Hai la joaca!


Musafir

/ #3

2016-04-15 19:08

Decat sa taiati copacii si sa distrugeti spatiile verzi ptr a le da unor smecheri cu bani sa construiasca blocuri sau mai stiu eu ce , investiti si faceti parcuri ptr copii. Numaram pe degete locurile de joaca din acest oras jalnic , care ar fi trebuit sa fie la standarde europene , nu congoleze!!!!! Tot promiteti ca le modernizati , ca schimbati jocurile/jucariile sau cum se cheam cele 3 leagane amarate si 2 topogane jerpelite si........ramanem cu promisiuni. Chiar nu aveti copii sau nu-i scoateti prin asa zisele parcuri? ii tineti numai prin Mall-uri?
Nu am nimic cu batranii , nici cu bisericile , dar nu mai ai loc de ei, cel putin in parcul de la Casa de Cultura , nu ai unde sa stai pe o banca sunt 10-15 banci amarate si toate pline cu batrani, copii se joaca pe asfalt , asa zisul loc amenajat ...e jalnic , acum 3 ani , am gasit in praful din respectivul loc( nisipul s-a dus de mult) ace si seringi folosite , chistoace de tigari si prezervative!!! Sa va fie rusine , va aduceti aminte de parcuri , locuri de joaca numai cand aveti nevoie de semnaturi , cand va inghesuie sosirea alegerilor!!!!!
Pacat de copilasi , pacat de oras si pacat de tot ce a fost frumos candva!!!