Vrem AGENTIE NATIONALA de recuperat PREJUDICIILE DE LA MAGISTRATI


Musafir

#26

2016-11-10 16:50

Pentru ca cei care gresesc incalcand legea prin decizii eronate sunt vinovati. Ei trebuie sa plateasca si nu bugetul statului.

Musafir

#27

2016-11-10 17:15

TOTI CE GRESEC, TREBUIE SA PLATEASCA !

Musafir

#28

2016-11-10 17:17

Nu trăiesc cu iluzia că monarhia s-ar putea restaura, NU E REPREZENTATIVĂ pentru momentul istoric prezent...În plus, E O INSTITUȚIE VENITĂ DIN „NEGURA TIMPULUI”, unde n-a fost nimic bun în afară de scandaluri și interese...

Musafir

#29

2016-11-10 17:48

Ma tem ca e un demers zadarnic,dar merita incercat!

Musafir

#30

2016-11-10 18:06

Dreptatea , adevărul , nu trebuie să fie o opțiune ci ,o regulă strictă , de la care să nu facă abstracție NIMENI, dar absolut NIMENI din justiție !!!!

Musafir

#31

2016-11-10 18:34

M-am saturat sa fie platita din impozitul meu prostia/ticalosia unora.


Musafir

#32

2016-11-10 20:32

A pierdut prea mult poporul roman,sa fie si sanctionati.

Musafir

#33

2016-11-11 05:29

Sustin aceasta petitie considerand-o doar un inceput pentru a se face "curatenie" in justitie, cea mai corupta institutie a statului. Daca justitia nu ar fi fost asa corupta, nici reprezentantii celorlalte institutii ale statului, nici persoanele fizice, nu ar fi ajuns sa incalce asa flagrant legile si sa devalizeze Romania. Cati oameni simpli, fara pregatire, posibilitati materiale si sustinere morala, au murit la propriu, cu dreptatea in mana, fara sa ajunga la CEDO? Cati am pierdut procese desi aveam dreptate sau nici nu am avut curaj sa le demaram din cauza neincrederii si coruptiei din justitie, a duratei lungi si tergiversarilor proceselor, a costurilor si onorariilor descurajatoare, a lipsei unor minime cunostinte juridice incat, cand ajungi in fata instantei nu intelegi la propriu nici ce esti intrebat. Sunt ferm convinsa ca justitia este subordonata politicului si cercurilor de interese economico-financiare si ca reprezentii onesti ai justitiei sunt indepartati din sistem cand deranjeaza. Curatenia trebuie facuta din interior, de cei care cunosc sistemul si vor sa-si pastreze verticalitatea. Apreciez mult faptul ca petitia este initiata de o persoana din acest sistem blamat, ceea ce da sperante omului de rand si certifica ca nu toti angajatii sistemului juridic sunt corupti.

Musafir

#34

2016-11-11 05:40

Pentru ca nimeni nu trebuie sa fie mai presus de lege si fiecare trebuie sa raspunda de ceea ce face, indiferent de functia pe care o are,

Musafir

#35

2016-11-11 07:47

De unde are banii asa-zisa familie regala,cand este cunoscut faptul ca stramosii lor au venit in Romania cu traista-n bat ?!

Musafir

#36

2016-11-11 07:58

greseala se plateste

Musafir

#37

2016-11-11 08:51

Nu am incredere in justitie. Din punctul meu de vedere sunt foarte multi procurori corupti , la fel si judecatori. As restructura din temelie aceasta institutie profund corupta numita justitie. Am vazut judecatori la ICCJ care inaite de 1989 erau secretari de partid la Curtea Suprema. Toti magistratii colaborau cu Securitatea inainte de 1989, un caz elocvent este Diaconescu Cristian. Acesta a ajuns judecator datorita sotiei sale, activist in CC al UTC.
Monik

#38

2016-11-11 09:46

Ar trebui sa fie o sanctiune pentru judecatorii care dau condamnari prea mari dar si pentru cei care fac scapati inculpatii sau prelungesc procesele pina la prescrierea faptelor. Este o practica pe care am intilnit-o in mai multe cazuri ca avocatii sa traga de timp si sa amine judecata de la o sesiune la alta sub diverse motive, ba ca n-au avut timp sa se pregateasca, ba ca lipseste un martor, ba ca n-au putut ajunge la proces, etc. si in final inculpatul scapa nepedepsit.

Ar trebui ca judecatorii sa fie sanctionati in ambele sensuri, si cind dau condamnari prea mari si cind le dau prea mici sau deloc.


Musafir

#39

2016-11-11 10:42

Cred ca este de bun simt ca si cei din magistratura sa raspunda si material, ca orice cetatean al acestei tari. De ce acesta categorie trebuie sa fie mai presus de lege ?

Musafir

#40

2016-11-11 11:10

Am semnat,convis fiind,ca asa este corect.Toti,dar absolut toti,trebuie sa fim raspunzatori pentru ceea ce facem.

Musafir

#41

2016-11-11 15:13

Cine greseste e MUSAI SA PLATEASCA, asa ca fara suparare trebuie sa intre si ei in randul ''oamenilor''.

Musafir

#42

2016-11-12 09:55

O parte dintre judecatori sint corupti si dau sentinte cu buna stiinta eronate,stiind ca nu vor raspunde in nici un fel niciodata .Asta trebuie sa se schimbe.

Musafir

#43

2016-11-13 10:02

Mi se pare normal ca si magistratii sa plateasca pentru
greselile lor,ca orice cetatean.Si noua ni se taia din salariu
cind gresean la servici.

Musafir

#44

2016-11-13 18:46

Cred ca s-au facut in ultima perioada legi care ii protejeaza prea mult, le asigura venituri mari si practic nu am sesizat progrese in justitie.
academicfrog
Musafir

#45

2016-11-18 14:03

De 27 de ani, justiția m-a executat: mi-a luat ilegal casa, o parte din pământ, a anulat o sentință definitivă cu alta nulă de drept, prin care am pierdut despăgubiri judiciare de sute de milioane, a pus în executare titluri false ale unei bănci care m-a furat (Ing Bank) și mi-a grevat pensia până la a îmi pune fizic viața în pericol.


Musafir

#46

2016-11-18 20:38

Judecătorii au ajuns să dea sentințe eronate cu intenție, știind că nu vor răspunde pentru aceasta.

Musafir

#47

2016-11-18 22:58

ERA NECESARĂ.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...