Onestiul vrea apa

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Onestiul vrea apa

asd

#1 Apa

2016-07-02 21:02

Las' că vine ploaia!


Musafir

#2

2016-07-02 21:52

Pentru un pret redus la apa potabila

Musafir

#3

2016-07-05 10:48

Vrem apă potabilă fără restricții! Fără mafia CRAB sau alți intermediari! Conductă directă de la Baraj Poiana Uzului cu stație de tratare la Cuciur. Linii noi de transport apă potabilă in oraș cu o contorizare individuală! Înlocuirea SC APA CANAL SA, nu o să schimbe actuala situație! Stația de tratare a apei Cărăboaia este subdimensionată și nu mai face față actualelor cerințe! Să nu ne amăgim că schimbăm operatorul APA- CANAL cu Primăria Onești! Până nu se fac lucrările mai sus menționate, nu se schimă nimic!!

Musafir

#4

2016-07-05 14:25

SUSTIN PE LOCUITORI ONESTIULUI , E POSIBIL SA AJUNG IN LOCALITATEA LOR SI SA NU AM PARTE DE APA . SI MAI EXISTA UN MOTIV CA POATE SA SE INTAMPLE SI-N ALTE LOCALITATI . SA NU AJUNGEM SA AVEM APA CA IN VREMEA COMUNISMULUI .

 


Musafir

#5

2016-07-05 14:41

NUMAI ATATI

LOCUITORI ARE ONESTIUL ?


Musafir

#6

2016-07-05 14:41

Vreauuu apaaa nin stop ...eu platesc..

Musafir

#7

2016-07-05 16:42

Vreau sa am apa cand ma trezesc dimineata la ora 5, nu am cu ce ma spala sa pot pleca la munca
Andra Marasteanu

#8 Re: Apa

2016-07-05 16:47

#1: asd - Apa 

 Vine ploaia cu noi avarii si noi restrictii la apa :)


Musafir

#9

2016-07-05 17:28

Chiar imi doresc sa dispun oricand de aceasta utilitate care este indispensabila in lipsa unei alternative.

Musafir

#10

2016-07-05 18:16

Dorim ca orașul Onești să aibă apă și după ora 22.dupa o zi de muncă vii acasă și dorești să faci un duș,dar la robinete avem surpriză.Rusine!!!!!

Musafir

#11

2016-07-05 19:05

M-am saturat de zile in care afara e canicula si la robinet nu curge apa...m-am saturat de nopti fara apa... plus ca dam o caruta de bani pe metru cub de apa! Ca la noi la nimeni!!!

Musafir

#12

2016-07-05 19:39

Schimbati toata conducerea Primariei Onesti,,,,
Asa se intampla in multe orase

Musafir

#13

2016-07-06 05:53

Este rusinos sa se întâmple asa cv in zilele noastre.....


Musafir

#14

2016-07-06 06:04

Pentru un lucru modest: TRAI DECENT IN ONEȘTI!

Musafir

#15

2016-07-06 10:48

Sunt de acord .si doresc o schimbare.

Musafir

#16 Re:

2016-07-06 12:06

#5: -  

 Ori atatia locuitori au acces la calculator si net, ori nu-i deranjeaza situatia.... Sau nu or fi vazut prea multi petitia...


Musafir

#17

2016-07-06 12:39

Am semnat aceasta petitie pentru ca doar luând atitudine intr-un fel putem schimba ceva in bine referitor la progresul acestui oras si implicit locuitorilor săi. Dorim condiții cat mai aproape de decență si care sa dovedească respect pentru toți in mod egal.

Musafir

#18

2016-07-06 13:45

Stimați cetateni ai Municipiului Onesti,
dupa cum stiti de mulți ani trecem printr-un calvar cu apa la Onesti. Poate nu toti stiti dar noi Onestiul suntem singurul oras din tara care are cele doua servicii :Apa-Canal privatizate!
Acest patron stie doar sa ne mulga de bani si ne vinde o apa otravitoare si aia cu portia. Primaria Onesti poarta litigii de multi ani cu acest patron pentru a reintra in posesia infrastructurii si a investi pentru modernizarea acesteia.
De altfel pentru cei care nu au auzit Onestiul risca sa piarda daca pana la sfârșitul anului nu intra in posesia Infrastructurii de 30 milioane de euro,bani Europeni.

