Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#601

2012-01-28 16:43

asteptam cu nerabdare o astfel de initiativa, sunt bucuros si plin de speranta, pentru ca deocamdata se mai poate face ceva, dar trebuie actionat cat mai repede pentru a inlatura de la putere persoanele care nu au nici o legatura cu patriotismul si urmaresc doar imbogatirea personala. SALVATI ROMANIA SI AL EI POPOR

Musafir

#602

2012-01-28 16:59

Am o mica sfacere din anul 1992, si de atuci tot sper la mai bine. Binele sa vazut si in trecut dar mai ales acum, am ajuns la limita suportabilitatii.
Biruri noi an de an.

Musafir

#603

2012-01-28 17:09

Ne-am saturat de minciuna timp de 22 de ani. Vrem un presedinte roman pentru romani si un guvern romanesc, adevarat, competent, etc., pentru toti romanii. Jos mafia actualelor partide.

Musafir

#604

2012-01-28 17:10

Daca actualula majoritate parlamentara si guvernulnul nu vor organizarea de alegeri anticipate,trebuie folosite tote mijloacele legale pentru alegeri anticipate.In caz ca nu asculta protestatari Indignati trebuie sa folosim nesupunere civila.In acest sens trebuie sa cerem parlamentului sa gandeasca o lege in care toti parlamentari, functionari dela presidentie si guvern sa nu mai foloseasca autovehicole platite din buget pentru transport personal cand vin la munca.Acesta cerere esa fie valabila si pentru presedinte, miniustrisi prim ministru

Musafir

#605

2012-01-28 17:18

Demisia Presedintelui Basescu si a Guvernului PDL
'47

#606

2012-01-28 17:34

Pe cine poti alege ! ??? Tot din aia !?

SUNT OAMENI DE BUNA CREDINTA SI INTENTIE , DAR NU POT AJUNGE LA ECRAN !

Solutii tehnice adevarate sunt de a scoate tara noastra din criza si de a crea mii de locuri de munca !

Musafir

#607

2012-01-28 17:35

Asa nu mai vrem,asa nu se mai poate...
BANPICI
Musafir

#608

2012-01-28 17:35

Sunt de acord cu POPORUL ROMAN care a iesit in strada,cu schimbarea adevarata,cu ceea ce vor. Numai noi putem sa ne facem viitorul nostru.JAVRELE de LA CONDUCEREA ROMANIEI au trait destul,au furat TOT. JOS CU TOATA GASCA LOR.Noi suntem viitorul,s-au traim SI VOM TRAI, s-au murim si nu mai au de la cine fura.


Musafir

#609 Re:

2012-01-28 17:37

'47

#610

2012-01-28 17:38

SOLUTIA TEHNICA ESTE ATAT DE SIMPLA INCAT APROAPR FIECARE ROMAN , VA FI TENTAT SA SPUNA ,, SIGUR STIAM SI EU "

Musafir

#611

2012-01-28 17:41

Cum sa inlocuiesti politicienii existenti daca nu sunt resurse pentru a forma si inregistra in justitie un nou partid ?!!??
Toate partidele din actualitate au in prim plan sau planul 3 - 2 , milionari (in euro) care sunt interesati material de alegerea si venirea la guvernare a acelui partid care i-a promis avantaje economice ( citeste NOI FURACIUNI )

Musafir

#612

2012-01-28 17:59

JOS DICTATORUL
SI SLUGILE LUI!
Mircea

Musafir

#613

2012-01-28 18:07

Felicitari pentru initiativa! Sa dea Dumnezeu sa avem succes!

Musafir

#614

2012-01-28 18:08

Romania, trezeste-te !

Musafir

#615

2012-01-28 18:09

..Am semnat petitia in speranta ca lucrurile se vor misca intr-o directie buna pentru tara si ca cei care au initiat-o sint de buna credinta.Am incredere mai ales in Radu Soviani considerat de mine un bun profesionist.Sper intr-un viitor mai bun pentre tineri si copiii lor,semnatura mea nu conteaza daca e vizibila ori nu...

