Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#276

2012-01-26 11:57

O FAC PENTPU VIITORUL COPIILOR SI AL NEPOTIILOR PENTRU CA ACEL COMANDANT DE NAVA ARE O DESTINATIE DOAR MAFIEI DIN PDL SI POPORULUI ROMÎN LEA RATAT DESTINATIA SI LEA IPOTECAT VIITORUL COPIILOR NOSTRII

Musafir

#277

2012-01-26 12:01

SUNT DE ACORD CU MANIFESTANTI DE LA UNIVERSITATE SI DORESC SA VINA CIT MAI REPEDE ALEGERILE LOCALE SI PARLAMENTARE PENTRU A SE SCHIMBA OAMENI CARE NE CONDUC IN PREZENT,CARE SINT PARALELI DE PROBLEMELE OAMENILOR SI A POPORULUI.

Musafir

#278

2012-01-26 12:03

CU SALARIUL ACTUAL IMI AJUNGE DOAR SA PLATESC TELEFONUL.GAZELE,CURENTUL,SI MEDITATIA LA COPIL ,

Musafir

#279

2012-01-26 12:05

Numai cu ambiții și curaj putem schimba această țară

Musafir

#281

2012-01-26 12:11

sa fim macar o data uniti !
apr0ape_om

#282

2012-01-26 12:12

,,,vb celor de la Vank ... "vreau o tara ca afara" ...

Musafir

#283

2012-01-26 12:16

Buna ziua Tutotrur,sunt cetaten strain de origine italiana, stabilit in Romania de peste 10 ani, iubesc alegere mea de a lupta pt o situatia economica mai buna si care ofera stabilitate la investitorii locali cate straini.
ca strain am CNP, am suferit pierdere dezastroze in investiile mele din cauze si ne-dreptatii ne-eficente sistem juridic in Tara, unde un sistem corupt mi a obligat sa acetpt pierderii urioase economici. Unde sistem legislativ de finanta nu me permite sa ma revin in capacitatii de a reconstruirmi una activitatea productiva. Ca mine sunt multi cetatenii straini care s-au stabilit in Romania , au Familia aici, si cu toti suferim linga cetatenii romini ne-eficenta de guvernare in mod onest si cinsit de Guvern acutale la putere.
Nu am drept la alegerile.Dar am obligati sa platesc impozite si sa sufer in mod integrale toate porcarie facute-mi.

Musafir

#284

2012-01-26 12:21

aceasta clasa politica care ne-a pastorit in ultimi 7 ani ne-a adus la un nivel de degradare materiala,morala,sociala,spirituala fara precedent.Aveti PERFECTA DREPTATE fara o mobilizare generala aceasta clica numita PDL-UNPR-UDMR isi va face de cap in continuare.eu personal fac o recomandare guvernului,pentru a iesi din aceasta criza ar trebui taiate veniturile 100%.Probabil acest ultim pas al conducatorilor nostri ar trezii acest popor din starea de hibernare in care se afla de foarte mult timp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#285

