Domnilor Miniștri, ce căuta elicopterul SMURD în R. Moldova?


Musafir

#1

2016-06-03 06:10

Ptr ca trebuiesc salvati pacientii nostri,avem asa multe aeronave la dispozitie si personal medical de sacrificiu?

Musafir

#2

2016-06-03 11:48

Asa este felul romanilor SA SE DEA MARI IN CHILOTI MICI. Noi suntem vai de capul nostru ca nivel de trai dar aratam altora ca avem detoate ca sa dam si la altii, bataie de joc. Intrebarea este daca un pilot cu mii de ore de zbor incearca sa aterizeze pe nevazute intr-o padure sau se ridica in inaltime si zboara inapoi unde era vizibilitate si poate ateriza in siguranta ? Se afirma ca tocmai facuse plinul cu combustibil, dar ce fel de combustibil daca martorii afirma ca s-au auzit doua explozii, una cand inca era in aer si a doua cand a luat foc pe pamant ? Intrebari fara raspuns iar cei care stiu ceva nu vor spune si poporului.

Eugen Șutac
Autorul acestei petitii

#3 Corect

2016-06-03 12:19

#1: -  

 Exact asta e problema. Mai intai sa fie pus la punct sistemul nostru de urgente si cel sanitar, si abia dupa aia ne-am putea permite sa trimitem resurse umane si materiale in alte tari.

Eugen Șutac
Autorul acestei petitii

#4 Re:

2016-06-03 12:30

#2: -  

 Da, tocmai am auzit si eu ca elicopterul alimentase la Chisinau. Nu sunt la curent cu standardele folosite de ei in catalogarea combustibililor de aviatie. Or fi aceleasi ca la noi, sau sunt ca la prietenii lor rusi, unde in benzinarii poti alimenta si cu CO80-85?

Din pacate, combustibilul fiind... combustibil, probabil a ars, astfel ca nu cred ca sunt sanse sa se gaseasca exact specificatiile lichidului cu care a fost alimentat elicopterul.


Musafir

#5

2016-06-03 17:19

Daca a alimentat in plina ploaie poate sa fi intrat si apa cu benzina, sau poate era deja apa in cisterna de alimentare. Teoretic poate.


Musafir

#6

2016-06-04 07:48

sistemul medical este la pamant si economia in general....iar noi din putinul care il avem .....il dam aiurea!!!
din cate am vazut mai mult de 50% din moldoveni sunt prorusi si nu au nimic in comun cu interesele sa zic asa a Romaniei mari!!

Musafir

#7

2016-06-04 11:13

Adevarul despre poporul moldovei este ca sunt satui de perioada cand erau comandati de Rusia iar acum le este frica sa nu fie comandati de Romania printr-o unire. Asa ca doresc sa ramana ca stat independent dar saracia tari ii impinge sa cerseasca mila tuturor.


Musafir

#8

2016-06-04 13:33

Sustin acelasi set de intrebari.

Musafir

#9

2016-06-05 04:27

Vrem raspuns d nule ministru. Va jucati cu banii nostri ?

Musafir

#10

2016-06-05 04:35

Daca noi avem nevoe trebue sál platina. Vrem raspuns. De de va jucati cu banii nostrii.

Musafir

#11

2016-06-05 16:30

RASPUNS ! La toamna sunt alegeri parlamentare iar cineva doreste voturile moldovenilor cu dubla cetatenie. Acum stiti de ce sau dat anul acesta cele 150 de milioane de euro "imprumut" plus aceste servici si altele... Politica este o jigodie mare care stie cand sa actioneze. Poporul roman, poporul roman a fost invatat de Ceausescu sa taca si sa stea in frig si intuneric.


Musafir

#12

2016-06-05 16:40

Intrebarile formulate sant perfect logice,deci necesare.

Musafir

#13

2016-06-05 17:14

Foare corect ,trebuie știut totul despre banii care ni se rețin.ăsta este principalul motiv pt care semnez aceasta petitie și al 2 lea este ca :toți cei desemnați s-a administreze un serviciu sa dea socoteala populatiei .numai așa putem vedea cine și ce face cu banii publici și trebuie s-a înțeleagă ca sunt administratori nu proprietari .


Bula

#14

2016-06-07 07:12

Le-am dat moldovenilor sute de milioane de Euro nerambursabili, pe care noi Pulimea ii platim la FMI cu dobanzi si eventual penalitati. Dar, de sunt FRATII NOSTRI. Ne meritam pe deplin soarta. Vai de viitorul copiilor nostri. O sa dam si gazele de sist si Rosia Montana ca asa vor prietenii nostri scutieri (Deveselu). Se va alege praful de acest pamant binecuvantat.

