Romanii ii cer premierului britanic drepturi garantate

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Romanii ii cer premierului britanic drepturi garantate


Musafir

#1026

2016-06-29 20:10

Sensul filosofic al Libertății este de a ne cunoaște și respecta unii
pe alții ca ființe umane.

Musafir

#1027

2016-06-29 20:10

Am fata plecata în Anglia prin contract in functia de asistenta medical si mi se pare anormal sa nu o mai lase sa profeseze acolo deoarece este o persoana cinstita , cu bun simt.a plecat in Anglia pentru un viitor mai bun ceea ce in Romania nu va avea niciodata.

Musafir

#1028

2016-06-29 20:10

In sprijinul celor ce au plecat in cautarea unui trai mai decent.

Musafir

#1029

2016-06-29 20:10

din respect pentru conationalii mei si in semn de protest fata de obraznicia si aroganta vestului care s-a imbogatit prin jaful practicat sute de ani asupra valorilor altor neamuri iar astazi ipocriti dau lectii celor jefuiti

Musafir

#1030

2016-06-29 20:10

Copii mei au fost obligati sa plece din Romania sa lucreze in Marea Britanie macar acolo sa fie priviti cu respect

Musafir

#1031

2016-06-29 20:10

Am semnat pentru ca nu sunt de acord ca niste inculti care habar nu au pe ce lume traisc (asa cum au votat la noi tinerii frumosi si liberi impreuna cu diaspora) au votat fara a fi informati iar acum fac petitii. Sa le fie rusine si sa nu uite ca romanii platesc taxe si impozite ca ei sa traiasca mult mai bine ca noi.

Musafir

#1032

2016-06-29 20:10

Sunt absolventa a Facultatii de litere, Limba si literatura engleza. Am investit mult suflet, chiar pasiune in studiul limbii, literaturii, culturii si tradițiilor britanice. Din acest motiv imi este foarte greu sa "diger" această revărsare furibunda de ura, dispreț și xenofobie din partea Marii Britanii. .

Musafir

#1033

2016-06-29 20:10

Pt.ca simt un Romän si am demnitate

Musafir

#1034

2016-06-29 20:10

Suntem un popor care are demnitate și nu merităm să ne fie călcată în picioare. Românii sunt onești, muncitori, pricepuți la aproape orice fel de muncă cinstită...Muncesc bieții români în alte țări plecând de multe ori capul și ”înghițind” destule nemernicii de la cei care, chipurile , le oferă o pâine. Și rabdă pentru bucata aia de pâine, pentru ei și copiii lor...Dar să ne fie călcate toate drepturile în picioare nu mai putem răbda...E deajuns!!! Să le fie rușine oficialilor care permit astfel de manifestări! Suntem oameni, indiferent de țara de unde provenim și avem drepturi care ne-ar trebui garantate oriunde, atâta vreme cât muncim cinstit, plătim taxe, ne respectăm obligațiile de cetățeni europeni. VREM RESPECT DOMNILOR CARE INSTIGAȚI LA XENOFOBIE ȘI VĂ GRĂBIȚI SĂ PUNEȚI ETICHETE !!!
Florin C

#1035

2016-06-29 20:10

Nu stiu daca observati faptul ca nu reprezentam nimic ca natie pentru UE darimite pt UK carora sa nu credeti ca li se preda la scoala Istoria Romanilor, NU STIU CINE SUNTEM  PT CA NICI NOI CA POPOR NU STIM CINE SUNTEM , nu ne pretuim istoria, am vandut tot ce-am avut , am distrus mandria nationala si inca se numeste POLITICA.....

UE nu e o uniune intre tari, e o alianta intre  cateva Imperii  supervizata si dirijata de SUA Imperii ce vedem e  o cearta intre fondatori, ,  prin care s-au cucerit teritorii fara razboi,s-au subjugat popoare ca in trecut pt a le fi bine altora, toate balivernele cu drepturile egale sunt pamflete,  o tara cu reprezentanta intelectuala si initiativa sau coloana vertebrala precum nu este Romania de azi ne-ar trebui.

Cum sa fii tratat egal cand te umilesti singur prin tari straine, cand te consolezi cu bataia de joc a poliicienilor stand la TV si pe Facebook ai curaj a vorbi....

Istoria se repeta, din pacate tara asta in momentul de fata nu are conducatori cu demnitate.

