Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu


Musafir

#2301

2016-07-30 20:47

Sunt atit de cutremurata de tot guvernul care a pus masina asta de propaganda pe umerii doamnei doctor -care e un inger ? Ea nu este securista si este o mica furnicuta in sistemul exterminator care o va lovi si desi plînge cu toata familia _PENTRU MINE ESTE UN EROU !

Musafir

#2302

2016-07-30 20:52

Pentru ca TREBUIE SA NE TREZIM,SA NU MAI MINTIM,SA NU NE MAI PREFACEM CA NU VEDEM,PENTRU CA TINERII CE AU PIERIT LA REVOLUTIE,IN "COLECTIV " SAU SIMPLII OAMENI SARMANI CE MOR DIN VINA NEPASARII NOASTRE A TUTUROR,NE PRIVESC DE UNDEVA DE SUS RUSINATI DE LASITATEA SI RESMNAREA NOASTRA,ADUCATOARE DE MOARTE SI SUFERINTA.SUNTEM CU TOTII COAUTORI LA MOARTEA LOR PRIN NEPASARE.

Musafir

#2303

2016-07-30 20:57

Sa se schimbe sistemul asta corupt si controlul tuturor mizeriilor care se întâmpla in țara

Musafir

#2304

2016-07-30 20:59

Este nevoie de o schimbare radicala a sistemului medical românesc. Doamna dr trebuie sa stie ca multi romani sunt alaturi de dumneaei si o susțin. De-am avea mai multi medici si cadre medicale ca aceasta doctorița...!
2286

#2305 Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu

2016-07-30 21:01

Ca cetãtian onest al României consider cã avem novoie acum si în viitor pentru noi si copii nostri de doctori onesti ca Dr. Camelia Roiu, care sã-si reaminteascã întodeauna de jurãmântul lui Hippocrate! Cer protejarea Dr. Camelia Roiu. Iatã din nou avem ocazia sã iesim în stradã si sã protestãm ptr cã devinã este sistemul, coruptia, nepãsarea, etc, desi problema este a noastrã a tutoror si trebuie sã protestãm. Doresc sã fie anchetati si trasi la rãspundere toti sefii care o ancheteazã pe D-na Dr. Camelia Roiu, si nu nu-mai din toatã tara, avem nevoie de o schimbare!! Nu avem nevoie de zdrente si corupti care sã ne manipuleze si mai ales în sistemul de sãnãtate! Cine cere asta?.. Noi poporul român, trebuie sã stârpim coruptia înpreunã fratilor! Da, noi, trãim timpuri grele în românia, timpuri de batjocurã , avem nevoie de oameni onesti, competenti si cu suflet în sistemul de sãnãtate si în toate domenile începând cu guvernul nostru putred. Doresc ca toti românii din toatã tara sã fie uniti si sã ne pese la fiecare dintre noi, de semeni nostri. Duar atunci când le vom cere socotealã va fi o schimbare cu adevãrat în România !


Musafir

#2306 Re: Biancastemate

2016-07-30 21:02

#3: -  

felicitări Dr doctor 


Musafir

#2307

2016-07-30 21:07

Ca doctor, eu am plecat din Ro. Pacat ca in loc sa indreptati greselile din sistem, mai kilaritzi un dr
:(

Musafir

#2308

2016-07-30 21:11

Am semnat aceasta petitie pentru ca-mi pasa.

Musafir

#2309

2016-07-30 21:19

Pentru ca e cazul sa luam atitudine. Pentru ca avem un sistem sanitar de tot rahatul. Pentru ca ne-am saturat sa platim asigurari medicale din salar fara ca sa beneficiem de ele. ROMANI ESTE CAZUL SAVA TREZITI!

Musafir

#2310

2016-07-30 21:23

Trebuie sa fim solidari! Sa inchidem ochii la ceea ce se intampla cu d-na doctor este ca si cum am fi de partea raului.

Musafir

#2311

2016-07-30 21:38

Pt ca mi se pare inadmisibil, ca asa ceva sa se intample intr-un spital! Si nu inteleg de ce doamna dr e vinovata??? Pt ca avut curajul sa fie altfel? Pacat! Trist! Rusine autoritatilor abilitate care nu i-au masuri!

