Denumirea şi amenajarea pasajului subteran din preajma centrului comercial Shopping "MallDova" în cinstea lui "Cătălin CARAGEA"

Denumirea şi amenajarea pasajului subteran din preajma centrului comercial Shopping "MallDova" în cinstea lui "Cătălin CARAGEA" / Anunțuri / Progres petiție_patru luni de la lansare / Comentarii

Vadim4k

#1

2020-09-23 20:30

Numeasca-l cum nu lor numi el oricum ramine pasajul” Cătălin Caragea “


Musafir

#2

2020-09-24 05:00

Deci pasajul în care cântă Cătălin nu îi va purta numele. Dar nu este nici o altă soluție pentru a fi numită după el subterana 

Cornelia Povar

Autorul acestei petitii

#3 Re:

2020-09-24 14:51

#2: -  

Solutia era daca exista o forta mai convingatoarea din partea noastra, insa oamenii sunt pasivi...sau indiferenti, nu stim. Oricum, deja nu mai conteaza...https://www.facebook.com/stela.moldovanu/posts/3586452084711790

Cornelia Povar

Autorul acestei petitii

#4 Re:

2020-09-24 14:55

#1: Vadim4k -  

Asa este...


Musafir

#5

2020-09-25 06:11

Multumim pentru munca depusa,pentru tot ce faceti draga echipa,sunteti foarte bravo,Catalin cred ca se bucura foarte mult ca nu este parasit si uitat nici dupa moarte.Imi pare rau si mie ca nu s-a putut face nimic ca subterana sa i se revina lui Catalin pe drept,dar eu socot ca va fi bine si in alta subterana,principalul sa ramina simbolul ,nu conteaza in care loc,conteaza subterana,care l-a ridicat pe Catalin in slavi,ceia ce si-a dorit foarte mult.Si nu vreau sa fiu prezecatoare,dar cred ca si Filarmonica este solidara cu Catalin,care a cintat,a strigat disperat pe scena Filarmonicii "Oare cind o sa mori,o sa-mi fie tot asa dor de tine",a proyestat si ea impotriva a tot ce se petrece in byzz-shoul si cultura din tara.Sa fiti sanatosi si mult succes in tot ce faceti.

Musafir

#6 Re:

2020-09-25 10:53

#5: -  

Va multumim mult pentru apreciere si sustinere, insa meritul este al lui Catalin...Cea mai mare parte dintre semnatarii petitiei nu l-au cunoscut pana la plecare si l-au indragit foarte mult anume pentru personalitatea si talentul lui... Munca titanica pe care am realizat-o a tinut atat de distribuirea petitiei, pastrarea imaginii lui Catalin, cat si sensibilizarea populatiei cu privire la depresie sie prevenirea suicidului, in special, in randul tinerilor.

Este groaznic prin ce trece omenirea in acest an, or Filarmonica Nationala am pierdut-o din cauza nepasarii noastre, mai exact, accesul pompierilor la incendiu a fost blocat de sirurile de masini parcate neregulamentar si haotic...

Olga

#7

2020-12-07 14:48

Nu l-am cunoscut personal pe Catalin, dar talentul său m-a cucerit , sinceritatea cu care cînta. M-a durut ca asa băiat talentat a decis să plece, a renunțat sa lupte...Dar cred ca o sa rămînă mereu in inimile noastre, sper ca o sa reusim sa ii aducem o memorie veșnică prin redenumirea pasajului. Doamne ajuta!!




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...