 


Musafir

#1036

2016-06-29 20:10

DREPTURILE LEGALE RESPECTATE

Musafir

#1037

2016-06-29 20:10

Am semnat aceasta petitie intrucat nu concep sa fiu nevoit sa ma intorc in Romania. Copii mei studiaza aici si nu concept sa le stric viitorul.Practic viata lor este aici ei acasa spun in Anglia

Musafir

#1038

2016-06-29 20:11

Pt ca nu mai putem da inapoi
E ca si cum ar trebui sa acceptăm ca ne întoarcem in lumea primară stergand cu buretele tot ce am construit bun in mii de ani.


Musafir

#1039

2016-06-29 20:11

Va multumesc pentru acesta petitie .Va multumesc pentru acesta idee extraordinara.De ce am semnat aceasta petitie ? Pentru ca am baiatul acolo , este de profesie game designer , iubeste enorm de mult ceea ce face si acolo a gasit locul ideal unde sa profeseze avand doar 25 de ani . Sunt cu inima si cu gandul la el si la toti romanii din UK !

Musafir

#1040

2016-06-29 20:11

ar fi bine daca in aceste clipe, grele pentru romani (cei de rand) sa fim solidari.

Musafir

#1041

2016-06-29 20:11

Mi se pare normal sa fim solidari, semnez orice petitie care vine in sprijinul romanilor de pretutindeni, impreuna, numai impreuna putem reusi sa ne recastigam demnitatea pecare o meritam, si asta e pentru ca ne-am adus aportul in dezvoltarea statelor prin care am trecut, deci, VREM RESPECT!!!
simplu muncitor in UK

#1042

2016-06-29 20:11

Am semnat pentru ca rasismul nu poate exista in lumea de astazi. Suntem oameni nu animale.Sper sa reusim impreuna.


Musafir

#1043

2016-06-29 20:11

Pentru sacrificiul pe care-l fac românii plecând din țară pt. o viață mai bună.

Musafir

#1044

2016-06-29 20:11

Sant rezident aici muncesc din greu am o casa cumpărată , plătesc taxe mari ca sa țin an spate 5 englezi pe beneficii asta nu se spune nicăieri !!! Am o familie care muncește mult si un copil superb si nu luam 1 peny de la ei !! Rușine !!! Țara de alcoolici si pedofili !!!! Avem 10 ani de când locuim aici , nu am votați toți ,,sa ne luam țara anapoi ,, Pt Dnul Ciuvică , șănțeni prea Ocupați sa fim toți manipulați !!!! Felicitări Antena 3 !!! Respect .

Musafir

#1045

2016-06-29 20:11

Britanicii ar trebui sa isi manifeste multumirile fata de noi nu dispretul deoarece f multi romani le ingrijesc copiii parintii si multe persoane dragi lor. Ar trebui sa existe o zi in care toti emigrantii din UK sa opreasca munca, atunci poate vor realiza beneficiul emigrantului atat financiar cat si de organizare. Am lucrat 10 luni in UK am tot respectul pt acei britanici care au coloana vertebrala si cu care am lucrat extraordinar niste oameni nemaipomeniti , dar din pacate sunt f multi "englezi" care stau numai pe benefituri si nu ar lucra 1 ora in viata lor. Acestor "englezi" le este frica de emigranti dar ei nu pot judeca k din taxele emigrantului i se umple lui frigiderul.

Musafir

#1046

2016-06-29 20:11

Si copii nostri lucreaza in strainatate, sunt corecti si muncitori, dorim respect si drepturi ca toti cetatenii .


Musafir

#1047

2016-06-29 20:11

I have signed this petition because I have lived in Cheltenham UK until last year. The right wind extreme is not a fairy tail, mostly against Romanians. Doctors can work only as consultants, nurses only as a care workers, and if you want to buy a smartphone and if you say that you are from Romania no one will serve you. I have learned that if you don't take action against abuses you are committing yourself abuses.

Musafir

#1048

2016-06-29 20:11

Suntem egali in lume , fiecare plateste pentru faptele lui dar oare are cineva dreptul sa te impinga , jigneasca , judece , sa ridice piatra...Era pe vremurile apuse obligativitate sa lucrezi...altfel ajungeai la CANAL. Nu am auzit vreodata ca acolo sa ajuga si tiganii. Au fost si inca sunt marginalizati chiar si acasa. A fost si este DESTINUL lor , vagabonzi cu sau fara voie...in cautarea stabilitatii , bunastarii... De ce nu au permisiunea , dreptul , de ce sunt "imbranciti" ?
De ce sunt judecati toti dupa cei care fac rele...Pacat

Musafir

#1049

2016-06-29 20:11

DREPTURILE LEGALE RESPECTATE


Musafir

#1050

2016-06-29 20:11

Sunt roman!!!!!!