Musafir

#2312

2016-07-30 21:39

Doamnelor si Domnilor nu va dati seama inc a caci la noi daca demasti hoti si pe cei care isi bat joc de noi esti un renegat si esti trimis la stilpul infamiei , ministru sanatati ar trebui sa demisioneze si sa se impuste in piata Victoriei cacieste un ingrat si un om lipsit de scrupule .Tovarase ministru nu mai sintem pe timpul odiosului sa ascunzi rahatul sub pres ,sau tu il ascunzi caci esti minjit cu el ,ai face bine sa o repui pe DOAMNA DOCTOR IN TOATE DREPTURILE CE I SE CUVIN PENTRU CA LE MERITA SI TU sa te duci dracu de idiot incompetent ce esti

Musafir

#2313

2016-07-30 21:40

Am semmat pentru ca nu mi se pare normal ca cineva care a avut curajul sa arate mizeria din spitalele rominesti sa fie cercetat disciplinar, m-am saturat sa vad mereu cum se baga gunoiul sub pres si cei care trebuie sa-l curete se prefac ca nu exista si ne mint in fata.

Musafir

#2314

2016-07-30 22:11

As vrea sa o sustin pe aceasta dotorita romanca, si totodata sa pun in evidenta curajul ei, curaj de care multi medici din romania nu dau dovada. Felicitari doamnei doctor pt. ca a demascat conditiile innumane din spitalele din romania si conditiile in care sunt tinuti pacientii, mai ales cei care nu au bani sa dea la mecici ca sa-si faca datoria de medic pt. care sunt platiti de fapt din banii tuturor cetatenilor romani.

Musafir

#2315

2016-07-30 22:11

Am semnat acesta petitie pt ca numai cu asemenea oameni curajosi si corecti ca d-na doctor putem sa scimbam ceva in tara asta in care se pare ca noi toti ne-am pierdut orice reper. In loc sa-i fiti alaturi unui medic care a avut curajul sa arate lumii realitatea din spital, (din intregul sistem sanitar de altfel) dv ce faceti domnilor doctori (colegi)? Sau musca era cumva si pe boneta dv? ca daca tot nu erau plase la geam.....Deci nu mai ascundeti mizeria sub pres, nu mai dati in cap celor care vor intadevar sa faca ceva. Si ...un mic efort de imaginatie pt dv toti: cum v-ar fi ca tata, fratele, poate copilul, cineva drag undeva sa fie tratat la fel???

Musafir

#2316

2016-07-30 22:17

Poate se va face ceva in aceasta privinta
Sistemul medical din Romania este la pamant

Musafir

#2317

2016-07-30 22:24

Pentru ca m-am saturat de musamalizarile, coruptia si toate cele din tara asta. As vrea un viitor sigur pt copii mei.

Musafir

#2318

2016-07-30 22:28

Și eu am fost, încă mai sunt hăituită, deoarece am încercat să împiedic samavolnicii, abuzuri. Fără solidaritate, suntem pierduți!

Musafir

#2319

2016-07-30 22:37

Ar trebui decorata aceasta doctorita,a avut curajul sa scoata viermii pe sticla,de ce o judecati,nu uitati juramantul lui Hipocrate,,care incepe jur pe Dumnezeu,,, Aceasta eroina Dr. camelia Roiu,chiar se tine de juramant,nu a mai suportat moartea in bratele ei,
Fiti puternica doamna, suntem toti alaturi !

Musafir

#2320

2016-07-30 22:38

Pentru că ni se pute întâmplă oricăruia dintre noi, pentru că avem nevoie de oameni verticali!

Musafir

#2321

2016-07-30 22:45

Sa facem Dreptate Doamne ajuta

Musafir

#2322

2016-07-30 22:49

Vreau sa fim respectati si tratati omeneste, sa ni se vorbeasca frumos, civilizat si daca n.am "cotizat" ( ca sunt oameni care n.au bani nici de.o paine) ca platim in fiecare luna bani buni, iar cand ne ducem la doctor/spital, avem "tupeul" sa fim bagati in seama...

Musafir

#2323

2016-07-30 23:14

Este nedrept ce se întâmplă !!! Dna doctor nu are de ce să fie trasă la răspundere, mai degrabă conducerea spitalului .

Musafir

#2324

2016-07-30 23:40

Toți,la stadiul declarativ,ar vrea să se producă si ceva bun în societatea românească în general și în sistemul sanitar românesc în special... Dar aproape toți își doresc...și aproape toți fac... NIMIC !
Asta ar fi o modalitate de a încerca măcar să facem ceva...

Musafir

#2325

2016-07-30 23:51

in speranta ca Romania va deveni intr o zi un loc mai bun