DE CE NU MAI EXISTA POLIDINUL PE PIATA?SOS.

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DE CE NU MAI EXISTA POLIDINUL PE PIATA?SOS.


Musafir

#1

2011-12-02 13:26

polidin este foarte bun,dar din pacate nu se gaseste

Musafir

#2

2011-12-08 19:24

Am nevoie imperioasa de acest polivaccin. Este unul din putinele lucruri bune care au mai ramas din Romania asta!

Musafir

#3

2012-01-23 13:51

mafia farmaceutica ne baga pe gat toate aberatiile de "raceala si gripa" ...

Musafir

#4

2012-02-15 14:42

nu am decat un singur mesaj pentru cei ce cu tupeu ne condamna la boli si moarte....MOARTE LOR FARA MILA CU PRIMA OCAZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#5

2012-02-21 15:46

chiar asa.... de ce nu se mai gaseste polidin?????
probabil pentru ca acest medicament este ieftin si eficace, iar firmelor straine nu le convine acest lucru

anca

#6

2012-02-28 17:11

politicienii rand pe rand, fara exceptie, ne-au condamnat la moarte. Poate ar fi timpul sa le raspundem la fel. Saracie,infometare, lipsa medicamentelor, frig, neputinta de a munci si nici o speranta.Care este diferenta fata de "era Ceausesu?' Cateva programe de televiziune in care vedem sani si fese goale. In privinta libertatii de a vedea lumea, majoritatea nu avem bani pt. acest lux .Si totusi ma bucur ca la varsta de aproape 70 ani pot sa va scriu aceste randuri. Voi cei tineri nu va lasati infranti de o mana de parveniti si sperati in reusita . Cat mai putem va sprijinim si noi. ,

Musafir

#7 anca

2012-02-28 17:13

da. si eu am f. mare nevoie de Polidin

Musafir

#8

2012-03-04 21:49

Pe mine m-a ajutat foarte mult si ar trebui sa fac cura in fiecare an. Nu pot sa cred ca tot ce facem bun in tara asta trebuie sa dispara ca sa apara altceva din alte tari.

Musafir

#9

2012-03-13 08:45

un produs absolut miraculos, pe care l-am folosit ani de zile!

Musafir

#10

2012-03-21 13:43

nu stiu ce conditii nu indeplinesc la fabricarea polidinului
dar,in grija asta falsa a lor,vreau sa-i intreb de ce ne baga
in sare ferocianura de sodiu si potasiu.as baga pe gitul lor
saci din otravurile astea ca sa-i satur de crime.

Musafir

#11

2012-03-28 00:10

O sa se-aleaga prafu de noi! Sper doar ca n-o sa ne ducem singuri. O sa-i luam si pe nenorocitii astia care nu stiu decat sa-si umple buzunarele. Probabil se cred nemuritori. Nu-mi vine sa cred ca ne milogim unii de altii sa dam sau sa ni se dea, cate-o fiola, doua daca mai exista pe undeva iar cei de la Institut nu fac nimic. Chiar nu pot sa cred ca nu mai exista nici-o urma de interes pentru polidin. Pacat!
tavipet

#12

2012-04-29 12:12

tot ce-i bun si ieftin trebuie sa dispara...din pacate.
LARIMAR

#13 Re:

2012-10-20 22:06

#6: anca -  

 TOTALMENTE DE ACORD!!! GENOCIDUL IMPOTRIVA POPORULUI ROMAN ESTE DEMARAT DEJA,BASESCU ,UN SCHIZOFRENIC ESTE PARALEL CU NOTIUNEA DE POPOR,NATIE,A FOST DOAR BEAT ,PE  MARE...; APOI UN POPOR PROSTIT PREMEDITAT L-AU VOTAT... ; AU CEEA CE MERITA POATE SAU...MERITA CEEA CE AU...!! BES-IA ESTE BASESCU,A VANDUT ROMANIA CU TOT CU ROMANI....!! ESTE INADMISIBIL A NU MAI FABRICA IN ROMANIA,POLIDINUL(EXTREM DE EFICIENT,MAI BUN DECAT ORICE PRODUS EXTERN....),BRONHODINUL, CANTASTINUL SI ALTE VACCINURI CU MULT MAI BUNE DECAT CELE ALE OCCIDENTULUI!!! CINE ZICE CA CEAUSESCU NE CONDAMNASE LA MOARTE ...ACUM AR TREBUI SA REALIZEZE CA A FOST DOAR O POLITICA.... AGITATA DE CEI CE AVEAU INTERESE IN ROMANIA, CE S-AU FOLOSIT DE BESTIILE ACESTUI POPOR ,DESPRE CARE TREBUIE SA RECUNOASTEM CA ESTE TRADATOR,PUTUROS,CARCORAS CAND NU TREBUIE SI DELOC EFICINET IN GANDIREA RAPIDA....!!!AM FOST SI SUNTEM MANIPULATI,SUNTEM SI AM FOST DOAR COBAII CELOR DINAFARA...CEI CE AU AVUT PUTEREA DE 23 DE ANI INCOACE ,N-AU FACUT ALTCEVA DECAT SA-SI TRAGA AVERI IMENSE SI SA VANDA CATE PUTIN ,FIECARE,LA VREMEA LUI, DIN ROMANIA ....; APOI BASESCU, GENIUL RAULUI  A PUS CAPAT ORICAREI SPERANTE DE VIATA NORMALA IN ROMANIA!!! CE TARA ISI DISTRUGE INDUSTRIA DE MEDICAMENTE???????!?!?! NICIUNA!!!!!!! FIINDCA NICAIERI POPORUL NU AGONIZEZA IN SOMNUL RATIUNII,NICAIERI NU EXISTA UN BASESCU,O UDREA ....FIINDCA POPOARELE SE RESPECTA,SPRE DEOSEBIRE DE ROMANI......!!!!

GENY

#14 Re: Re:

2013-02-08 20:14

#13: LARIMAR - Re:

sa ii ia dracu pe toti. daca e pe piata un medicament bun si ieftin atunci poponari de la guvern si de la ue il scot de pe piata ca ei oricum se trateaza la clinicile de afara pe bani nostri. eu oricum le doresc la toti care or scos polidinul de pe piata O VIATA LINISTITA SI PLINA DE BOLI NETRATABILE.

florica

#15

2014-01-30 16:04

vreau polidin ! trebuie sa fac vacin in fiecare an !
flori

#16

2014-02-01 17:05

avem nevoie de polidin /vrem sa gasim an farmacii vaccinul de neinlocuit