Escrocati de firma SC DIRECT OFFICE SRL

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Escrocati de firma SC DIRECT OFFICE SRL

patricia

#52 Re: Re:

2015-02-19 19:21

#26: - Re:  nu se stie daca este o minciuna sau nu astazi am primit ca strabunica mea este castigatoae si poate chiar este castigatoare 


Musafir

#53 Re: sc direct office srl

2015-03-02 07:18

#40: Zece - sc direct office srl 

Buna ziua,

 Am cumparat de la dvs un pantalon care-mi este prea mare, XL.

Va rog sa-mi trimiteti un nr. mai mic, L, iar pe acestia vi-i returnez.

Multumesc,

Mioara Margaritescu,

Loc.Bascov, Glamboc Deal 15, Jud.Arges.

0740780345


Musafir

#54

2015-03-05 08:20

eu am mai lansat un un mesaj referitor la aceasta firma si au avut tupeul sa ma contacteze din nou.cred ca ar trebui dati in judecata


Musafir

#55

2015-03-07 09:53

Este binevenita aceasta petitie.
broker2010

#56

2015-05-30 05:53

Draga domnule , este ultimul mesaj pe care vi-l transmitem.

In curand, nu veti mai putea revendica premiul, care va revine. Acesta va fi redistribuit unei alte campanii de remitere de premii.

Este adevarat ca pana acum, in cadrul departamentului nostru de Remitere de Premii nu am mai intalnit un caz ca al dvs.: ati fost declarat castigator, dar nu doriti sa va primiti premiul.

Va scriem din nou, deoarece ne este greu sa credem ca, sub pretextul ca nu doriti sa incercati articolele Catalogului nostru Promotional, renuntati la premiul de 50.000 lei.

De aceea, va rugam sa consultati o ultima data selectia noastra de articole pentru caminul si sanatatea dvs. si sa alegeti cel putin unul, fara niciun risc.

Timpul este limitat. Dati click si nu riscati sa regretati.



 


Draga domnule Marius, de dvs. depinde sa primiti, prin incercarea fara riscuri a produselor noastre, premiul de 50.000 lei!

 

Nota importanta
In cazul in care ati primit acest mesaj in folderul SPAM, aveti la dispozitie doua posibilitati pentru a-l parcurge in bune conditii:

1. Apasati butonul Not spam sau Nu este spam din bara de sus. E-mailul se va directiona automat catre folderul Inbox.

2. Copiati urmatorul link intr-o pagina noua de internet:
 



Primiti acest e-mail pentru ca sunteti un client al companiei noastre si adresa dumneavoastra de e-mail a fost inregistrata de dumneavoastra sau de altcineva in numele dumneavoastra, prin telefon, posta sau pe unul din site-urile noastre. Ne cerem scuze anticipat pentru orice neplaceri cauzate de acest mesaj. Mesajul nu poate fi considerat spam deoarece, in acord cu prevederile CANSPAM Act/2003 si Legea 365/2002, contine toate informatiile de contact ale expeditorului, precum si modalitatea de dezabonare. Apreciem si intelegem intimitatea dumneavoastra si ne cerem scuze daca acest mesaj a ajuns din greseala la dumneavoastra. Daca doriti sa nu mai fiti contactat de noi pe viitor, va rugam sa dati click aici. Va multumim!
SC Direct Office SRL, bd. Ion Mihalache, nr.313, sect.1, Bucureşti, nr.1004 ANSPDCP, J40/17509/2003, cap. social 1000 RON.


Musafir

#58

2015-06-24 14:52

D-na Mioara, v-au schimbat pantalonii? O seara bună 


Musafir

#59 Re: teapa

2015-07-02 20:06


Musafir

#60

2015-08-05 09:26

pentru tentativa de inselaciune din partea firmei Direct office srl Bucuresti

Simona Bogdan

#61 Mafia ANAF

2015-10-21 21:35

Mafia ANAF
www.mediatorcanada.ca


Bucuresti, langa Statia Metro Grivita, fosta gara

Grivita, Intre Politia Comunitara si Cimitirul

Sfanta Vineri
Calea Grivitei nr.206, sc.D, ap.18
cod post:010756
telefon 0212070750

feritiva de aceasta firma este condusa de rusu

george. escroc

atentie agata oameni si ii pacaleste le ea acte

banii ii minte si apoi dispare sau le cere sume

enorme sa le inapoieze acte lucreaza fara sediu

legal in romania este un escroc rog si alte persoane

pacalite de el sa scrie ce au patit, din pacat

politia corupta protejeaza aceste persoane.

frauda fiscala, evaziune fiscala, nu taie bon,chitanta,factura,nu face contracte.

faceti varog un control si verificatii convorbirile telefonice pe ultimi 25 de ani din 1990 pana acum in 2015 aceste face evaziune fiscala.

faceti varog un control si verificatii convorbirile telefonice pe ultimi 25 de ani din 1990 pana acum in 2015 aceste face evaziune fiscala.

