Morometii la subiectul 3 la bac

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Morometii la subiectul 3 la bac

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-07-04 17:46



Musafir

#627

2016-07-04 17:47

Waxaan kal iyo laab ah u taageeraan
Gabriela

#628 Re:

2016-07-04 17:47

#610: -  

 Chiar ma mir de ce nu vreti sa puncteze si Plumb sau Luceafarul pentru ca a facut copilul confuzie din cauza emotiilor :))


Musafir

#629 Pentru voi astia care va credeti destepti

2016-07-04 17:47

Mi se pare foarte interesant cum toti cei "destepti" de aici care au scris "ce trebuia" la bac, sunt cei care injura, batjocoresc si isi impartasesc opinia in cel mai josnic mod posibil. Dupa cum a mai fost spus, nu confuzia aceasta minora este cea care duce Romania de rapa, ci ura aceasta intre noi, bucuria pe care o simt ceilalti atunci cand vad ca unul greseste. Sincer, nu noi suntem cei penibili, ci voi cu atitudinea voastra ordinara.

Hai cu Morometii!

MOROMETZ

#630 bravo ba

2016-07-04 17:47

decy am vazoot ca moolty dintre voi au scris mormoneți jhi noo mi se pare k ar trebui sa se pooncteze bos. decy mie nu-mi pasa k eu am scris "Ultima noapte" si oricum eu am bmw si ma angajeaza tatykoo me la hotel bos decy... sunteț prosti toț.


Musafir

#631 Re: Re: Re:

2016-07-04 17:49

#542: - Re: Re:  

 Știam și anii..ne-a zis destul de clar că primul volum este interbelic. Mă mulțumesc și cu 7. Oricum amuzant o să fie,că deși unii au scris romanul corect,vor lua notă mică.  Pentru mine examenul de bacalaureat chiar nu contează,dar nu mi se pare corect să avem același punctaj ca cei ce nu scriu nimic. 

Gabriela

#632 Re: Pentru voi astia care va credeti destepti

2016-07-04 17:50

#629: - Pentru voi astia care va credeti destepti 

 Sigur ai scris Morometii la bac si sunt si mai sigura ca in situatia in care nu ai fi facut asta nu ai fi vorbit de ura. Aici este vorba despre diferenta dintre cei constiinciosi si despre cum sa ne asumam greselile 

Ana T

#633

2016-07-04 17:50

Nu este corect absolut deloc! Alții au învățat tot ce se poate pentru acest Bac, toate operele, iar alții care știau doar "Moromeții" pentru ca asta le-a predat în ultima oră de română, au scris Moromeții, desigur. Iar acum faceți caz de necaz pentru simplul fapt că sunteți idioți și nu știți ce înseamnă " Roman Interbelic " . Kfc-ul vă angajează asă că nu vă mai străduiți aiurea cu această petiție. Ministerul nici n-o să vă bage în seamă. Ce e corect, e corect și gata. Nu toată lumea trebuie să ia Bacul, mai ales ăstia retardați ca voi care ați scris " Moromeții" !!! 


Musafir

#634 Re:

2016-07-04 17:50

#220: -  

 Mulțumim de încurajare! 


Musafir

#635

2016-07-04 17:50

Pentru ca si eu am ales Morometii

Musafir

#636

2016-07-04 17:51

Deoarece copilul meu le imvatase pe amandoua dar probabil emotia isi spune cuvantul

Anonymous

#637

2016-07-04 17:51

Petitia nu o sa fie luata in considerare fiindca prostia nu poate fi eradicata prin niste semnaturi, romanilor, ramaneti prosti in continuare ca va merge bine...

Dan

#638 Re: Re: Re: INTERBELIC

2016-07-04 17:51

#147: - Re: Re: INTERBELIC 

 De fap * si mai vrei sa semnați si nu știu ce petiții ! 

Mihai G.

#639 Re: INTERBELIC

2016-07-04 17:51

#2: Bogdan - INTERBELIC 

 Aceasta petitie chiar nu-si are rostul!! Niciodata pana anul acesta nu s-a dat asa simplu la bac!! A fost totul penibil! Totul banal!! Am avut de ales intre multe opere, deoarece in aceasta perioada au aparut majoritatea romanelor studiate la limba romana. Puteati sa scrieti Ion, Ultima noapte, Enigma Otiliei, Baltagul, Maytrei.. Cum de v-ati gandit voi tocmai la Morometii!! 

