim la vot

2012-01-31 14:59

Iesiti voi in strada ca ne vedem la vot si va vom plati pentru toata mascarada asta televizata

Musafir

#86

2012-01-31 15:03

aceste posturi tv ar trebui sa fie civilizate sa informeze cetateni nu sa-i instige la violente sa defimeze jandarmeria sa fie echidistante dar unele masuri ar trebui luate respectul fata de presedinte nu conteaza culoarea dar totusi e votat de cetateni bun rau cum e el respectul unde e?aceste posturi tv se pot numi tv mahala fiecare cu gasca sa si interesele lor de a prinde un os de ros nu e o munca de televiziune e o calceama ce uni pun botul usor.bravo pro tv un post vertical corect .

Musafir

#87

2012-01-31 15:40

Ne-au otravit sufletul noua celor maturi dar incercam, pe cat putem, sa fim realisti, sa nu judecam doar dintr-o informatie; am invatat deja ca multe lucruri par cumva si, daca sondezi mai adanc, apar altcumva; am mai invatat ca exista intotdeauna un interes la mijloc la aceste televiziuni si criza ne-a aratat ca jurnalistii au devenit sclavi ai celor cu interese pentru ca s-au inhamat la credite pentru ca li s-a oferit mirajul unei lumi cu lux si cockteiluri si, pentru astea, si-au vandut sufletul.
Dar tinerii din 90 au ajuns acum oameni maturi si, daca au avut o educatie solida ( cam rar), au ramas verticali, daca au fost niste chiulai, au compensat competenta cu slugarnicie; e nevoie de oameni fara un profil moral sanatos ca sa faci asa ceva, fara mama, fara tata dar nu orfan. Tinerii de azi, cei ce ies de pe bancile liceului acum, au iar un model negativ de urmat si, in loc sa fie incurajati sa isi stabileasca niste tinte in viata, ei sunt ajutati sa nu aiba nici un vis; eu cred ca "visul american"nu se referea la visul de a pleca in America, asa cum multi dintre noi am crezut, ci la visul pe care ti-l propui de mic si pe care il urmezi mereu, fara sa te abati si pe care il realizezi mai curand sau mai tarziu. Acest vis nu reprezinta nimic pentru educatia de azi, nici acasa, nici la scoala nu se urmareste acest lucru care, dupa parerea mea, reprezinta coloana vertebrala pe care un om isi croieste destinul. Deci numai benefice nu sunt aceste practici ale televiziunilor mentionate mai sus.

Musafir

#88

2012-01-31 18:42

Mi S-a furat ziua de 24 ian.zi care trebuia sarbatorita de toti romanii ca fiind ziua unirii celor 2principateromanesti,fiind transformata in campanie electorala pentru usl,la aceasta campanie luind parte atit partidele politice,cit si televiziunele pe care eu le platesc si in a caror programe eu nu ma regasesc.Toate impreuna,prin mijloacemurdare,au manevrat,au manipulat,in scop electoral pentru rasturnarea actualei puteri iesite in mod democratic,dupa alegeri.Sper ca cei vinovati sa plateasca pentru tot ce au provocat romaniei si romanilor!

Musafir

#89

2012-01-31 18:53

as dori din tot sufletul sa dispara aceste posturi NEPROFESIONISTE!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#90

2012-01-31 20:19

Ne dorim cu adevarat presa libera,combativa pentru a aduce lucrurile pe un corect fagas, in asa fel ca presa(presa scrisa, televiziunea,radioul) sa fie in sfirsit recunoscuta ca "a 4-a putere in stat"!Doamne ajuta ca presa sa fie un partener de nadejde in viitor, al statului,pentru a combate toate nelegiuirile, care de multe ori se petrec chiar sub ochii nostri!

Musafir

#91

2012-01-31 20:51

as vrea ca aceste tv sa fie inchise s-au reduse emisile cit mai mult!!!
venus

#92

2012-01-31 20:52

am semnat aceasta petitie in speranta ca poate asa vom scapa de "VUVUZELE" pentru totdeauna. Sunt otrava pentru noi, bravo initiatorului

Musafir

#93

2012-01-31 21:58

Atac la siguranta nationala SANCTIONAREA ESTE NECESARA pentru a nu se mai creea astfel de precedente. multumesc

Musafir

#94

2012-01-31 22:10

doamne ajuta

Musafir

#95

2012-01-31 23:25

Vuvuzelele filoruse se fac vinovate de,incitare la violenta si tradarea interesului national.

Musafir

#96

2012-01-31 23:49

...

Musafir

#97

2012-01-31 23:51

total de acord

Musafir

#98

2012-01-31 23:52

da

Musafir

#99

2012-02-01 10:07

Aceste televiziuni gunoiere ar trebui desfintate intrucat scoup lor e manipularea opiniei publice.
Ma bucur sa vad ca au mai ramas oameni lucizi care nu cred in monciunile unor mercenari platiti de fostii securisti.
Intreaga clasa politica de la noi e o mizerie dar in acest moment nu avem alternativa la actuala puetre.
Pe cine sa punem in loc??? Cuplul tragico comoic Ponta-Antonescu???? Decat USL mai bine fara parlament si fara guvern asa mai scapam de niste hoti!!
De ce USL nu respecta vointa poporului exprimata prin referendum si sa reduca parlamentul la maxim 300 hoti???

Musafir

#100

2012-02-01 10:16

Televiziuni ca OTV sau Antena 3 ar trebui sa-si schimbe numele in aparate de indobitocire si propaganda. Drept urmare ar trebui sa aiba acelasi regim ca televiziunile cu programe pentru adulti...adica de urmarit peste miezul noptii!