Hai la joaca!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Hai la joaca!

Savu
Musafir

#1

2016-04-15 17:50

Daca aveti impresia ca ne-ati scos ochii cu cate un topogan si un leagan intre blocuri s-a umplut orasul de parcuri,nu,nu s-a intamplat asta,tot nisipul este praf,ca nu ati mai trecut pe acolo sa vedeti daca mai exista,daca marele parc al VIITORULUI ( viitorul copiilor cu capete sparte ),unde leaganele sub ele au cate o mare placa de beton ,prinsa in pamant,sa fie bine sa nu fie rau si bara care are doua mari blocuri de beton la baza,unde copiii stau atarnati cu capul in jos.Asta numiti voi parcuri,nici paznicii nu exista,degeaba au ghereta!Sper ca si copiii vostrii sa se dea in leagan in acest parc si sa nu cada cumva pe placa de beton !!!


Musafir

#2

2016-04-15 18:15

Doresc schimbarea acestui oras insalubru si locuri de joaca frumoase, care sa nu puna in pericol viata si integritatea copiilor nostrii.

Musafir

#3

2016-04-15 19:08

Decat sa taiati copacii si sa distrugeti spatiile verzi ptr a le da unor smecheri cu bani sa construiasca blocuri sau mai stiu eu ce , investiti si faceti parcuri ptr copii. Numaram pe degete locurile de joaca din acest oras jalnic , care ar fi trebuit sa fie la standarde europene , nu congoleze!!!!! Tot promiteti ca le modernizati , ca schimbati jocurile/jucariile sau cum se cheam cele 3 leagane amarate si 2 topogane jerpelite si........ramanem cu promisiuni. Chiar nu aveti copii sau nu-i scoateti prin asa zisele parcuri? ii tineti numai prin Mall-uri?
Nu am nimic cu batranii , nici cu bisericile , dar nu mai ai loc de ei, cel putin in parcul de la Casa de Cultura , nu ai unde sa stai pe o banca sunt 10-15 banci amarate si toate pline cu batrani, copii se joaca pe asfalt , asa zisul loc amenajat ...e jalnic , acum 3 ani , am gasit in praful din respectivul loc( nisipul s-a dus de mult) ace si seringi folosite , chistoace de tigari si prezervative!!! Sa va fie rusine , va aduceti aminte de parcuri , locuri de joaca numai cand aveti nevoie de semnaturi , cand va inghesuie sosirea alegerilor!!!!!
Pacat de copilasi , pacat de oras si pacat de tot ce a fost frumos candva!!!


Musafir

#4

2016-04-15 19:30

Ptru ca am si eu doua fete si in zona unde stau nu sint parcuri adica in km5

Musafir

#5

2016-04-16 09:56

Am semnat pt ca imi doresc ca fetita mea sa se joace intr-un loc sigur si curat...are dreptul la asa ceva..

Musafir

#6

2016-04-19 05:11

Viitorul constantei sunt copii noștri nu câinii tiganii sau bătrânii. ..sa se faca si pt ei cv...

Musafir

#7

2016-04-25 12:35

Propun achizitionarea terenului de langa Auchan City si amenajarea unui parc. Vrem spatii verzi de joaca pentru copii! Vrem ca cei care detin caini sa umble cu punga dupa ei! Nu poti lasa copii sa se joace in iarba!