Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!


Musafir

#451

2016-04-15 09:48

pentru ca valorile mele au fost atinse prin arestarea mamei nevinovate

Musafir

#452

2016-04-15 09:50

Orice stat este obligat sa isi apere cetatenii ,la noi de ce nu se aplica:?
bunica

#453

2016-04-15 09:52

sa avem grija de copii....viitorul româniei !


Musafir

#454

2016-04-15 09:52

Si eu sunt mama,si nu este corect ceea ce se intampla in aceasta tara,nu este corect ca aceasta mama doar pentru ca si-a protejat copilul sa fie pedepsita si privada de dreptul de a-si creste copii.

Musafir

#455

2016-04-15 09:55

O tara de rahat cum e posibil așa cv sa aresteze o mama care vrea binele copilului

Musafir

#456

2016-04-15 09:57

Este revoltatoare decizia de arestare a mamei in acest caz, sper sa reusim sa analizam si altceva decat hartiile....

Musafir

#457

2016-04-15 09:58

am semnat pt ca sunt convinsa ca masura luata este abuziva

Musafir

#458

2016-04-15 09:59

Oare mai știm sa fim oameni,înainte de toate?!!

Musafir

#459

2016-04-15 10:03

nu se poate estrada o mama cu doi copii mici ,sa faca inchisoare pt. ca a fugit de o bruta,suntem oameni ce d-nezeu,trebuie sa se faca dreptate,Ana Maria Nedelcu este cetatean roman trebuie sa luptam pt ea

Musafir

#460

2016-04-15 10:09

Am semnat-o pt ca nu sunt de acord cu politica asta atat de prost aplicata...cum sa fii de acord sa lasi un copil unei brute...Oameni buni suntem in sec 21 dar traim ca in evul mediu!

Musafir

#461

2016-04-15 10:10

Din solidaritate fata de o mama care nu poate dori decat binele copilului ei.
Va rugam sa o ajute toti cei ce detin competente pe aceasta speta.
Multumim

Musafir

#462

2016-04-15 10:12

Nu e permis ca o mama sa fie acuzata pentru ca si-a protejat si salvat copilul. In ce societate traim? Dupa ce legi ne conducem? Asteptam ca seful statului sa faca ceva.

Musafir

#463

2016-04-15 10:13

Fiindca imi este mila de aceeasta femeie si nu imi vine Sa cred ce nedreptate I se face . Sunt mama si Ii inteleg durerea . A sacrificat totul Doar Sa poata trai in liniste si departe de acel om . Asta face o mama iar acel barbat nu a stat 9 luni ptr a Duce in pantec , sarcina si nu merita Sa aiba statutul de Tata .



Musafir

#464

2016-04-15 10:15

Am semnat această petiție pentru că nu mi se pare corectă decizia judecătorului de a aresta preventiv mama.Dna. Nedelcu este o mamă grijulie, protectoare pentru că altfel nu ar fi luat decizia de a pleca din Canada, decizia de a fugi de un tată violent. Ce ar învăța copii de la un astfel de om, cum să aibă și el un comportament abuziv ca adult ?

Musafir

#465 Re:

2016-04-15 10:15

#16: -  

 


Musafir

#466

2016-04-15 10:15

pentru ca este inacceptabil ce a facut acest judecator! este mama, copilul este si al ei , cu ce drept s-o aresteze ? inacceptabil ca in romania si aiurea drepturile romanilor nu sunt respectate si protejate de autoritatile romanesti! suntem umiliti de statul roman , sunt revoltata la maxim !

Musafir

#467

2016-04-15 10:16

Cetatenii romani au nevoie de protectie din partea statului roman.Copiii sunt romani iar statul trebuie sa ii protejeze, asa cum Canada lupta pentru drepturiile cetatenilor canadieni din alte state ASA SI STATUL ROMAN TREBUIE SA-SI PROTEJEZE CETATENII ROMANI SI MAI ALES COPIII ;MAMA SA RAMANA IN ROMANIA

Musafir

#468

2016-04-15 10:17

Este pe cale sa se savarseasca o nedreptate, sunt - evident - alaturi de biata femeie, insa tare ma tem ca nu cunoastem in totalitate datele problemei. De neinteles modul in care nu si-a rezolvat pe care juridica problemele de ani de zile nu e corect, cred ca era constienta ca mai devreme sau mai tarziu se va intampla. Cu doua mastere si cu acei 10.000 de dolari canadieni despre care vorbea nu cred ca nu ar fi obtinut pe cale legala custodia copiilor, chiar si in Canada. Sunt cazuri similare pe care le cunosc si in care castig de cauza a avut mama.
Cu toate cele de mai sus, semnez evident petitia !

Musafir

#469

2016-04-15 10:19

Pentru ca mama sa fie alaturi de copii ei pt toata viata, pe o mama buna nu o poate inlocui nimeni, daca va fi extradata legea va fi impotriva ei.
Daniela
Musafir

#470

2016-04-15 10:20

Cer eliberarea mamei Ana-Maria Nedelcu cât și de a nu fi extrădată. Altfel, sar comite o mare nedreptate. Mama Ana-Maria și-a ocrotit copiii și i-a salvat de la actele de violența săvârșite de către fostul soț împotriva dânsei cât și împotriva propriilor copii. Statul român să înainteze demersuri pentru ca acest soț și tată să fie decăzut din drepturi, să facă dreptate și nu numai dânsei; să-și ocrotească cetățenii așa cum procedează multe state! Nu am ajuns batjocura unor străini sub legile lor de interese..!


Musafir

#471

2016-04-15 10:20

... pentru a nu fi obligat sa parasesc aceasta tara odata cu ea !!!
musafir

#472 eliberati-o pe aceasta mama!!!!!!! stop sclaviei pentru mamele romance, aparati mamele din Romania!!

2016-04-15 10:21

Daca presedintele tarii, daca guvernantii, nu pot sa-si apere cetatenii, in special mamele , de brutele si de imperialistii straini, plecati din functiile pe care le detineti, fiti alaturi de cetatenii romani aflati in dificultate, nu mai acceptati ca alte guverne imperialiste sa ne trateze concetateni, ca pe niste sclavi, Rog faceti ceva pentru aceasta femeie umilita si schingiuita, trebuie respectata demnitatea romanilor, fata de toti drogatii si profitorii de femei romance, multumesc !!!!!!!!!!!!!!!!!

 


Musafir

#473

2016-04-15 10:23

Pentru ca si eu sunt mama care isi iubeste copilul si nu as vrea ca cineva sa ma desparta de copilul meu..chiar daca acela este chiar tatal.multa putere Anei Maria!

Musafir

#474

2016-04-15 10:27

Cu privire la ANA MARIA NEDELCU ATAT EA SI COPILUL SUNT CETATENI ROMANI AUTORITATILE TREBUIE SA-I APERE.COPILUL POATE FII AUDIAT SI INAINTE DE VARSTA DE 10 ANI ART 264NCCIV. PROTECTIA COPILULUI TREBUIE SA SE AUTOSESIZEZE SA PLASEZE COPILUL IN REGIM DE URGENTA LA O RUDA-BUNICA SI SA NU PERMITE EXTRADAREA SUB NICI UN FEL NICI ACUM NICI IN VIITOR

Musafir

#475

2016-04-15 10:28

Ma revolta faptul ca institutiile statului nu-si fac treaba nici măcar atunci când e evidenta nedreptatea care i se face acestei femei. Noi, cetatenii de rând, ce ar trebui sa facem? Sa luam justitia in propriile maini, sa-l omoram pe nenorocit??



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...