Cerem fluidizarea traficului pe drumul Sanpetru - Brasov

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem fluidizarea traficului pe drumul Sanpetru - Brasov


Musafir

#1

2016-04-12 06:00

De suferinta!

Musafir

#2

2016-04-12 06:14

Cei din sanpetru nu il mai votati pe rusu marcel..asta daca vreti o schimbare si pe plan Rutier.
P.s acest "domn" saptamana trecuta a marit impozitele pt masina de 3000cm de ex nu mai este 2400roni la ridicat la 3000roni. El impreuna cu consilierii lui majoritari in acest in functii niste pensionari care mananca si ei colturile de la paine lui ;) o zi buna .

Musafir

#3

2016-04-12 06:17

Pentru ca imi doresc fluidizarea traficiului si finalizarea podului cat mai rapida

Musafir

#4

2016-04-12 07:41

am semnat acesta petitie ca este inadmisibil sa stai in trafic 45 minute sa parcurgi 1 KM ,cand s-au apucat de pod nu au luat in calcul " EDILII ASTIA DESTEPTI ''ca traficul sa fie deviat prin alta parte??? ca la noi!!!!

 

 

 

Musafir

#5

2016-04-12 07:59

Lucrarile par a fi stopate, zvonurile spun ca nu au pe unde sa construiasca drumul ocolitor pentru demararea lucrarilor la pod. In ciuda faptului ca primaria a dat avize de constructie pentru multe zone rezidentiale aceasta primarie cu mentatitatea anilor 1700 nu a luat masuri pentru constructia unor drumuri suplimentare. Este bine ca oamenii platesc impozite iar banii cine stie unde se duc. Dezvoltarea unor zone de locuinte ar trebui sa fie insotite si de drumuri de acces corespunzatoare. 


Musafir

#6

2016-04-12 08:37

Este inadmisibil ceea ce se intampla pe acest drum. In plus in zona este cel mai mare boom imobiliar si ni exista cai de acces suplimentare.

Musafir

#7

2016-04-12 09:11

Nu avem timp de pierdut in trafic!
Bogdan g

#8

2016-04-12 10:36

Bataie de joc,

Un echipaj de politie care sa acorde prioritate traficului dinspre Sanpetru, in intervalul orar 7.30-9.00

Nu e necesara nici o investitie, nici un cost suplimentar. 1 resursa umana pentru 90 minute.

Multumesc 


Musafir

#9

2016-04-12 10:41

Am stat mai bine de o ora in trafic intre Sanpetru si giratoriul de la ocolitoare, mai exact de la ora 9 dimineata pana dupa ora 10. Este o bataie de joc...
Musafir

#10

2016-04-12 10:56

Musafir

#12 Re:

2016-04-12 12:47

din pacate cand vin....stau pana la 8:00. nici un minut mai mult. Cu toate ca in coloana catre Sanpetru mai sunt zeci de masini.....

 

Guest

#13 Re: Re:

2016-04-12 12:49

Si toate acestea pentru ca pur si simplu nu conteaza nimic. Acolo s-a ajuns.Iar despre primar.....fara discutii. Pacat de Sanpetru care poate fi o comunca ca in Austria doar ca e prost gestionata.....

 

Nikol BV
Musafir

#14 ocolitoarea Brasov

2016-04-12 14:19

Inadmisibil,fara bun simt ii multumesc firmei care a licitat pt demararea lucrari si acum stagneaza,important e ca si-a incasat bani de restu Dumnezeu cu mila.

O oarecare persoană.

#15

2016-04-12 16:17

Aceasta petiție a fost făcută cu siguranță de o persoana care vrea sa participe la funcția de primar sau consilier... gândiți-vă la faptul ca în alte zone ale țării destul de populate sunt treceri de pietoni una la 5 km! Au făcut mai multe petiții atât online cât și cu semnături reale cu sute de mii de voturi și nici un rezultat. Ce doriți sa facă primăria?  Tipic romanesc: aruncam vina pe altcineva.... găsim vinovatul dar nu și o rezolvare. Propun sa plecați cu 5 minute mai înainte când şoseaua este perfect goală, maxim o "coada" de 3 mașini.

De ce nu faceți ceva concret? De ce nu mergeți și ajutați sau întrebați respectivii muncitori care este problema? Credeți ca statul în fața calculatorului/laptopului/telefonului/tabletei ajuta la fluidizarea traficului din zona respectivă? O petiție nu o sa schimbe nimic, doar dacă a fost scrisa de o persoana cu putere sau este preluată de vreun candidat la primărie


Musafir

#16

2016-04-12 16:53

Stau in Sanpetru si mi-e scirba de nemernicii astia care-si bat joc de noi. Trec zilnic prin acest calvar de la ocolitoare. Toti vor numai taxe, impozite, biruri.....bani, bani, bani. M-am saturat ca hotii astia sa-mi bage mina in buzunar, iar rasplata......cozi, drumuri impracticabile, .....bataie de joc.
Initiatorul petitiei

#17 Re:

2016-04-12 17:08

#15: O oarecare persoană. -  

 

 1.Cred ca nu esti din zona, daca zici ca plecatul cu 5 minute mai devreme rezolva situatia.

2. Nu cred ca a zis cineva in petitie ceva de Primaria Sanpetru. Acolo se lucreaza la un pod peste ocolitoarea Brasovului.

3. Despre care muncitori vorbim? Ca eu nu am mai vazut pe nimeni in zona de ceva timp. 

Asa ca, vorbiti ca sa nu taceti.


Musafir

#18 Bădărani în trafic

2016-04-12 18:06

 Cocalarul cu Skoda Octavia alba nr. BV77BIG; dacă mai depășește coloana de mașini dimineața, poate se va întâlni cu un bolovan în parbriz

giculet

#19 bataie de joc !!

2016-04-12 18:35

o sa stam mult si  bine la asemenea cozi infernale aind in vedere ritmul cu care se inainteaza lucrarile !!

ce nu inteleg eu este cum a fost posibil sa isi construiasca in buricul tirgului tiganu ala cu cheresteaua constructiile acelea ,care impiedica dublarea benzi  de circulatie , ce au pazit autoritatile locale (domnu rusu ca el taie si spinzura in primarie absolut tot consilieri sunt o simpla gluma (umplutura) de ce nu au sistat lucrarile din prima zi !! am vazut schita viitorului proiect o adevarata mizerie creata de oameni idioti 2 sensuri giratori unul inainte de pod si celalalt dupa !!momentan ma deranjeaza craterele create in sesul giratoriu provizoriu o adevarata bataie de joc din partea cnadnr brasov 


Musafir

#20

2016-04-12 18:45

Cât trebuie să mai suportam bătaia de joc și aglomerația din Sânpetru?

Musafir

#21 Re: Re:

2016-04-12 19:11

#12: Musafir - Re:  

 Mai mult ar incurca . Cea mai simpla solutie este asfaltarea giratoriului. Asa nimeni nu ar mai merge cu 1 km/h


Musafir

#22 Re:

2016-04-12 19:47

#15: O oarecare persoană. -  

 Eu cred ca tu esti primarul Rusu. Si la ora asta esti beat si delirezi


Musafir

#23

2016-04-12 19:48

Mă confrunt zilnic cu traficul infernal din această zonă, sunt convinsă că există soluții . Trebuie să luăm inițiativă noi cei care suntem afectati direct de această problemă!

Musafir

#24

2016-04-13 04:29

Ingrozitor, facem 1 ora jumatate din Bod pana in Bv unde s a mai vazut 


Musafir

#25

2016-04-13 04:52

Felicitari pentru initiativa!