Bianca Purcarea trebuie sa ramana la X Factor !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Bianca Purcarea trebuie sa ramana la X Factor !


Musafir

#26

2011-10-26 23:09

merita cu adevarat,e o voce minunata. nu ma mai satur sa o ascult

Musafir

#27

2011-10-27 07:23

Nu_mi vine sa mai urmaresc emisiunea,e incredibil !Cum sa o elimini pe BIANCA PURCAREA ?!? Poate a gresit emisiunea, poate ar fi trebuit sa mearga la VOCEA ROMANIEI ! PACAT !!!
mony
Musafir

#28

2011-10-27 14:22

dezamagire totala emisiune de doi bani juriul la fel Bianca este cea mai buna voce din concurs mai buna poate si decat Paula probabil de aceea au eliminat o de frica emisiunea oricum nu imi placea ma mai uitam asa sa ma amuz de juriu cand nu cad de acord.....si cand nu stiu ce vor in concluzie emisiunea varza voce cum are bianca rar gasesti felicitari

elly
Musafir

#29

2011-10-28 10:19

Sper ca aceasta petitie sa anuleze decizia lui Morar si Bianca sa castige XFACTOR. Este prezenta cea mai buna din acest concurs.

ELLY

#30 Re:

2011-10-28 10:22

#2: -  

 CORECT.

SPER SA- I TREZEASCA PE "DESTEPTII"  ASTIA CARE AU LASAT IN CONCURS NUMAI DEZASTRE.

Alex

#31

2011-10-28 15:05

sansele ca ea sa intre inapoi in concurs sunt slabe.dar prin aceasta petitie am incercat sa atragem atentia asupra gafei pe care a facut-o Morar.

Musafir

#32

2011-10-29 00:14

Pacat ca nici macar in muzica nu e dreptate..cu faza asta Morare ai pierdut tu nu Bianca

Musafir

#33

2011-10-29 23:38

Cea mai buna voce din acest concurs, trebuie sustinuta! Votati in continuare pentru Bianca, nu pentru niste voci, care nu transmit nimic.Jos cu Morari e un sclifosit.

Musafir

#34

2011-10-30 09:07

aseara am incercat sa ma uit la x, insa nu am rezistat decat 10 min...falseaza atat concurentii cat si juriul! imi pare rau pentru bianca!

Musafir

#35

2011-10-30 11:10

aseara am vazut x factor,dar lipsea ceva, o voce care sa te faca sa te uiti mai departe.ei bine bianca purcarea este cea care lipsea, nici un concurent nu se ridica la nivelul ei.nu stiu inca motivul pentru care a fost eliminata,inca astept ca morar sa explice.bianca e mult peste ce am vazut aseara si ca voce,frumusete si interpretare.ati vazut ce a ales morar, numai falsiciuni nici macar unu nu cantat corect.si scuzati-ma bianca este mult peste acest concurs

Musafir

#36

2011-10-30 14:07

oare de credeti ca horia moculescu a criticat juriul mai ales pe mihai morar, pentru ca isi bate joc de telespectatori ei cred ca noi nu vedem,nu auzim ce se intampla,cum pot sa isi bata joc de un talent atat de mare cum este bianca purcarea si sa ii spui ca mai are de lucrat pe scena si alege 4 concurenti care falseaza incredibil.ei bine aseara am vazut ca acestia nu pot sa mai creasca asa cum sustine mihai.eu cred ca bianca va ajunge un star mai repede decat cel care va castiga x factor daca nu este deja un star.haideti sa o sustinem pe bianca semnati in continuare va rog

Musafir

#37

2011-10-30 19:07

x factor mi-a produs o mare dezamagire, eliminind-o pe Bianca, cea mai frumoasa voce din concurs. Ce urmeaza de aici inainte nici nu mai conteaza, nu voi mai urmari aceasta emisiune, care si-a piersut total valoarea. Sa va fie rusine!

Musafir

#38

2011-10-30 20:45

Un nou caz "Malina Olinescu" se poate pierde...
mihai apostol

#39

2011-10-30 20:53

La nivelul la care a ajuns acum (si va mai urca), este deja o supervedeta. Infiintarea unui fan club ar putea sa o ajute nu numai la "X Factorial", ci si in alte tipuri de evenimente si activitati...

