Scrisoare deschisa ANTI-mega-moschee

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Scrisoare deschisa ANTI-mega-moschee


Musafir

#1

2016-07-26 14:22

Nu vrem moschee si nici imigranti/refugiati islamisti in tara noastra!

Musafir

#2

2016-07-26 20:18

turci sa se duca la ei si sa isi faca cate moschei vor, nu au ce cauta aici

Musafir

#3

2016-07-27 08:53

Sunt cetatean roman botezata in biserica crestin.ortodoxa.; mama, tata si bunicii la fel. Nu doresc costructia unei mega moschee in tara mea. Punct. Pentru cine se construieste ea? Pentru refugiati?Pentru acele animale care omoara si violeaza tot in calea lor? Sa ramana in tara lor! Eu raman in tara mea!

Musafir

#4

2016-07-27 22:11

Nu avem nevoie de asa ceva!

Musafir

#5

2016-07-27 22:19

pt ca nu doresc o asemenea rusine in Romania. suntem crestini. nu animale.

Musafir

#6

2016-07-27 23:02

Romania este un popor creștin Ortodox de 2000 de ani, datorită strămoșilor noștri care au aparat-o cu propriile vieți ! Vrem sa o păstram la fel pana sfârșitul veacurilor !!
Anca Bejenaru

#7

2016-07-28 00:09

Nu vreau Mega Moschee in Romania mea. Nu vreau un Mega Templu pentru un dumnezeu al musulmanilor care batjocoreste oamenii dupa bunul plac. dumnezeul musulmanilor nu e Dumnezeul meu. Dumnezeul meu, e crestin - ortodox, si i se aduce Slava in toate Bisericile Ortodoxe de Rasarit, in toate Bisericile Ortodoxe din Romania, si in toate Bisericile Ortodoxe  din intreaga lume, care se afla in comuniune si formeaza toate, Biserica Ortodoxa de Rasarit. Acest Dumnezeu crestin - ortodox (in Sfanta Treime , Slavit, Tatal, Fiul si Sfantul Duh), este Dumnezeul tuturor oamenilor, Adevaratul Dumnezeu, Singurul Dumnezeu, numai ca nu toti oamenii ii aduc Slava. Sa se inchine fiecare cui vrea, dar sa fiu si eu lasata sa ma inchin  Dumnezeului meu, fara a mi se baga pe gat moschei.  

Părinţii Ghelasie şi Felasie

#8

2016-07-28 00:16

Fiilor drept-credincioşi, citiţi următoarele adevăruri despre viaţa cea binecuvântată a părintelui Arsenie Boca şi luaţi aminte că veţi putea intra în Împărăţia Cerului doar dacă le veţi mărturisi întru mântuirea cea dătătoare de viaţă veşnică:

► Atunci când Dumnezeu a spus “Să fie lumină!”, cita din Arsenie Boca.
► Se spune că Dumnezeu a făcut Pământul, Soarele, Luna, stelele, plantele, animalele şi omul. Pe Dumnezeu l-a făcut Arsenie Boca. De mai multe ori şi în poziţii diferite.
► Moise a primit Cele 10 Porunci de la Arsenie Boca.
► Când merge la culcare, Bau-Bau se uită în şifonier şi sub pat ca nu cumva Arsenie Boca să fie acolo.
► Arsenie Boca a scris un almanah gastronomic intitulat “Cartea de bukkake”, datorită faptului că iubea credincioşii exact ca sarea-n bukkake. În cųrând va apărea un al doilea volum denumit “Bukkake tradiţionale”.
► Atunci când a înviat, Iisus a suferit un preinfarct în momentul în care a auzit că pe Pământ există unul mai bun ca el. Era vorba despre Arsenie Boca.
► Arsenie Boca a inventat motorul cu agheasmă, motor ce respectă standardele Euro 666.
► Arsenie Boca îl vede pe Omul Invizibil.
► Dacă tu ai 10 lei şi Arsenie Boca are 10 lei, Arsenie Boca are mai mulţi bani ca tine.
► Nu există femei frigide sau lesbiene, ci doar femei care încă nu l-au cunoscut pe Arsenie Boca.
► Când Arsenie Boca s-a hotărât să fumeze, ţigările au început să se îmbolnăvească de cancer.
► Conchita Wurst este fiica lui Arsenie Boca pentru că, la fel ca tatăl său, are barbă, cântă pe nas şi se îmbracă în rochii lungi şi negre.
► Arsenie Boca practica sporturi full-contact anąl cu Iustin Pârvu, Ilie Cleopa şi Arsenie Papacioc folosind mirul pe post de lubrifiant.
► Dacă Arsenie Boca ar fi purtat elice în loc de potcap, s-ar fi numit Arsenie Belişcopter.

