Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#51

2012-01-25 10:28

Am semnat pentru Schimbare Adevarata, dar ,inca o data , semnez si pentru: Jos BASBOCII, alegeri anticipate si , DOAMNE , AJUTA-I pe "ciumpalaci" si , te rog, pogoara lumina si caldura si puterea TA peste " mahala"

Musafir

#52

2012-01-25 10:39

E timpul pentru o schimbare a modului de administrare din Romania si a felului in care traiesc romanii;sa fie intr-un ceas bun!

Musafir

#53

2012-01-25 11:00

SCHIMBARE
DP HotNews.ro

#54 De ce dati, ma, de ce dati in Presedinte?

2012-01-25 11:03

Traian Basescu contine un amestec exploziv de agresivitate si emotivitate. Reactia lui inlacrimata de ieri (remember: “sa-ti fie rusine Dinu Patriciu”) mi-a amintit de personajul lui George Mihaita din Reconstituirea. Spre deosebire insa de puberii care sar la bataie in curtea scolii cu vocea tremuranda, Presedintele nu si-a pierdut echilibrul emotional in fata adversarilor, ci in fata camerelor de filmat si in prime time. Altfel, discursul sau a reactivat doua strategii castigatoare in campaniile trecute: “jos comunismul” (Iliescu/Voronin) si “singur impotriva tuturor” (cu tara luata pe post de victima si aliat), scrie Cristian Dogaru pe blogul lui.

Sunt convins ca pe timp de razboi, genul asta de reactie patriotic-emotionala ar mobiliza de minune noii recruti, ce te faci insa in timp de pace cu emotiile scapate de sub control ale celui care ar trebui sa fie principalul factor de echilibru din tara? Asta daca nu cumva ce iau eu drept lipsa de control nu e cumva o mostra de teatru magistral.

Sper insa sa nu retraiesc in 2012-2014 temele de campanie din 1996-2000, cu demascari de comunisti fara comunism si sperietoarea Moscovei agitata acum de sub scutul anti-racheta de la Deveselu. Nu ca nu m-ar agasa oarecum temele economice dupa 4 ani de criza, dar parca n-as da dezbaterea alternativelor la austeritate pe vanatoarea de vrajitoare.

In alta ordine de idei, cum timpul nu permite o debarcare teatrala in Piata Universitatii, cred ca “interventia mea cu romanii” se va reduce azi la un interviu al presedintelui transmis in direct, eventual cu poporul lasat liber sa sune pentru a ofta pe umarul sefului statului, dupa model Hugo Chavez.



Musafir

#55

2012-01-25 11:08

Sint alaturi de toti romanii care doresc o schimbare in Romania,schimbare care sa redea demnitatea si libertatea neamului romanesc

Musafir

#56

2012-01-25 11:48

Da pentru profesionisti si oameniilor care fac ceva,nu hotiilor!

Musafir

#57

2012-01-25 11:59

Consider ca shimbarea presedintelui si a guvernului trebuie facuta imediat. Ii consider tradatori de neam si tara, in slujba iudeo-masoneriei mondiale
Ulterior trebuie inceputa urmarirea penala a acestora:
Capete de acuzare;
-Genocid impotriva poporului roman
- coruptie
Subminarea economie,etc

Musafir

#58

2012-01-25 12:01

Democrație înseamnă parlament, alegeri corecte și alternanță la putere

Musafir

#59

2012-01-25 12:04

M-am saturat sa aud "n-avem", "mai rabda putin", "sa ne platim datoriile mai intai",etc...Nu este normal ca dupa 30 de ani de munca sa nu-mi ajunga salariul pentru a-mi plati facturile lunare ducand un trai sub limita decentei,deoarece dl. Boc a considerat necesar sa ne taie 25% din salariu!!!Ati spus ca ne-ati dat 15% inapoi??? Da! Dar 15% calculat acum la un salariu mult mai mic decit acela din care ne-ati taiat acei 25%. Adica  ati taiat din salariul din 2010, iar cind ati dat inapoi 15% calculele s-au aplicat la  salariul din  anul 2008.Asta e hotie!!!!! Chiar ne credeti prosti? Traim intr-o tara bogata cu un popor sarac...pentru ca citeva sute de incompetenti s-au infipt in scaune si singurul lucru, pe care l-au facut cu mare zel si maiestrie, a fost acela de a-si rotunji averile personale.Vreti sa stiti ceva? NU MAI VREM ASA!!


Anonymous

#60 Ce iti fac ungurii??