Georgiana

#640 Subiectul al 3 lea

2016-07-04 17:52

Și ei am făcu aceeași greșeală.  O greșeală prosteasca! Dar nu mai avem ce face și mi se pare absolut normal sa fim sactionati pentru aceasta greșeală.Așa ca invatați pentru celelalte probe pentru a nu fi nevoiți sa mai semnați petiții și sa speram ca totul va fi bine!:)


Musafir

#641 Re:

2016-07-04 17:52

#59: Rareș -  

 Te sustin, nu e corect ca unii care nici nu s-au omorat sa fie punctati la fel ca si cei care au invatat zi de zi toate operele, e o prostie. Dar ca sa vezi, ''prostii mereu castiga in viata'', sper ca de data asta sa nu fie asa. 


Musafir

#642

2016-07-04 17:53

ptr. a fi punctat romanul ,,Morometii ,, la subiectul 3 de la profilui pedagogic,deoarece ,, este real psihilogic iar baremul nu a specificat perioada si nici autorul

Musafir

#643 Re: Pentru voi astia care va credeti destepti

2016-07-04 17:53

Fraerilor care sunteți

#644 Git guud, newbs

2016-07-04 17:53

Autor Marin Preda
Subiect familie, timp
Gen Roman realist postbelic

(Morometele+prietenii, Wikipedia)

Raluca

#645

2016-07-04 17:53

Dragi initiatori si sustinatori ai acestei petitii, va spun fara nicio ezitare ca v-ati pierdut mintile, daca aveati. :) Eu cred ca dragii locuitori inculti ai acestei tari nu mai stiu cum sa o scoata la capat cu bine, ca doar asa e in Romania, lasa ca merge, lasa ca o facem noi. De ce nu vreti sa acceptati realitatea?! E simplu: interbelic inseamna interbelic, iar Morometii este POSTbelic. Pe langa faptul este delasator ce se intampla, este si jignitor la adresa celor care au rezolvat corect subiectul 3 si ar trebui tratati la fel cu cei care fac o confuzie. Nu vreau sa ma leg de elevii care nu au realizat ce roman trebuie comentat, pentru ca, mde, e greu sa deschizi "Eseul", cartea de capatai a comentariilor pentru BAC. Vreau sa ma leg de toti inteligentii tarii asteia care ne baga in ultima treapta e degradarii sociale si intelectuale. Sunt profund dezamagita si jignita, fiind absolventa de liceu.


Musafir

#646

2016-07-04 17:53

Sustin ca "Morometii" este roman interbelic!

Musafir

#647

2016-07-04 17:54

Din cauza emoțiilor,copilul meu a scris Moromeții,in conditiile in care stia si Ion. El a considerat a fi perioada interbelică, deoarece cele doua volume apar la diferenta de 12 ani , după primul război mondial, si inainte de cel de-al doilea război mondial, deci eu cred ca este perioada interbelică si imi susțin copilul.
AdioViata

#648 Re: Pentru voi astia care va credeti destepti

2016-07-04 17:54

#629: - Pentru voi astia care va credeti destepti 

 mrr, legiuitorule, luptatorule pentru dreptate, aproape ca am avut orgasm vizual citind aberatia ta. 

Hai sa fim toti tristi ca au gresit oamenii putin intarziati mintal, ca sa nu zic prosti. Sa aratam putina empatie si intelegere si sa luam cu totii 10, nu? Sa intram toti la facultati bune chiar daca suntem prosti de ne izbim de pereti, sa omoram oameni ca na, ne facem medici si ingineri si mari oameni si o sa fie o viata frumoasa, fericita si roz.

AdioViata

#649 Re:

2016-07-04 17:55

#646: -  

 Iar eu sustin ca tu esti prost si ca sa confirm asta voi face o petitie care va fi semnata si astfel vei fi exterminat usor de pe terra, ce zici?

nae

#650 Re: Re:

2016-07-04 17:55

#39: Raluca - Re:  Vrei sa pari inteligenta scriind "nici-o"? futu va natia voastra, de romani jegosi