Grațiere pentru mama care a furat un... cașcaval pentru fetița sa

marian

#376 draga românie

2016-07-09 09:37

când o sa vină vremea sa am si eu ce au ei ,când o să vină vrmea să muncesc si eu cum muncesc ei , când o să vină vremea să fac si eu cum fac ei sau , când o să vină vremea , să sper să ,, gândesc ” măcar ca ei eu ca om de rând ce să cred ... că degeaba-mi curge sânge prin vene si respir ,mestec....ce mi dă ei, când stiu că strsu-i la baza,în chipurile,acastă  țară  și fără lacrimi vărsate de voi , după un incidemt DE 64 DE SUFLETE ,nu contează nimic , si să juri pe nimic când te-ai așezat acolo , am ajuns din fața  unui ecran să sper.. vai  doamne nu.asta-i România pe care o stiam   nu-i nimic astept ziua AIA ,nu mai plec ca altii de aici să fac ce ? poate așa intru în istorie ,ca voi 

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-07-09 09:41



Musafir

#378

2016-07-09 10:23

Revolta si compasiune!

Musafir

#379

2016-07-09 10:34

Da este adevarat sint cetatean roman si american, sint calomniat si hartuit, si pus sa paltesc la interinere pentru un Mafiot care face legea in aceasta asociatie de locatari, sa platec pentru intretinerea neamului lui care nu plateste si chiar el nu si-a platit intretinerea, fiul lor este presedinte de bloc, incaseaza lunar salariu si el nu este in tara, de mai mult de 1 si 6 luni.
Mi-a luat cu japca terenul din propietatea case mi-a taiat vita de vie, pentru ca nu am vrut sa-mi fac reabilitarea exterioara, [si de la sine putere binenteles] extins izolarea trecind de limita apartamentului lui punind tabla si batindumi cuie in apartament.
platesc apa si curentul pentru el, el folosind acestea in favoarea sa udindu-si gradina si masinile pe care le detine cu cpoii lui.Mi-a pus cu forta la plata diferite cheltuieli pe care eu nu le-am comandat, cum ar fi inlocuirea burlanelor, et\c.
Este sustinut de 2-3 locatari, sintem 68 de famili si nimeni nu vrea si nu zice nimic.Fiul lor ma atacat acum citiva ani, acelasi fiu care este astazi presedinte de bloc.Am sunat la primarie sector 5 mi-a spus ca nu se face nimic.Cetateanu corect roman Nu este respectat Nu a fost si nu va fi.Am crezut ca lucrurile se vor indrepta dar se pare ca se inrautatesc.Pe vremea lui Ceausescu nu se intampla chiar asa pentru ca erau controlati, astazi fiecare face ce vrea el pe domeniul lui.

Musafir

#380

2016-07-09 10:44

Daca femeia asta ia 3 ani pentru un cascaval? Cati ani ar trebui sa ia hotii ce au vandut Romania? Ar trebuie sa intre si membrii familiilor hotilor in inchisoare.Cu totii sunt patati!

Musafir

#381

2016-07-09 10:45

E imposibil sa stai indiferent la o asemenea nedreptate.

Musafir

#382

2016-07-09 10:52

Fiecare om ar trebui sa aibe de mancare in rom , dar din pacate guvernantii Romaniei sunt nesatui .De 26 de ani fura painea de la gura a omenilor saraci.
Cristiana

#383

2016-07-09 10:58

          Ar trebui primaria Bcurestiului, care este una foarte bogata, sa infiinteze niste cantine sociale !

In Constanta nimeni nu rabda de foame ! Exista cantine sociale, oamenii cu venituri foarte mici sau fara venituri fac cerere si primesc mancare de la cantina. SI chiar primaria a construit locuinte sociale, destul de modeste, dar decente pentru cazuri sociale !


Musafir

#384

2016-07-09 11:00

Felicitari ca ati reusit punerea in miscare a rotitelor! Daca rezultatul va fi cel dorit de fetita si de catre unii dintre noi, cetatenii Romanicii noastre dragi, eu ma inclin in fata voastra si va multumesc in numele mamelor care sunt puse in astfel de situatii de grava saracie. Multumiri tuturor celor care s-au implicat in aceasta trista poveste de viata, dar care speram sa fie cu un final fericit ! Asociatia Eleison sustine gratierea acestei mame !

