Vrem siguranta in spitale pentru copii nostri!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem siguranta in spitale pentru copii nostri!


Musafir

#26

2016-10-18 21:14

Condoleanțe!!! Sincere regrete!!!!!

Musafir

#27 Re:

2016-10-18 21:16

#5: -  

 Va suntem alaturi, Dumnezeu să vă dea puterea necesară să puteți trece cu bine !!!


Musafir

#28

2016-10-18 21:16

Nu mai vreau să mai aud cum ne mor copii!!Jos corupția,jos toți medicii criminali,cand un părinte fură o pâine dintr-un magazin pt copii lui să mănânce, legea îi dă pușcărie 2-3 ani,dar când un medic omoară copii ce face legea?NIMIC VA SPUN EU!!!!:-(Rușine România,Rusine sistemului medical,ca ne omorâți copii doar pt ca vreți bani,si cu această ocazie poate ne lămuriți de ce au murit și acei copii din Argeș cu enterocolita? presimt că așa veți face si cu micuțul Matias o să încercați să ascundeți adevărul dar de data aceasta nu va vom mai lasa să scăpați!!!Jos toți medicii corupți,si pușcărie pt fiecare minut de suferință al părintelui,si al lui Matias!!!!:-) Dumnezeu sa-i aline suferințele pe care le-a trăit în spital din cauza unor nenorociți

Musafir

#29

2016-10-18 21:21

Sunt MAMA! Imi este frica pentru copilul meu imi este frica sa intru intr un spital fra sa ma gandesc ca poate ies cu cine stie ce sau ce medic il vede!!! Vor doar bani si atat! Nu i supoooorttt!! Pe primul plan este copilul meu! Condoleante familiei Dumnezeu sa l odihneasca in pace!


Musafir

#30

2016-10-18 21:22

Pentru dreptate,pentru siguranta copiilor nostrii!!!Sunt mama si as face orice pentru copilul meu...condoleante familiei!

Cris

#31 Re:

2016-10-18 21:22

#5: -  

 Si eu sunt mama imi pare nespus de rau ce sa intamplat cu puiutu tau .sper sa  nu trec niciodata prin asa ceva da cred ca eu as fi instare sa ii strang de gat pe doctori


Musafir

#32

2016-10-18 21:24

Semnat sper Sa se faca ceva ca Sa nu Mai moara alti ingerasi nevinovati

Musafir

#33 Re: Re:

2016-10-18 21:25

#31: Cris - Re:  

 Asta ma gandesc si eu nu stiu cum as reactiona dar sincer nu intr un mod placut!


Musafir

#34

2016-10-18 21:31

Din cauza nepasarii doctorilor

Musafir

#35

2016-10-18 21:34

Va rog semanti  ...numai vrem sa ne moara puii


Musafir

#36

2016-10-18 21:35

E strigator la cer ! Daca nu ne protejam copii pentru ce mai traim !?Si ma refer la toata tara copilul asta poate fi al meu,al tau ,cum te-ai simti ? Sa fie Mathias al meu nimic in lumea asta nu ar putea sa il inlocuiasca,nici o dreptate divina,nici una financiara !!!Mi-as vrea doar puiul ,as vrea zile sa il vad mare ,sanatos ,fericit si realizat ! Daca medici nu isi mai salveaza/fac meseria cu sufletul pentru ce mai profeseaza? Pentru ce ? Nu oare pentru a salva ? De ce atata nepasare ?Dormiti in somnul cel de veci?Dormiti cu toti in ghete !!! Dormiti dar pana cand ? Astazi e doar o mama anonima ,maine poate fi fiul tau,nepotul tau,e nedrept ! Si nimeni,nu ti-l v-a mai putea da inapoi ,nici un alt copil nu v-a fi ca el ! Iohanis ce faci ? Tot in vacanta cu familia? Mai poti? FA CEVA PENTRU TARA,PENTRU COPII NOSTRI,PENTRU PARINTII,BUNICI,TINERI !!!! FACETI BISERICI ??? LASATI-O DRACU DE CREDINTA NU IN SF. PARASCHIVA SI COZILE IMENSE STA CREDINTA CI IN SUFLETELE FIECARUIA ,FACETI SPITALE DOTATE CU MEDICI APTI ,NU SPITALE DE STAT IN CARE SE ASTEAPTA SPAGA PENTRU A FI TRATAT CUM SE CUVINE !!! CAT DE TRIST POATE FI SI PENTRU CE DRACU SA MAI TRAIESTI CAND TE TREZESTI NEPUTINCIOS SA ITI MAI VEZI COPILUL SANATOS ,ZAMBIND PRINVINDU-I CHIPUL ANGELIC !!!! DORMITI! CONDOLEANTE DIN SUFLET FAMILIEI,E GROAZNIC DE DUREROS ,NU AS VREA SA TREACA NICI CEL MAI APRIG DUSMAN PRINTR-O ASEMENEA DURERE ! E IN ZADAR SA ZIC ''FITI PUTERNICI'' ... REGRETELE SUNT NESEMNIFICATIVE ACUM ! :(

Musafir

#37

2016-10-18 21:38

Pentru ca sunt mama, pt ca imi pasa si pt ca imi doresc o schimbare a sistemului medical romanesc!

