Scrisoare deschisa ANTI-mega-moschee

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Scrisoare deschisa ANTI-mega-moschee


Musafir

#51

2016-07-28 16:09

Nu vreau asemenea trântori sa ne invadeze, avem destui țigani. ...

Musafir

#52

2016-07-28 16:14

România este o tara cu credinta ortodoxă

Musafir

#53

2016-07-28 16:32

NU VREAU MEGAMOSCHEE PE TERITORIUL TĂRII NATALE!!
E de-ajuns cu nebuniile acestor musulmani. Locuiesc in Finlanda lângă centrul unde sunt ei cazati, si cazurile deja întâmplate de-aici ne tulbură viata, ne e frică ptr copii nostrii.
Deschideti-va ochii si mintile, românilor, si învătati din întâmplările din Franta, Germania etc. Deoarece unde e ISLAMUL, acolo sunt si CADAVRE !

Musafir

#54

2016-07-28 17:44

Pentru ca ei omoara oameni si voi lasati sa isi faca meschite dea lor in capitana , mai ganditiva bine, ei nu near lasa pe noi sa facem biserici la eu, rusina daca ii lasati

Musafir

#55

2016-07-28 17:55

Au murit romani ,s-a varsat sange mult pt ca noi sa nu fim CALIFAT si acum ce facem? Ne rugam de ei sa vina, punande-le la dispozitie tot ce au nevoie ? Oare nu l-am suparat destul pe Dumnezeu cu pacatele noastre? De ce ne grabim sfarsitul? Religia islamica e religia lui SATAN! SATAN nu iubeste crestinii - ortodoxi de aceea vrea cu orice chip sa ne distruga si sa ne omoare pe toti! De nu vrem de buna voie sa-i slujim, atunci platim  cu viata ! Astia de ne conduc se joaca cu nervii romanilor! Au oare n-au invatat ca romanul are o limita si ca rezista pana la un punct?De la acel punct se lasa cu Revolutie urata!! FRATILOR!! SUNTEM BUNI LA VORBE, HAI SA TRECEM SI LA FAPTE! AM VAZUT CA O MANA DE OAMENI AU INCERCAT SA FACA CEVA SA-I OPREASCA SA NU SE CONSTRUIASCA. HAI SA NE ALATURAM CAT MAI MULTI CA SINGURI N-O SA REUSEASCA! CINE SE SIMNTE ROMAN NU TB RUGAT DE NIMENI PT CA ARE CONSTIINTA! Iar daca cu vorba buna nu se vrea, punem mana pe par!


Musafir

#56

2016-07-28 18:14

Pentru stramosii nostri care si-au varsat sangele pentru tara asta...

Musafir

#57

2016-07-28 18:18

Suntem tara orthodoxa din mosi-stramosi. Stefan cel Mare pentru ce s-a luptat?Si atatia domnitori!

Musafir

#58

2016-07-28 18:19

Erdogan comfisca bisericile crestine ortodoxe si inchide scolile din tara noastra care sunt sponsorizate de rivalul sau si vrea mega moscheie in centrul Bucurestiului...NICIODATA. Suntem datori Sf Brancoveni sa nu lasam sa se faca asa ceva.

Musafir

#59

2016-07-28 18:38

Romania este o tara crestina si asa va ramane. Tradatorii care uneltesc impotriva tarii trebuie sa stie ca vor plati scump intr-o zi.

Musafir

#60

2016-07-28 19:36

Sunt crestina. Doresc sa pot fi crestina, liber, fara frica.

Musafir

#61

2016-07-28 19:41

pt ca trebuie !!