2012-01-25 12:05

#7: -

Mai nepoate cu ce te in cur ca ungurii??si eu sunt roman-american dar nu ma incurca nimeni ,fiecare etnie vad ca isi vede de treaba muncesc, char mai bine decat o fac romanii,sunt mai putini hoti se vede treaba din statistici ca sunt mai civilizati


Anonymous

#61 Re: Erai un amarat daca nu era schimbare in tara asta

2012-01-25 12:14

#21: JACK-SLO -

Vad ca ai computer ,vad ca poti striga posta pe internet ce vrei,nu te opreste nimeni sa iti faci o afacere sau sa muncesti cinstit in anglia in germania in italia.Iti zic eu ce vrei ,bani ca sa iti ajunga de internet de tel.mobil de tigari de benzina de masina vrei si tu de sa fii ca milionarii,ce tu nu ai acest drept!!!poate ca nu iti mai da nici tata bani ca nu mai are de unde ,si atunci ce zici tu!!! ca vrei sa traiesti decent dar sa te ajute cineva.Nu mai merge puneti osul la munca altfel o sa dati zece guverne jos si tot saraci o sa fiti.


Musafir

#62

2012-01-25 12:24

daca ar fi ca azi sa merg la vot nu as sti cu cine sa votez pt ca pana acum niciun politician nu sa tinut de promisiunile facute in campania electorala sper ca bunul DUMNEZEU sa ne binecuvinteze cu intelepcine pt a putea alege pe cel mai bun de acum inainte DOAMNE BINECUVINTEAZA ROMANI

Musafir

#63

2012-01-25 12:26

Va rugam sa fiti ceea ce pretindeti ca sunteti!

Musafir

#64

2012-01-25 12:31

Solicit respect pentru popor din partea noilor lideri politici, receptivitate si angajare reala pentru solutionarea problemelor oamenilor, eliminarea de pe piata a ,,baietilor destepti,, si angajament pentru neincalcarea drepturilor si libertatilor democratice

Musafir

#65

2012-01-25 12:35

TRAIAN BASESCU, ROMANIA ITI CERE DEMISIA !!!
PENTRU CA:

AI PUS LA CALE TENTATIVA DE GENOCID;
AI DOVEDIT INCOMPETENTA CRASA;
IRESPONSABILITATE CRIMINALA;
AI MINTIT SI MINTI CU NERUSINARE;
FURI DE LA SARACI PENTRU A DA LA BOGATI;
AI PERMIS DISTRUGEREA ECONOMIEI DE CATRE GRUPURILE TALE DE INTERESE;
AI LEGIFERAT TUPEUL SI NESIMTIREA;
ESTI IMORAL;
MANIPULEZI;
AI AMENINTAT POPORUL ROMAN;
AI DEZBINAT MARSAV SOCIETATEA;
AI ACUZAT CU TUPEU POPORUL PETRU NEREUSITELE TALE;
NU RESPECTI SEPARAREA PUTERILOR IN STAT;
AI DEPASIT ATRIBUTIILE TALE CONSTITUTIONALE;
ESTI ACUZAT DE COLABORAREA CU SECURITATE;
INCURAJEZI CLIENTELISMULUI POLITC;
PENTRU ADANCIREA CRIZEI ECONOMICE;
AI AMANETAT VIITORUL ROMANIEI;
CONDUCI ROMANIA CU AJUTORUL SERVICIILOR SECRETE;
AI STRICAT IMAGINEA ROMANIEI SI A ROMANILOR IN LUME;

NU NE MAI REPREZINTI,

Musafir

#66

2012-01-25 12:58

Nu pentru o bucata mai buna de paine,
Ci pentru o tara fara bastoane.
Pentru alegeri libere maine,
Ridica-te Gheorghe , ridica-te Ioane.

Musafir

#67

2012-01-25 12:59

doresc schimbare,doresc mai multa atentie data omului de rind,doresc sa traiesc decent,doresc liniste,siguranta,pace...am o singura intrebare de adresat guvernului,si presedintelui,,,,cum sa impart cei 400 lei ,pensia mea, sa mi poata ajunge o luna sa traiesc din ea....sint pensionara cu 30 ani vechime in spate si dari platite statului....

Musafir

#68

2012-01-25 13:00

Dumnezeu sa fie cu noi cu noi!

Musafir

#69

2012-01-25 13:01

Sunt un cetatean nu un Vierme cum suntem facuti de acesti incompetenti. Da trebuie sa plece aceasta clica de hoti si corupti in frunte cu Basescu .

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-01-25 13:02



Musafir

#71

2012-01-25 13:03

SI EU "GIREZ" PENTRU NAE!
Pentru inteligenta si onestitatea sa, pentru capacitatea de daruire si pentru puterea sa de a fi mereu de invingator.

ESTE, intr-adevar, O SOLUTIE NOUA, VIABILA!

Musafir

#72

2012-01-25 13:06

Sa plece Basescu cu guvernul lui, ca au facut destul rau poporului,sa le confiste toate averile obtinute pe cai ilicite , cu banii romanilor !! Alegeri anticipate dorim !! succes inpreuna !!!

Musafir

#73

2012-01-25 13:11

Promovati numai oameni competenti nu pe baza de carnet de partid si atunci soc romaneasca va merge cum trebuie.


Musafir

#74

2012-01-25 13:22

Singura solutie, sa plece toti ,presedinte ,guvern si apoi alegeri anticipate !!!

Musafir

#75 Re:

2012-01-25 13:31

ghignat