Vanghelie

#9

2016-07-28 00:21

Vă tai, bă cioroilor care eşteţi contra moscheii! Almanah akbar, care este, lua-v-ar drakoo!


Musafir

#10

2016-07-28 00:50

Fiindcă ne pierdem identitatea, fiindcă vreau pace!

Musafir

#11

2016-07-28 01:38

MOARTE ISIS

Musafir

#12

2016-07-28 03:53

Nu doresc o asemenea constructie. Avem nevoie de spitale.

Musafir

#13

2016-07-28 04:07

Acesta catedrala nu-si are locul in aceasta tara cu populatie majoritara crestina .

Musafir

#14

2016-07-28 04:19

Sa-şi facă turcii moschei la ei acasă,în România avem Biserici,IL avem pe Dumnezeu şi Maica Domnului şi toți sfinții cerului în Sfânta Biserică-trupul lui Hristos.

Musafir

#15

2016-07-28 04:59

Pt ca nu este necesara,utila,momentul....Altele sunt prioritatile natiei noastre

Musafir

#16

2016-07-28 05:02

Cei care doresc sau macar accepta ridicarea de moschei in Ro, ar trebui sa incerce sa-si imagineze ce parere ar avea despre acest lucru sfintii nostri voievozi (unii dintre ei la propriu), incepand cu Mircea si incheind cu Ferdinand! In afara de aceasta, ar trebui sa-si imagineze inclusiv parerile generatiilor ce ne vor urma si care vor plati din greu nesabuinta noastra de acum, pe de o parte si nepasarea noastra de acum, pe de alta parte.

Musafir

#17

2016-07-28 05:15

Dacă ar învia Brâncoveanu si alți domnitori, cred ar fi foarte dezamăgiți ca ei au plătit cu viata pentru apărarea credinței strămoșești - ortodoxia - și mai ales sa vadă în ce hal au adus tara politicienii noștri. Au murit oameni pentru apărarea gliei strămoșești pentru ca acum sa fie dată străinilor pe nimic . Am ajuns bătaia de joc a politicienilor de 26 de ani...

Musafir

#18

2016-07-28 05:31

Cand se zguduie lumea din temelii din cauza celor ce se ]nchina in moschei, trebuie sa fii nebun sa lasi sa se construiasca una chiar in inima tarii tale. E ca si cum i-ai face cadou un pumnal celui mai mare dusman al tau.

Musafir

#19

2016-07-28 05:42

Moschee ? da , sunt de acord dar la ei in tara. aici suntem ortodocsi sau catolici

Musafir

#20

2016-07-28 06:04

Și eu sunt de acord să nu săse facă acel moment islamism, postați mai departe

Musafir

#21

2016-07-28 06:28

Fără comentarii,un singur cuvânt formula completă. NU !
Suntem prezenti,suntem toleranti,istoria noastră ne determina sa NU acceptăm. Cred că şi acum se dorește/se vrea "decapitarea" noastră.
Ana Comerzan

Musafir

#22

2016-07-28 06:36

Lacasurile de cult trebuie construite proportional cu numarul adeptilor. O cladire de cult musulmana, cu avizul Secretariatului de Stat pentru Culte, este suficienta - pentru musulmanii cetateni romani. Un categoric NU Mega-Moschee, cu scoala, si finantata din exterior!

Musafir

#23

2016-07-28 06:40

#romaniatrezestete #semneazasitupetitia

Musafir

#24 Re:

2016-07-28 06:47

#8: Părinţii Ghelasie şi Felasie -  

 Initiatorul Petitiei: faceti ceva pentru a sterge porcariile pe care le-a scris acest bolnav!


Musafir

#25

2016-07-28 06:52

Pentru neamul nostru crestin, pentru sangele strabunilor nostri care s-a scurs in acest pamant sfant, pentru eroii neamului de peste secole si de acum care ne vad si ne pazesc din dreapta Domnului, pentru Maica Domnului, pentru toti Sfintii care au marturisit dreapta credinta, pentru Sfintii Brancoveni, Sfantul Neagoe Basarab, Sfantul si Dreptul Stefan,pentru Sfintii Marturisitori Romani din temnitele comuniste, pentru Adevar, pentru ca imi bate in piept o inima de romanca si pentru ca avem datoria sa ne urcam pe cruce si sa stam drepti, pentru datoria fata de tara si neam, semnez aceasta petitie! Domnul sa ne ajute!