Musafir

#38

2016-10-18 21:40

Curaj mamei!trebuie facuta dreptate

Musafir

#39

2016-10-18 21:48

Sa se faca dreptate.

Musafir

#40

2016-10-18 22:09

Pentru ca sunt mama, pentru ca vreau binele tuturor copiilor. Pentru ca vrem medici competenti. Pentru ca ne-am saturat de tratamente superficiale. Pentru ca ne-am saturat de nepasare.

Musafir

#41

2016-10-18 22:13

Pt ca este groaznic ce se întâmpla in 2016 cand se zice ca evoluam si de unde suntem tot rai si msi Dezinteresați,mai hoți si mai idioți.mir frica de spitale,mie frica de doctori ,pt ca nu sm încredere .un sistem de rahat ,plin cu oameni mânjiți ...si Dezinteresați .sa treacă tura,sași faca somnul,sași beș cafeaua sau sa vb la tel...si oamenii ,puișori mici ...Dumnezeu cu mila..

Musafir

#42

2016-10-18 22:17

Nu sunt medici, sunt C R I M I N A L I !!!!
Am ajuns sa ne temem sa mergem in spitale, deoarece mergi cu o problema, iesi cu nenumarate infectii. Pe langa aste, ne mai si trateaza ca pe niste nimicuri.
Sa va dea Dumnezeu dupa cum faceti!
Trebuie sa ne mobilizam! Mamici, nu se mai poate asa, trebuie sa luam atitudine si sa se simta acest lucru. Va dati seama ce e in sufletul mamicii lui Mattias? Puteam fii oricare dintre noi... Sunt revoltata!!!

Musafir

#43

2016-10-18 22:19

Oameni buni, faceți dreptate pt copii noștri, nu îi lăsați să moară acolo unde ar trebui insanatositi!!!

Musafir

#44

2016-10-18 22:25

Deși nu se vor lua măsurile adecvate eu sper la un mai Bine !

Musafir

#45

2016-10-18 22:26

Asta este Romania

Musafir

#46

2016-10-18 22:28

Nu vrem vorbe......FAPTEEEEEEEEEE

Musafir

#47

2016-10-18 22:33

Pt ca e inadmisibi ce se intampla la noi, pt ca sistemul nostru sanitar e ingrozitor, e principalul motiv care ma tine departe de tara!!!! Condiţiile din spitalele noastre sunt mai jalnice decât in adaposturile de caini din tarile civilizate!!! Sa iti fie rusine, stat român, presedinte si guvern!!!!!

Musafir

#48

2016-10-18 22:44

Ne deranjeaza ca avem tot mai putini oameni de calitate si pregatiti profesional in tara noastra ne doare caci ne mor oamenii copiii parintii bunicii sub ochii nostri neputiinciosi cand aveti de gand sa va treziti romani speriati tristi si dezbinati si sa luati atitudine sa iesiti in strada in casele lor peste ei sa mergem cu japca ? Sa ne facem singuri dreptate ??? Cand o sa facem o revolutie adevarata cu rost ca tot ne mor oameni macar daca tot mor sa moara intemeiat ???.... nenorocitii de la putere ne distrug ne curma vieti ne imprastie ne nimicesc ..... TARA MOARE ROMANI TREZITI VA ODATA SI HADETI SA FACEM CEVA PENTRU NOI SI COPIII NOSTRI PT VIITOR .... ODIHNESTE TE IN PACE COPIL NEVINOVAT CU SUFLET PUR MERGI ALATURI DE FRATII TAI DIN COLECTIV SI ALATURI DE MULTI ALTII STINSI NEVINOVAT


Musafir

#49

2016-10-18 22:44

Vrem dreptate pentru copii nostri!

Musafir

#50

2016-10-18 23:08

pt schimbarea sistemului sanitar
medici si asistenti fara suflet
am fost cu bebe in spital si m-am imbolnavit si eu
asistente gretoase si nespalate