Musafir

#40

2011-10-30 22:13

Bianca intr-adevar nu e de X Factor...e peste!!! Avem valori dar trebuie sa ni le aprecieze altii..

Musafir

#41

2011-10-31 08:31

x factor se incheie mai devreme de cum a fost prevazut.
Sa ales deja castigatorul: Bianca Purcarea
.

#42 ANDREEA

2011-10-31 08:42

Calitati incontestabile...

Musafir

#43

2011-10-31 16:53

Nu imi pot explica ce s-a intamplat, care a fost ratiunea eliminarii Biancai din concurs. Nu mai urmaresc emisiunea cu aceeasi placere din aceaste cauza!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2011-10-31 20:56



Musafir

#45

2011-10-31 20:57

eliminarea Biancai Purcarea a fost cea mai mare tampenie pe care a facut-o un om care habar nu are de ce se afla in juriu sau de ce a fost pus acolo. Ce calificare are Morar de fapt sa judece niste potentiali artisti? niciuna.
Bianca Purcarea a fost poate singura voce care ar fi avut ceva de spus in concursul acesta. Dar cine stie ..........poate nu se doreste promovarea talentelor. Oricum Morar prin faptul ca nici macar nu stia ca melodia cancao do mar a fost cantata cu muuult timp in urma de Amalia Rodrigues in Romania a demonstrat inca odata daca mai era nevoie, ca locul lui e in oricare alta parte numai in showbiz nu si mai ales intr-un juriu care decide soarta unui talent intr-un concurs. Pacat de Bianca..........


Musafir

#46

2011-11-01 18:23

Succes Bianca! Nu lăsa afonii să-ţi afecteze cariera!
Ada

#47 Mult succes pe mai departe, in toate televiziunile !

2011-11-02 16:54

Sustin si eu ideea infiintarii unui fan club care sa poata sa o sustina pe Bianca pe mai departe. Am urmarit pe Internet filmarile mai vechi cu Bianca si am remarcat o crestere continua, ceea ce confirma ca acum este momentul cand ea trebuie ajutata.
Al Ain de Lonn

#48 Nici o problema, va ajunge foarte mare...

2011-11-03 02:01

Predispozitii numerologice. Pana la 18 ani au fost rezultate mari, dar cu multa munca si implicare; de la 18 la 30 de ani, creatia si talentul vor prima, iar de la 30 la 54 de ani vor fi realizari depline, dar pe masura celor transmise spre exteriorul sau... Va putea ocupa chiar functii importante.
"A început cursuri de canto la Şcoala Populară de Artă. Aluat lectii de la Compozitorul Viorel Gavrilă, iar pentru Eurovizoin s-a pregatit, la Bucureşti, cu Crina Mardare. Prima aparţie solo, după ce a părsit trupa etno a fost în urmă cu trei ani la festivalul "Mihaela Runceanu", unde a luat premiul special „Radio România Actualităţi” cu o piesă pe care a cântat-o în limba sârbă.
În acelaşi an, în vară, a fost la Festivalul Tinereţii la Costineşti, unde a luat acelaţi premiu special al „Radio România Actualităţi”. În străinătate a participat în anul 2009 la festivalul internaţional „Universong” din Tenerife. A obţinut trofeul” WAFA”, fiind prima artistă căreia i s-a oferit vreodată premiul, iar din partea organizatorilor a primit distincţia „artista revelacion”. În decembrie, la Deva la „Stelele cetăţii” a luat premiul I."


Musafir

#49

2011-11-03 19:03

bianca cea mai tare voce pe care am auzit-o vreodata in romania iti face pielea de gaina cand o auzi.incredibila voce vreau sa te mai aud.e mult peste x factor nu are ce cauta acolo unde nu este dorita.imi pare bine ca am auzit-o,nu ma mai satur sa o ascult.sper ca paula seling sa faca o colaborare cu bianca asa cum a promis.felicitari bianca un supertstar adevarat in devenire


catralus

#50 Sa nu renunti

2011-11-03 20:06

Eu cred ca aici lucrurile au avut alt substrat. A fost eliminata pe motiv ca o cunostea Paula Seling si in cazul in care ar fi castigat, s-ar fi considerat ca este privilegiata, lucru complet fals dar cum e judecata multor carcatasi............ oricum regret foarte mult ca nu a mers mai departe. Sper sa auzim de Bianca cat mai curand.