Deschiderea şcolilor şi grădiniţelor (NU învăţământului online)

Deschiderea şcolilor şi grădiniţelor (NU învăţământului online) / Anunțuri / Digitalizarea educaţiei / Comentarii


Musafir

#1

2022-06-15 09:08

Nu pot concepe ca parinte pt copii mei o scoala permanenta online. Asta inseamna ca noi parintii sa nu mai putem merge la servici pt ca trebuie sa supraveghem copii in timpul orelor online.

Musafir

#2

2022-06-15 12:44

Foarte important sa fim atenti si sa nu permitem acest lucru nociv pentru copii,pentru familii,pentru viitorul societatii!
Gabi

#3 Digitalizare in invatamînt

2022-06-15 21:18

Buna ziua,

Sa fim seriosi: învățămîntul românesc chiar are nevoie de tehnica IT. Cu toate astea, nu cred ca vom avea parte de asa ceva, nici macar 10% din ncesar nu va fi îndeplinit. 


Musafir

#4

2022-06-16 09:49

Sunt de acord cu acest demers.
Ionela Gavril
Autorul acestei petitii

#5 Re:

2022-06-21 06:53

#1: -  

 Da, acesta este un aspect al problemei: si anume faptul ca parintii nu isi por lasa copiii nesupravegheati. Dar, dupa parerea mea, aspectul si mai grabv este invatarea online in sine, care este structural negativa pentru copii. Din punct de vedere medical (oftalmologic, coloana vertebrala, neurologic), din punct de vedere social, din punct de vedere psihic/psihologic/emotional, dar şi din punct de vedere coginitiv (cantitatea si calitatea informatiillor transmise).

Ionela Gavril
Autorul acestei petitii

#6 Re:

2022-06-21 06:53

#2: -  

 De-acord, sa fim atenti si, macar sa incercam sa facem ceva.

Ionela Gavril
Autorul acestei petitii

#7 Re: Digitalizare in invatamînt

2022-06-21 06:55

#3: Gabi - Digitalizare in invatamînt 

 Da, sunt de-acord. Invatamantul romanesc are nevoie de infrastructura digitala (proiectoare, laptop, imprimanta) pentru profesori. Ca sa nu mai cotizeze mereu parintii, in mod ilegal, de altfel.

Ionela Gavril
Autorul acestei petitii

#8 Re:

2022-06-21 06:55

#4: -  

 Cu multumiri.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...