Musafir

#616

2012-01-28 18:30

demisia lu basescu

Musafir

#617

2012-01-28 18:42

Somnul ratiunii naste monstri!de aceea este bine sa ne implicam toti nu doar unii ,dar este un inceput in toate si acest inceput a fost lansat in Piata Universitatii nu mai este cale de intoarcere, decit in robie si nu vrem asa ceva.
Cind sus se ridica oameni de nimic nelegiuitii misuna pretutindeni deci trebuie sa fim foarte atenti pe alegem sa ne reprezinte si deasemene o implicare a tuturor cetatenilor.

Musafir

#618

2012-01-28 18:44

Intradevar,prea nea ajuns cutitul la os,asa nu se mai poate.Trebuie sa inlaturam definitiv si irefutabil toate aceste structuri care ne-au care au facut viata un calvar.Sunt de acord intrutotul cu masurile anuntate de acest apel pentru Schimbare Adevarata.As vrea ca sa participe cat mai multi oameni de bine la aceasta actiune.Eu sunt pensionar si am fost frustrat de foarte multe drepturi.A mai ramas sa ne puna biruri pe aerul care-l respiram.Ar mai multe de spus ,dar mai las si cu alte ocazii.CURAJ ROMANI,SA-L DAM JOS PE BASESCU SI CLICA LUI.HUOOOOOOOOOOO

Musafir

#619

2012-01-28 18:48

Orice comentariu este de prisos. S-a spus tot.
jor69

#620

2012-01-28 18:54

Daca prin viitoarea constitutie se confisca averile dobandite ilegal, iar actualii politicieni si oamenii lor care le tin spatele vor fi pusi sa faca canale de irigatii, hm , as semna si eu !

Musafir

#621

2012-01-28 19:00

Nu stiu cum sa facem dar ar trebui oblogati sa dea o lege pentru stoparea traseismului politic pentru a starpi aceasta nepasare.Vorba tiganului,bai tigane-ti arde satul p... mea ma mut in altul.Tot asa fac si traseistii politici se duc acolo unde le este bine n-are importanta cine i-a trimis in parlament.Nu se mai poate cu asemenea nepasare.JOS CU NEMERNICII CARE NE FAC VIATA UN COSMAR,JOS BASESCU ,BOC, UDREA SI TOT GUVERNUL DE MAFIOTI.HUOOOOOOOOOOOOO

Musafir

#622

2012-01-28 19:11

nu mai cred in nimic,nu mai am sperante ma bucur cand sunt ok cu datoriile,asta nu este viata,ceva trebuie sa se schimbe si nu stiu daca schimbarea guvernului este chiar solutia gen panaceu universal cred ca mai repede trebuie desfiintat guvernul si multe din structurile statului,schimbata structura statului.nu este normal ca o mana de oameni sa detina toti banii si noi ceilalti doar sa primim firimiturile de la masa lor.nu se poate ca bancherii sa ne exploateze ca pe sclavi si noi sa facem totul ca sa le platim dobanzile nesimtite.nu se mai poate ca sa fim sclavi.DESTUL!

Musafir

#623

2012-01-28 19:17

as vrea sa ne conduca oameni adevarati care sa aiba caracter sa fie bine pregatiti profesional si care sa nu urmaresca inbogatirea .Acum ne conduc niste lichele care dupa ce au furat cit au putut de mult nu le mai ajungi la nas cu prajina iar tupeul si nesimtirea sint principalele lor .....calitati

Musafir

#624

2012-01-28 19:23

Este revoltator sa vezi ce "personaje" ne reprezinta la Parlamentul Europei, in timp ce
tinerii cu adevarat valorosi,pleaca pe capete din Romania.
Din pacate,actualul regim a amanetat viitorul copiilor nostri,iar daca nu-i vom opri acum,
nepotii nostri vor fi si ei in pericol.
I.C.

Musafir

#625

2012-01-28 19:23

Doresc mai multe date referitoare la initiativa lansata.