Colibița BN - Stațiune | drum asfaltat | plaje publice cu acces!


Musafir

#101

2016-10-14 09:40

Fiind in aceasta vara in concediu la Vatra Dornei am mers sa vizitam acest colt de rai. Sigur ca drumul este prost, dar surpriza neplacuta a fost aceea ca nu am avut acces la lac, decat pe o mica portiune la coada lacului care a scapat neimprejmuita, numai ca, desigur, privelistea nu era cea din reclamele de publicitate ale locului. Singurul acces este de la pensiunea Fisherman care are un mic debarcader, o mica plaja si un restaurant cu terasa. In rest totul este imprejmuit, dar exista posibilitatea sa mergi la baraj, pe drumul ce traverseaza lacul si acolo poti admira peisajul. Povestea cu plajele artificiale, ambarcatiuni este o poveste frumoasa dar nu este a lacului si a statiunii ci a pensiunii Fisherman.
Acesta este motivul pentru care am semnat:acces la lac pentru toti turistii si asfaltarea drumului catre "statiunea" Colibita!

Musafir

#102

2016-10-15 20:11

sa poti avea acces la lac liber nu numai cu plata sau prin propietati particulare ,am fost acolo si mi-a lasa un gust amar si drumul si accesul la lac lipsa