Vrem siguranta in spitale pentru copii nostri!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem siguranta in spitale pentru copii nostri!


Anonymous

#1

2016-10-18 20:37

Vom iesi in strada pentru dreptate.

Anonymous

#2

2016-10-18 20:39

Rușine pentru sistemul medical,un sistem bolnav,corupt ,si jegos....ne mor copii în spitalele din România în anul 2016 jos corupția jos cu medici care nu au făcut nimic pentru Matias


Musafir

#3 pentru Mattias

2016-10-18 20:41

Sunt mama la randul meu nu se poate asa ceva sa isi bata joc in halu asta.imi pare sincer rau si le doresc parintilor multa putere sa poata merge mai departe sa lupte pentru dreptate 


Anonymous

#4

2016-10-18 20:41

Bataie de joc. Va bati joc de suflete nevinovate.. un sistem bolnav,medici corupti. 


Musafir

#5

2016-10-18 20:42

povestea noastra incepe in data de 3 atunci cand baietelul meu a inceput sa faca temperatura mare . am mers la medicul de famile si dupa consult mi-a zis ca are rosu in gat si e cam sensibil la urechi fapt pt care ni sa prescris zinnat si recomandarea ca daca mai face febra sa merg la spital . a 2a zi marti inca mai avea febra si a tinut-o asa pana noaptea la 2 cand am chemat salvarea pt ca avea febra 39 nu ii scadea si incepuse sa vomite . am ajuns la spital unde a fost consultat si sa decis internarea lui pt ca avea rosu in gat si rinofaringita . miercuri dimineata cand a venit dr la vizita dupa ce la consultat a zis ca ate rosu in gat .am intrebat daca nu are nimic altceva grav si mi sa zis ca nu . am intrebat iarasi daca pot pleca acasa si a zis ca da si sa ii dau ce imi prescrie dumneaei . miercuri dupa ce am ajuns acasa si joi baiatul a fost bine insa vineri era moale si tot timpul ar fi vrut sa doarma . pe la amiaza am observat ca el nici nu se poate tine in picioruse singur . i-am dat sa manance si la jumatate de ora dupa masa starea lui sa agravat a inceput a tremura foarte tare i se zguduia tot trupul si facea crize . a varsat tot ce a mancat si am chemat repede salvarea . culmea ca in urgente era aceeasi dr care era si marti noapte .a fost chemata si dr de pe sectie si au inceput ai pune branula si perfuzii impreuna cu adistentele . cand a coborat dr de pe sectie dr din urgente ia zis ca : am banuit eu de marti noapte ca ar avea meningita .( desi a banuit nu mi-a zis nimic si nici nu a scris in fisa de internare pe care dumneaei o facuse ,pt ca daca scria nu mi se mai dadea drumul acasa si a 2a zi i se faceau analize mai amanuntite ) a fost chemata si dr de la infectioase si au decis impreuna sa ma transfere la iasi de unde nustiu din ce motiv am fost refuzata . i sa facut radiografie , ecograf si tomograf pt a se stabili care e cauza stari lui si pt a se pune un diagnostic . am fost dusa in cele din urma cu el la reanimare unde a stat la terapie intensiva de vineri seara pana luni dimineata ulterior am fost mutata la spitalul de boli infectioase unde sunt si in prezent .diagnosticul lui este encefalita . ma intreb acum ori daca dr care era de garda atunci seara scria in fisa ca el este suspect de X boala si specifica sa i se faca analize mai amanuntite mai ajungea copilul meu in coma ? nu .eu nu cred asta . si tocmai ca ii spusesem atunci seara ca baiatul meu are de 2, 3 zile perioade cand se apuca cu mana de cap si incepe brusc a plange un plans isteric . da nu ca la noi dr stiu sa te critice asa cum ma criticat pe mine dr care era pe sectie a 2a zi dimineata ca de ce am chemat salvarea pt atata lucru ca oricum pana o sa se insoare tot o sa faca febra si o sa vomite . parerea mea si asta dupa ce am vazut multe fiindca am stat de multe ori cu baiatu in spital pe la diferii doctori pediatri , nu le pasa decat de buzunarele lor sa se umple de bani si atat nimic mai mult . si sa nu care cumva sa indraznesti sa ajungi seara la urgente la pediatrie ca le strici somnul de frumusete .
Cristina

#6 Re:

2016-10-18 20:47

#5: -  

 Îmi pare rău.....as vrea eu ca om să pot face ceva dar sunt mic....Multă sănătate


Anonymous

#7

2016-10-18 20:49

Suntem mii de mame alaturi de voi. Putere sa va dea Dumnezeu sa treceti peste tragedia asta. Noi mamele vom incerca sa gasim dreptate,sa ne auda si pe noi cineva.