Fac APEL intelectualilor onesteni oricine ar fi acesta sa se ocupe de organizarea unui MITING DE PROTEST in fata sediului APA-CANAL in luna august si onestenilor pentru a participa la acesta, indiferent de culoare politica!!!

Nu este suficient sa facem comentarii pro sau contrs pe facebook sau sa vorbim pe la colturi.

Trebuie sa venim in sprijinul moral al comunitatii noastre al situatiei prin care trecem.
Aici nu e vorba de politica oameni buni. Avem de-a face cu acest patron care se încăpățânează sa redea Onestiului ce e al onesteanului. Ganditiva unde vom ajunge pe viitor daca pierdem acest tren al investitiilor?
HAIDETI SA FIM UNITI si sa ne cerem dreptul la apa.
Luați va rog in serios aceasta situație, nu lăsați doar Primaria sa o rezolve.
Noi suntem victimele.... pe noi ne ajutam,semnaland rezolvarea acestei situatii.
Distribuiti aceasta postare si poate cineva competent o va si pune in aplicare, gata cu nepasarea... VREM APA LA UN PRET REZONABIL DE CALITATE SI CONTINUA!!!
Onesti Anca Asigurari

#19 Apa din Onesti-semnal de alarma!

2016-07-06 13:46

Stimați cetateni ai Municipiului Onesti,
dupa cum stiti de mulți ani trecem printr-un calvar cu apa la Onesti. Poate nu toti stiti dar noi Onestiul suntem singurul oras din tara care are cele doua servicii :Apa-Canal privatizate!
Acest patron stie doar sa ne mulga de bani si ne vinde o apa otravitoare si aia cu portia. Primaria Onesti poarta litigii de multi ani cu acest patron pentru a reintra in posesia infrastructurii si a investi pentru modernizarea acesteia.
De altfel pentru cei care nu au auzit Onestiul risca sa piarda daca pana la sfârșitul anului nu intra in posesia Infrastructurii de 30 milioane de euro,bani Europeni.

Fac APEL intelectualilor onesteni oricine ar fi acesta sa se ocupe de organizarea unui MITING DE PROTEST in fata sediului APA-CANAL in luna august si onestenilor pentru a participa la acesta, indiferent de culoare politica!!!

Nu este suficient sa facem comentarii pro sau contrs pe facebook sau sa vorbim pe la colturi.

Trebuie sa venim in sprijinul moral al comunitatii noastre al situatiei prin care trecem.
Aici nu e vorba de politica oameni buni. Avem de-a face cu acest patron care se încăpățânează sa redea Onestiului ce e al onesteanului. Ganditiva unde vom ajunge pe viitor daca pierdem acest tren al investitiilor?
HAIDETI SA FIM UNITI si sa ne cerem dreptul la apa.
Luați va rog in serios aceasta situație, nu lăsați doar Primaria sa o rezolve.
Noi suntem victimele.... pe noi ne ajutam,semnaland rezolvarea acestei situatii.
Distribuiti aceasta postare si poate cineva competent o va si pune in aplicare, gata cu nepasarea... VREM APA LA UN PRET REZONABIL DE CALITATE SI CONTINUA!!!


Musafir

#20

2016-07-06 14:43

Semnez pentrucà este un drept sà ai apà , intr-un oras unde se intàlnesc 3 ràuri . Cine nu iubeste oamenii - deci si dreptul de a avea apà , al acestora - sà-si dea demisia , sà facà altceva ...

Musafir

#21

2016-07-06 17:44

Propun si desfiintatea asociatiilor de locatari si posibilitatea platii personal a apei. Pretul este exagerat si pe lângă aceasta asociatiile de locatari sânt doar niste căpușe. Plătesc pretul apei plus salariile lor pt ca eu nu as fi capabil sa mă deplasez sa-mi plătesc singur apa


Musafir

#22

2016-07-06 20:57

Apa mu este un lux si la ce preț o plătim - o si vrem, nu ruginita, potabilă !

Musafir

#23

2016-07-07 05:16

Fara cuvinte...nesimtirea lor a atins cote maxime

Musafir

#24

2016-07-07 05:16

Pentru ca e cazul sa avem opinie la modul in care este platita aceasta apa si felul cum este distribuita,
Suntem cei mai scumpi si cel mai prost alimentati!

Musafir

#25

2016-07-07 07:38

Apa de la robinet este aproape tot timpul murdara;riscul de imbolnavire este destul de ridicat.