2012-01-26 12:43

Pe individul care a fost ales ca Presedinte al Romaniei nu l-am crezut de la bun inceput si de aceea nici nu l-am votat. Este o vorba romaneasca ce spune :"Lupul isi schimba parul, dar naravul ba." Acest ex-bisnitar, asa cum de altfel a recunoscut "cu mandrie" si el, a facut bani eludand legea (buna/rea cum era la momentul respectiv, dar era lege). Pentru ca nu a fost condamnat in dosarul FLOTA, pentru ca celelalte dosare deocamdata asteapta, fiind presedinte in functiune, are tupeul sa strige spre altii : Hotii!. In acelasi timp acolitii lui fac afaceri ilegale, isi trag bani din Buget (deci din banii cu care contribuim direct, sau indirect noi,deci ne fura), din care mai mult ca sigur isi face, sau i se face parte. Sunt multe de scris despre trecutul, mai indepartat, sau mai apropiat al acestui individ. Important este ca in prezent si lui si acolitilor sai le-a intrat frica in oase. La ultimele alegeri prezidentiale a lansat sloganul "de ce le este frica nu vor scapa, aceasta cu referire la clasa politica ce-i este ostila". Doresc sa inserez o paranteza : Acest individ a stiut, ca si Hitler, sa spuna masei mari de oameni, ceeace vrea sa auda. Ei bine, acum aproape toata romanimea, din care si eu fac parte, le spunem raspicat : De ce va este frica, nu veti scapa ! Si aseara a prezentat o serie de probleme, din care multe sunt reale, dar a uitat sa spuna ca inca de acum 8 ani s-a declarat un vajnic luptator impotriva coruptiei, a remarcat ca trebuiesc accesate la un nivel corespunzator fondurile europene, ca va lupta pentru o justitie independenta si multe altele. Acum le-a reluat ca un papagal. Acivistul Emil Boc, cand vorbeste cu atata patos despre economie, coruptie si oricare alta tema, uita sa priveasca in ograda proprie. Ma uit astazi la televizor si il vad cat de ancorat este inproblema dezapezirii drumurilor, incat stau si ma gandesc ce se va face, cand Dumnezeu ii va lua aceasta jucarica. Ce fac ministrii de resort, cei de la Drumuri Nationale, cei din judete etc. Este si aceasta o problema importanta, a discutat cu prefectii, a stabilit niste masuri, foarte ine, de aici incolo e treaba profesionistilor, el trebuie sa se ocupe de gestionarea situatiei economice a tarii. Un bun manager, in conjunctura actuala, ar trebui sa actioneze pe surse de finantare, sa analizeze ce se intampla cu fiecare leu alocat, ca sa nu-si mai faca "tanti Nuti" parc la tara si alte deastea. Sa vada ce relatii trebuiesc activate si in acest sens sa-i analizeze munca ministrului de externe, care trebuie sa promoveze Romania, romanismul si posibilitatile noastre de cooperare economica si "facilitatile pe care le acordam investitorilor straini care creaza locuri de munca, care realizeaza productie de export etc., nu sa-i permita sa jigneasca poporul. A luat nasuri impotriva individului de la externe doar sub presiunea strazii si de frica fundului propriu. Dar ce sa-i faci om mic, cu probleme pe mesura, sau cum ar zice romanul "Tara piere si baba se piaptana". Acum m-am descarcat partial, dar trebuie sa recunosc faptul ca suntem un popor crescut de secdole in ideea "inca-i bine". Ne place sa clevetim, sa maraim, dar ne este lene sa luptam. Nu intelegem faptul ca indivizii despre care scriam mai-nainte, si-au facu averile din banii nostrii, furandu-ne, iar chiar daca intelegem acest lucru, tinem la caldurica scaunelor noastre, a celei din locuinte si ne multumim sa privim cu admiratie la televizor, la cei care in strada lupta pentru libertate adevarata si impotriva sistemului. Celor care ati initiat aceasta petitie, va adresez multumiri ca v-ati gandit si la aceasta foarte mare categorie de oameni, care protesteaza de acasa. Va multumesc pentru ca datorita Dumneavoastra ma simt si eu participant la aceasta lupta impotriva metehnelor din aceasta tara, impotriva individului care mintindu-i pe oameni si-a asumat rolul de presedinte, cat si impotriva acestui cabinet de indivizi, majoritatea incompetenti si corupti.

Musafir

#286

2012-01-26 12:43

M-am saturat sa-l mai vad pe Basescu cum isi bate joc de noi impreuna cu clica lui.

Musafir

#287

2012-01-26 12:44

A sosit, intr-adevar, momentul pentru o schimbare adevarata! Avem nevoie de tineri educati si corecti care sa se implice in viata politica a tarii si sa castige in lupta pentru o Romanie mai buna. Avem nevoie de politicieni carora sa le pese de educatia copiilor nostri, de sanatatea noastra, de pensionarii care au muncit o viata intreaga pentru o batranete decenta; sa le pese de Romania si de romani.

Musafir

#288

2012-01-26 12:45

dimisia BASESCU SI PDL sa dispara.