Musafir

#8

2016-10-18 20:50

Sint mama la randul meu si nu se poate asa ceva sa isi bata joc de un ingerasi mic.Condoleante familiei
Dzeu sa le de-a multa sanatate sa treaca peste acest moment :(

Musafir

#9

2016-10-18 20:51

Pt siguranta viitorilor copii bolnavi in spitalele noastre. ..santem o tara de rahat (de obicei ar trebui sa ne simtim in siguranta la spital ca santem pe maini bune )la noi e invers ne e groaza sa mergem sa ne tratam nu avem siguranta ca iesim vii din spital. ...Rusine tuturor care pot salva vieti si sant nepasatori! !!!!

Musafir

#10

2016-10-18 20:51

Pentru DREPTATE

Musafir

#11

2016-10-18 20:52

Sint mama la randul meu si nu se poate asa ceva sa isi bata joc de un ingerasi mic.Condoleante familiei
D-zeu sa le de-a multa sanatate sa treaca peste acest moment :(

Musafir

#12

2016-10-18 20:53

Sa se schimbe ceva in tara asta, sa nu mai moara copiii nevinovati, sa nu mai fie nevoie sa plecam inafara tariii pentru a ne putea trata de unele afectiuni care pot fi tratate si la noi si sa nu mai fim nevoiti sai suportam pe toti nesatulii astia care ne duc tara de rapa. TREBUIE FACUTA O SCHIMBARE IN ROMANIA.

Musafir

#13

2016-10-18 20:53

NU SE POATE ASA CEVA!!RUSINE RUSINE CA SE NUMESC DOCTORI RUSINE 


Musafir

#14

2016-10-18 20:55

Vrem dreptate

Musafir

#15

2016-10-18 20:56

avem niste nenorociti de medici! sunt revoltata si mor de nervi ptr ce a patit un biet bebelusi. mari doctori ai Romaniei abeti idee ce estenin sufletul parintilor? SPER SA AVETI PARTE DE TOT CE E MAI RAU, MEDICI FARA INTERES PTR PACIENTI!!!!

Musafir

#16

2016-10-18 20:57

Rușine sa va fie ! Ați omorât un pui de om ! Voi si Incapabilitatea voastră ! 


Musafir

#17

2016-10-18 21:00

Pt a se face curatenie in randul doctorilor

Musafir

#18

2016-10-18 21:01

am semnat aceasta petitie pentru ca am vazut ce se intampla in spitale..pentru sunt si eu bunica si nu as vrea ca nepotica mea sa ajunga vreodata intr-o astfel de situatie,...

Musafir

#19

2016-10-18 21:02

Împreuna putem schimba soarta altor copilași

Musafir

#20

2016-10-18 21:03

Rușine celor ce au diplome dar le-au luat pe bani ca nu dau dovadă să le merite

Musafir

#21 Re:

2016-10-18 21:07

#5: -  

 Sunt mama si ma doare ceea ce sa intamplat,am ramas marcata,fustrata...Sincere condoleante si multa putere sa treci peste tot greul incercat de Dumnezeu!!!Iar tu puiule ai grija de ai tai parinti sa fie puternici .


Musafir

#22

2016-10-18 21:10

Pt ca copiii noștri să fie în siguranță când ajung la spital

Musafir

#23

2016-10-18 21:11

vrem siguranță in spitale pentru copii nostri!!!

Musafir

#24

2016-10-18 21:11

Am semnat pentru ca sunt la randu-mi mama si ma gandesc cu groaza la drama acestei familii si egala masura pentru ca suntem satui de sistemul medical din Romania....

Musafir

#25

2016-10-18 21:13

Suntem satuli de indiferenta! !!Am ajuns cobaii tuturor iar indiferenta ucide pana si cele mai unice si pure sufletele!