Musafir

#62

2016-07-28 20:17

Am semnat aceasta petiție cu convingerea că intr-un final vocea noastră va găsi ecoul necesar in mintea si in sufletele politicienilor ce ne conduc si sa nu decidă ei pentru noi si împotriva noastră. Sunt convins totodată ca in spiritul reciprocității nu sunt așa de mulți creștini dornici sa facă mătănii pe la vreo biserică creștină la "stambul", dacă guvernul român va avea vreodata bani sa dedice pentru o miniblserică creștină pe terenul oferit la schimb de guvernul turc in "buricul" Turciei la Istanbul

Musafir

#63

2016-07-28 20:19

Nu vad rostul unei megamoschei in Romania, tara majoritar crestina, si sunt de parere ca lacasele de cult musulmane existente sunt suficiente pentru cetatenii romani musulmani. In plus, nu vad rostul unei megamoschei in Bucuresti, unde densitatea cetatenilor romani musulmani este mult mai mica decat in Dobrogea.

Musafir

#64 Re:

2016-07-28 21:07

#1: -  

 


Musafir

#65

2016-07-28 21:41

Noi nu avem nevoie de musulmani în ROMÂNIA si cu atât mai mult NU Avem Nevoie de Vreo Moschee!!!

Musafir

#66

2016-07-28 21:51

Pentru ca stramosii mei si-au dat viata pentru ca Romania sa fie libera si crestina ! Nu au ce cauta mega moschei pe pamantul stropit cu sangele acestor stramosi ! Ar fi un adevarat sacrilegiu si tradare a tuturor valorilor morale si crestine ale poporului Roman !

Musafir

#67

2016-07-28 23:39

Sunt ortodoxa! Nu sunt rasista, dar violenta a depasit limitele, ajunge!

Musafir

#68

2016-07-29 00:23

Locuiesc la Roma temporar si nu am vazut mega Catedrale Ortodoxe ....slujbele aici la Roma le fac preoti in mici capele apartinatoare biserici catolice Deci daca majoritatea italienilor sint catolici noi respectam religia lor si sintem multumiti ca ne ofera si aceasta posibilitate.Am fos la mitropolia Ortodoxa anul acesta unde au fost sute de Romani ...in biserica de lemn nu se putea intra nici 1 la suta din credincosi !Ereau multe corturi si sa tinut in aer liber slujba .De ce oare ?

Musafir

#69

2016-07-29 00:23

Avand experienta strainatatii si vazind suferinta altor neamuri precum Spania si Franta dam un semnal de alarma datorita faptelor care se petrec sub ochii nostri zi de zi aici in Spania.deasemenea in numele creștinătății și pentru dorința de a păstra departe de tara noastră aceasta reala pacoste va rugam insistent stopati acum cat mai e timp aceasta încercare de a se construi aceasta mega moschee care nu e altceva decit o lucrare diavoleasca de a distruge liniștea și pacea pe care încă o mai avem în tara noastră.odata ridicata aceasta moschee va fi ca un cuib pt viespi si va atrage consecinte negative.pe protestanții de la noi îi mai poți controla cit de cit dar ăstia odată intrați aduc terorism tulburare și moarte.noi nu suntem capabili de a controla bătaia de pe un stadion de fotbal sau vreo manifestatie mai serioasa dar vreti sa faceti un cuib musulman in tara.nu știți în ce va băgați proștilor.luati exemplul tarilor spuse mai sus țări foarte puternice care pt un ban în plus și alte interese i-au acceptat iar acum e o adevărată suferință pt ei și in fiecare an treburile se înrăutățesc.cel mai rău e ca nu vor mai scăpa de ei niciodată.sa nu lăsați sa se intimple și la noi asta ca vom pierde totul cu timpul...

Musafir

#70

2016-07-29 02:00

Nu am nimic impptriva musulmanilor, insa nu inteleg de ce inca o mega constructie intr-un oras atât de aglomerat

Musafir

#71

2016-07-29 02:24

Tin la tara mea ,tin la religia mea si a tarii mele ,Romania

Musafir

#72

2016-07-29 02:57

UnitiSalvamToataRomania!


Musafir

#73

2016-07-29 03:23

Pentru ca asa cred ca este corect.

Musafir

#74

2016-07-29 04:41

Daca vor moscheie sa construiasca in Germania

Musafir

#75

2016-07-29 04:56

Pentru evitarea islamizarii Romaniei. Nu vreau sa traiesc dupa legea sharia ci dupa legea Domnului Cristos!