Musafir

#289

2012-01-26 12:48

Profesionisti la locuri potrivite,tinerii sprijiniti si ajutati,pensionarii respectati,sportivii de inalta performanta si oamenii de cultura(artisti,scriitori,etc)de valoare interna si internationala sa fie cu adevarat pretuiti si recompensati(nu numai cu diplome si medalii...)si pecuniar !

Musafir

#290 JOS gasca portocalie !

2012-01-26 12:53

Degeaba semnam petitii dk nu le vom sustine si IN STRADA ! Imediat ce vremea se va imbunatati, TREBUIE sa revenim in strada si sa PROTESTAM PASNIC !...Nici-un regim dictatorial nu se lasa dat la o parte din fata bucatelor, de aceste petitii - acestea au insa insemnatatea lor, ne redau imaginea larga a sustinerii ideilor promovate...

Musafir

#291

2012-01-26 12:56

Stimaţi Romîni nu staţi nepăsători, din cauza nepăsări noastre această şloatcă de hoţi au dus ţara unde este acum , nu aşteptaţi să vină cineva să ne facă dreptate. Trebuie să eşim în stradă şi să dăm jos acest regim de hoţi şi să plătească pentru tot ce au făcut.

Musafir

#292

2012-01-26 12:58

sa fim uniti si sa nu cedam.

Musafir

#293

2012-01-26 12:58

SEMNATURA ESTE DOAR A MEA , DAR SI SOTIA SI MAMA SI AOCRUL SUNT TOTI DE ACORD , SPUNEM NU CLAR PENTRU BASESCU SI GUVERNUL PDL

Musafir

#294

2012-01-26 12:59

avem un presedinte ales prin frauda electorala cu ajutorul supusilor si....din pdl;demagog;mincinos; ahtiat dupa avere( a se vedea casa din mihaileanu si casa ficei din pipera) labil emotional si ......

Musafir

#295

2012-01-26 13:06

m-am saturat de oportunisti,incompetenti. marlani. hoti.aroganti,mitocani deci de politicieni. vreau altceva , ceva care sa justifice statutul de tara europeeana

Musafir

#296 Re: SA VOTAM LEGEA PEDEPSIRII HOTIEI

2012-01-26 13:08

#203: PROLEGIS - SA VOTAM LEGEA PEDEPSIRII HOTIEI

SUNT ROMANI CARE NU SE DESCURCA,...CARE ABIA SE MAI DESCURCA SI O GASCA POLITIZATA CARE, CHIAR SI ACUM, MAI FURA IMENS INCA...NICIODATA NU S-A FURAT ASA DE MULT...DE CE NU SE FACE UN REFERENDUM IN CARE SA VOTAM "LEGEA PEDEPSIRII HOTIEI"= LPH:
ADICA- CAND PENTRU UN POLITICIAN,
TOTAL VENITURI\ TOTAL VIATA= TOTAL AVERE ADUNATA\ TOTAL VIATA, POLITICIANUL RAMANE LIBER,......
.......DAR CAND ACEASTA EGALITATE NU ESTE POSIBILA, PLATESTE!!!! E SIMPLU FRATILOR !!!

NUMAI ASA POLITICIENII IMBOGATITI NEDREPT, MAI POT SCAPA- DONAND CE AU FURAT, CELOR DE LA CARE AU FURAT, SARACITULUI POPOR ROMAN!
........DOAMNE AJUTA BIETUL POPOR ROMAN!

Cornel

#297 Re:

2012-01-26 13:08

#179: -  

 N-ai bani de medicamente dar ai de abonament la internet ? Dubios...


Musafir

#298

2012-01-26 13:12

Impreuna vom reusi!

Musafir

#299

2012-01-26 13:14

Sunt de parere ca Traian Basescu se comporta ca un sef de clan mafiot!

Musafir

#300

2012-01-26 13:15

DE CE TREBUIE SA URMAM UN DRUM CU ACEASTA CONDUCERE PREZIDENTIALA SI GUVERNAMENTALA?.DE CE INCA MAI CRED(ACESTEA)CA STIU CE E DE FACUT IN ACEASTA TARA? DE CE TREBUIE SA ASTEPTAM CA SA NE CONDUCA LIDERI NEPOPULARI? SA CEREM R E F E R E N D U M.