Opriți asasinatele șoferilor in parcări!

Opriți asasinatele șoferilor in parcări! / Anunțuri / Au trecut 301 zile / Comentarii


Musafir

#1

2022-05-02 11:03

Exsista o lipsa cronica de parcari normale(dar-aminte securizate) si nici nu se observa noi lucrari demersurile d-vostra par ignorate!

Musafir

#2

2022-05-02 11:10

Nu, sau cel putin pe unde ma plimb eu nu. De exemplu in Franta pe A 8 in Aire de Canaver mi-au deschis usa camionului noaptea in jur de ora 1:30. Eram parcat pe loc de parcare (nu in spatele camioanelor) iar parcarea e foarte bine luminata. Am claxonat, niciun coleg nu s-a trezit, am sunat la Gendarmerie iar raspunsul lor a fost “daca nu ti-au furat nimic poti sa treci maine la cazerma sa depui plangere”…

Musafir

#3

2022-05-02 11:29

Nu sa schimbat,ba cred că au evoluat negativ.Eu și un coleg am fost victima unui furt din cabină cînd eram in pat la odihnă.Autoritatile franceze nu au vrut să intervină mi sa spus să merg la 8 (furtul a fost între 01 și 05 )dimineața la o cazarmă aflată în afară autostrăzii la 100 km, cu un camion de 16.5 m ,în speță la Marsilia.

Musafir

#4

2022-05-02 11:35

Absolut nimic,cel putin pe Franta unde am stat de pastele catolic 4 zile oprit in parcarea isle de abeau langa Lyon nu am vazut nici o masina de jandarmerie.P.S la ora 15:30 cat timp am fost la dus mi-au spart camionul.

Musafir

#5

2022-05-02 11:56

Nu, se fura tot mai mult.. De la motorina, la umblat in remorca si cabina... La fel.. Cel puțin in Franța

Musafir

#6

2022-05-02 12:00

Imi mentin punctul de vedere. Opriti asasinatele soferilor in parcari !!!

Musafir

#7

2022-05-02 12:00

Imi mentin punctul de vedere. Opriti asasinatele soferilor in parcari !!!

Musafir

#8

2022-05-02 12:12

Momentan nimic

Musafir

#9

2022-05-02 12:47

In Spania, politia nu le face nimic hotilor daca valoarea bunurilor furate nu depaseste 400 euro (de aceea, te fura de paleti ziua in amiaza mare, de fata cu tine si iti mai si striga" de ce nu dormi?")..In schimb, politia (regiunea Jaen) m-a amendat cu 100€ pt ca am oprit in peco- doar 10 min- in afara marcajului de parcare pt camion (fara a periclita circulatia)... In Franta, pe A6, un alt sofer mi-a rupt oglinzile pe dreapta acrosandu-ma cu remorca si a fugit de la locul accidentului, nu a vrut sa opreasca la flash-uri... Am sunat la 112 si se facea ca nu intelege... Apoi a zis ca daca nu sunt victime, ei nu se implica. In schimb, stiu sa trimita repede amenzi acasa chiar si de la camere nesetate corect....Nu apuci sa faci recurs, sa contestezi amenda, deoarece patronul iti opreste banii direct din salariu, fiindca ii vine lui la firma intai...Apoi, daca ai platit-o, se considera ca ai recunoscut vina... Am auzit de cazuri de soferi ce au facut pușcărie sau au platit amenzi si cheltuieli de spitalizare/ concediu medical hotilor ce i-au furat pt i-au lovit pe hoti incercand sa ii alunge... Explicația politiei:"aici, eu fac legea, ma chemi pe mine" Cand vine, face o nota de constatare si gata (asta daca vine si nu te pune sa mergi tu la un sediu...) Pai, cum sa nu fie incurajati hotii cu un sistem atat de permisiv???? Sunt multe nereguli si probleme in sistem.... Ar trebui patrulate de politie parcarile si verificati cei suspecti... Ar trebui sa raspunda prompt solicitatilor de interventie din partea soferilor...

Musafir

#10

2022-05-02 12:51

Buna ziua .Eu împreuna cu soțul suntem pe comunitate ,eu am 1 an de zile soțul meu 5 ani și pe Franța este cea mai mare problema și acuma ,se gazează șoferi in cabina și ii ia pe sus și i pune dezbrăcați in iarba sau alt loc aferent parcării.Avem și noi in firma colegi gazați pe Franța mai ales in zona Lion .Chiar azi am vorbit cu alți 2noi colegi care spuneau ca toată Franța e problema și mai grav li sa întâmplat in parcarea securizata Vemars au intrat peste ei ,fiind soț soție ,alții in acel TotaL de lângă parcare se sparge camioane una doua și sunt camere dar fata rezolvare ,dar in urma tragediei cu Mihai bărbatul ucis in inima nimeni numai coboară la ei din camion ,dar din păcate nu cred ca o sa se stopeze vreodată ,mie ca femeie mie frica sa dorm in camion pe Franța .soțul doarme in patul de sus ,eu jos ,va dați seama ,ne legam cu chingi cu ,blocatoare, pana intr o zi .Am ajuns sa ne fie frica și pe Spania acum ,dar nu e ca in Franța .Acolo se fura doar paleți sau motorina doar câteodată din camion carduri de alimentat sau ce mai găsește .Doamne ferește de mai rău!Sa dea domnul sa se rezolve ceva !Multumim frumos ptr înțelegere!

Musafir

#11

2022-05-02 12:58

Sincer? Nu cred ca s-a schimbat nimic. Cainii latra, ursul trece !

Musafir

#12

2022-05-02 13:48

Bună ziua! soțul meu este șofer pe tir,nu trece o zi să nu mă gândesc la el mai ales seara când se oprește cine știe în ce parcarcare 😔 odată când s-au oprit într-o parcare nu dormise toată noaptea fiindcă parcarea era plină de migranți 😔 mă bucur că s-au strâns așa multe semnături 😍mult succes in continuare

Musafir

#13

2022-05-02 14:08

Nu s-a schimbat nimic ,cel puțin în Franța.

Musafir

#14

2022-05-02 15:26

Momentan nu s-a schimbat nimic ☹️.

Musafir

#15

2022-05-02 17:59

Nimic ...totul este la fel,hoți de motorina, hoți care scotocesc prin vagoane...etc

Musafir

#16

2022-05-03 06:54

Nimic.. ! Nu sa schimbat numic!

Musafir

#17

2022-05-03 11:44

Sunt de acord cu petiția făcută susțin în continuare ca trebuie sa fim mai bine protejați în parcările din Europa.

Musafir

#18

2022-05-03 12:25

Nu sa schimbat nimic, in Franta si Spania e Forte periculos

Musafir

#19

2022-05-03 14:47

Vă rugăm, măriți parcările, nu avem unde parca peste noapte în siguranță.

Musafir

#20

2022-05-13 16:24

Nu sa modificat nimic din contra sau intensificat controalele la transportatori .

Musafir

#21

2022-05-16 12:26

Nu sa schimbat nimic



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...