ACEST OM NU LUCREAZA LA FISC DAR SE PARE CA ESTE PROTEJAT DE FISC


Musafir

#62

2015-11-10 10:26

AM SEMNATpt aceleasi motive de escrocherie si inselaciune a firmei mentionate de toti petitionarii..e clar hotie(furt) cu acte" in regula"!Cumperi la nesfarsit produse,esti declarat castigator al unor sume de bani,apoi vezi in asa-zisele regulamente,ca data tragerilor la sorti se tot prelungeste....si mai ales, nu ti se trimite nici unCec promis...si semnat de notar! Numai minciuni!Dupa ce arunci bani seriosi,pe nimic,iti da seama de "politica"acestei firme!

Musafir

#63

2015-12-17 22:45

Este o treaba foarte buna

Musafir

#64

2015-12-17 23:00

Faptul ca vreau ca cei ce au facut asta sa fie trasi la raspundere si sa nu se mai intample si altor persoane va multumesc pentru sprijinul acordat
Meme

#65 Ana

2016-03-03 16:11

Am primit si eu vreo 3 mailuri cu informarea privind castigul meu

Asta e culmea sa castig ceva fara sa particip la vreun concurs.

Daca va uitati in mail jos de tot scrie "dezabonare". Asa scapati de spam-urile tampite de la ei.

Singurul lucru neinteles de mine este de unde au adresa mea de mail. Deaceea am cautat pe net firma, sa vad daca m-am abonat la vreun site anume. Tind sa cred ca ei cumpara baze de date de la diferite site-uri.

In schimb site-ul asta m-a amuzat teribil.

 

meme

#66 Re: Re: sc direct office srl

2016-03-03 16:13

#53: - Re: sc direct office srl 

 asta nu este site-ul firmei la care ati comandat dvs

si va sfatuiesc prietenos sa nu va mai postati datele personale peste tot unde aveti ocazia.

Maine poimaine postati datele cardului si dupa va plangeti ca au disparut banii din cont


Musafir

#67 Re: Re: ANAELI

2016-04-29 20:19


Musafir

#68

2016-06-06 19:30

Pentru ca tocmai am primit un mail informandu-ma ca am castigat 60.000 lei, asa ca am investigat putin, si mi se pare incredibil ca statul nu se ocupa de acesti escroci, ca le permit sa insele oamenii creduli cu asemenea mesaje!
Slavinschi Dumitru

#69

2016-06-23 10:16

DNA să  cerceteze legalitatea constituirii si desfăşurării activităţii de înşelare a oamnilor de buna credinţă, arestarea si condamnarea acestor excroci si desfiinţarea firmei.Cerem si anunţarea publică a acestor excrocherii.


Musafir

#70 Re: Re:

2016-07-06 12:45

#45: dan - Re:  

 Buna ziua,ma numesc Gina în legătură cu această firmă fantomă,si eu îs păcălită îmi trimit plicuri peste plicuri că am castigat o sumă de bani,dar în schimb nimic.

 


Musafir

#71 Re: Re: Re: ANAELI

2016-07-22 12:52

#67: - Re: Re: ANAELI 

 deci nu este adevara :( tare urat din partea lor ei nu stiu ca este un DOMNEZEU care ii vede.

#51

#72 tabita

2016-07-22 12:58

 verau sa ma lasati in pace nemernicilor,hotilor. :(


Musafir

#73 Re: Re: ANAELI

2016-09-23 15:56

#30: - Re: ANAELI 

 Aceeasi intrebare mi/am pus/o si eu.Eu am comandat 3 produse pina acum si trebuia sa revendic doua premii si nimic.Acelasi raspuns mincinos l/am primit ,ca trebuie sa mai comand cel putin doua produse pt a/mi trimite premiul.Intr/un final m/am trezit si eu si mi/am dat seama ca am fost pacalita.Am intrat pe google sa verific adresa lor si am vazut ca,deja s/au facut multe plingeri impotriva lor.Am semnat si eu o petitie pt a/i demasca pe acesti escroci.


Musafir

#74

2016-09-23 16:51

Am fost ademenita prin email,pt a comanda cel putin doua produse din catalogul lor de sanatate ca v/oi primi un premiu in valoare de 15.000Ron.Am comandat produsele si am primit pe linga ele un certificat cu un nr de cod precum ca as fi cistigatoarea premiului de 15.000ron dar cu conditia de a mai comanda inca cel putin un produs ,pt a putea intra in posesia premiului.Specificind ca se v/a inmina premiul sub supravegherea unui notar public.Foarte credibil pina aici.Am mai comandat inca un produs,sa vad ce se intimpla.Din nou aceeasi poveste.Am primit comanda cu plicul in care specifica sa mai comand inca un produs si v/oi primi inca un premiu surpriza,pe linga cel care deja l/am cistigat.Atunci mi/am dat seama ca am fost pacalita,Iar eu am fost naiva.Am intrat pe google sa verific situl direct ofice srl si am vazut cum si altii au patit la fel.Greseala noastra a fost, ca am crezut prostiile lor,iar ei au facut bani din naivitatea noastra.Asa ne trebuie cind nu verificam un site inainte de a comanda ceva.Sper sa se ia masuri cit mai curind posibil si sa nu mai pacaleasca si pe altii.Sa fie sanctionati conform legii.

Musafir

#75 Re: Re: Re: Re: ANAELI

2016-09-30 10:54