Musafir

#385

2016-07-09 11:04

În România, nu ai să auzi omul de rând spunând în gura mare, ca are încredere în Justiție! Cei care ar trebui sa apere drepturile cetățenilor, sunt de fapt, cei mai corupți!

Musafir

#386

2016-07-09 11:10

Felicitari ca ati reusit punerea in miscare a rotitelor! Daca rezultatul va fi cel dorit de fetita si de catre unii dintre noi, cetatenii Romanicii noastre dragi, eu ma inclin in fata voastra si va multumesc in numele mamelor care sunt puse in astfel de situatii de grava saracie. Multumiri tuturor celor care s-au implicat in aceasta trista poveste de viata, dar care speram sa fie cu un final fericit !

Musafir

#387

2016-07-09 11:16

Pentru ca și eu sunt mama...și inteleg gestul făcut. ..

Musafir

#388

2016-07-09 11:20

Pt.ca solucitarea din petitie este legala,oportuna si profund intemeiata pt.cazul in speta.

Musafir

#389

2016-07-09 11:30

Ptr ca vad atata nedreptate in tara noastra si nimeni nu ia nici o atitudine ptr.omul de rind

Musafir

#390

2016-07-09 11:30

Consider ca este injusta decizia data pentru aceasta fapta,...înseamnă că la cei din casa politica trebuie sa le dea pușcărie la vreo 10 generații,Nu?

Musafir

#391

2016-07-09 11:31

Este nedrept si inuman, ce se intampla cu aceasta familie, bunul Dumnezeu sa aiba grija de ei.

Musafir

#392

2016-07-09 11:47

Pentru a tine ochii cu adevarat inchisi ai celor ce au jurat si astazi impart dreptatea in Romania cu credinta fata de tara si Dumnezeu

Musafir

#393

2016-07-09 11:57

este o nedreptate

Musafir

#394

2016-07-09 12:00

Domnul să se îndure de această familie iar noi să ne unim ca adevărați români

Musafir

#395

2016-07-09 12:10

Pedeapsa prea aspra.

Musafir

#396

2016-07-09 12:11

Noi oamenii,facem parte din regnul animal și la orice animal,primează instinctul de conservare iar,atunci când un pericol se apropie de tine s-au,puii tăi cum este în cazul nostru pericolul înfometării această femeie a făcut acest gest necugetat cu care nu sunt de acord dar,în acel moment ești ca un om căzut în valuri care,nu știe să înoate iar în disperarea lui de a se salva,se agață de un pai sperând că va trăi.Această femeie a făcut același lucru crezând că prin fapta ei copilul ei se va simți sătul.Cred că acel judecător care a condamnato,nu ar ava o ură personală cu cineva anume. Nu a făcut decât să aplice legea dar,cred că a cam exagerat.

Musafir

#397

2016-07-09 12:17

Semnez pt ca sunt mama de doi copii si stiu cat doare sa ai un prunc si sa nu poti sa ii dai de mancare.E clar ca a facut rau in furat,dar disperarea a conduso da o faca,oameni buni nu a furat nici alcool nici tigari a furat mancare,nu e drept sa srea dupa grati,pt ca politici fura milioane nu pt a da de mancare la copii,ci pt a trai ei mai bine.Aceasta sarmana mama nu a furat de bine a furat de nevoie.Nu o sprijin pt gestul facut pt ca furar e rau,o sprijin pt ca sa i se faca dreptate.Doamne Ajuta!

Musafir

#398

2016-07-09 12:19

De ce ai semnat aceasta petitie? Pentru ca vraau sa o elberaze pe acea femeie care a furat pentru fetita ei un cascaval! Unii au furat tara si numai sunt la puscarie!

Musafir

#399

2016-07-09 12:23

am semnat ca aceasta femeie sa fie libera si sa aibe copii o MAMA. Legile ar trebui schimate in folosul oamenilr nevoiasi . Nu sunt de acord cu furtul dar daca asta este adevarul femeia a furat de nevoie sa nu si lase copii sa moara de foame.

Musafir

#400

2016-07-09 12:24

O țară-ntreagă se confruntă cu sărăcia, nu doar trei oameni, sunt mulți în situația asta și nimănui nu-i pasă, poți muncii 16 ore pe zi pentru 1000 de lei, patronii se-mbogățesc și muncitorii sărăcesc. E bătaie de joc! Să-i răsplătească Dumnezeu pe toți după faptele lor!