 


Musafir

#15

2016-06-07 17:02

Ministerul moldovean a iesit repede la declaratii spunand COMBUSTIBILUL ERA DE BUNA CALITATE asa ca alta este cauza prabusirii. Dar a verificat cineva daca nu era ZAHAR in combustibil cumva ?


Musafir

#16

2016-06-09 06:16

Desi sunt putini medici si paramedici statul nostru ii trimit pe acestia in misiuni imposibile, lucru care lasa de dorit in organizarea Smurdului România.

Musafir

#17

2016-06-10 15:33

AU MURIT 4 OAMENI PENTRU NIMIC !!!


Musafir

#18

2016-06-10 15:34

AU MURIT 4 OAMENI DIN PROSTIA SEFILOR !!!


Musafir

#19

2016-06-10 15:35

AU MURIT 4 OAMENI FARA CA CINEVA SA FIE TRAS LA RASPUNDERE !!!


Musafir

#20

2016-06-10 15:37

AU MURIT 4 OAMENI IN TIMP CE SEFII LOR PRIMESC DECORATII SI DIPLOME !!!


Musafir

#21

2016-06-11 05:31

Pe banii mei si ai tai ce mai dezmat de technocrati Iohanisisti se da ! Pacat ca SIE DNA si SRI nu l-a informat pe Presdinte, asa, sa fie si el informat. Ca daca este informat atunci el stie. Daca stie atunci cunoaste. Daca cunoaste este bine. De facut, tace chitic , doar sa nu- mai descopere astia vre- o casa si sa i- o ia inapoi. Ca deh, penali sunt intotdeuna AILALTI, nu PDL , ( scuze am si uitat, actual se numeste PNL , partid Istoric , ce pana mea, ca doar Blaga, Predoiu Gorghiu, Ialomiteanu etc. au scris istoria hotiei, a minciunii, a tupeului jegos fara margini, in RRRomanica ) , FORUMUL GERMANILOR DIN RRROMANIA, adica a lucrui BINE FACUT. Asa ne trebuie popor de .......................................alegatori responsabili !!! Mi-e sila de faptul ca mai exist ! Dar ma consolez. ASA E TRAIUL IN COLONIA UNAITID STATES OF AMERICA , BUNDES REPUBLIK DEUTSCHLAND, UNITED KINGDOM OF ENGLAND, REPUBLIK DE FRANCE, ETC. adica statele care ne conduc si prin marea lor darnicie ne numesc presedinti, priministrii, sefi de servicii, de justitie, parchete, si uriunde unde interesele "Romanilor " o cere. Vai de voi sclavi natangi ! Somnul ratiunii si al natiunii naste monstrii ! Sa cantam NOI SUNTEM ROMANI PE VECI AICI STAPANI, ( ce gluma buna asa-i ?) Pacat de oamenii naivi ale acestor meleaguri, pacat de copii nostrii care se duc slugi in tari straine la acesti asa zisi Domni si Doamne aparatori ai Democratiei.

Musafir

#22

2016-06-11 06:22

DNA-ul in frunte cu Codruta fac bine ce fac si strang hotii corupti din tara asta dar din pacate hotii au sprijin in parlament unde parlamentari corupti vor sa schimbe legile in asa fel ca hotii sa scape. Codruta se lupta cu morile de vant incercand sa ii faca pe romani oameni cinstiti dar hoti estem multi in Romania.


Musafir

#23

2016-06-11 06:25

Hoti estem multi in Romania pentru ca hoti furam in favoarea partidelor. Furam si imparteam cu partidul dar dam si la barosani sa taceam din gura si asa manjeam pe toti golani din Romania.


Musafir

#24

2016-06-11 06:49

Primii oameni hoti au fost Adam si Eva pentru ca au furat fructul din pomul interzis. Dumnezeu a zis: sa nu mancati fructe din pomul acela dar ei pe ascuns au furat... si cum noi suntem urmasii lor automat ne nastem hoti dar constinta fiecaruia il modeleaza pe om sa fie cinstit sau hot si cum politicienii si bogatii nu au constinta atunci automat sunt ceea ce sunt... HOTI ordinari mincinosi si ticalosi........


Musafir

#25

2016-06-11 12:25

Domnilor Miniștri, ce căuta elicopterul SMURD în R. Moldova?

Raspuns: Cauta Gaze de SHIT.