INTERZICEREA EXPORTULUI DE LEMM NEPRELUCRAT

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția INTERZICEREA EXPORTULUI DE LEMM NEPRELUCRAT


Anonymous

#1

2016-03-08 07:52

Societatile care s au pus pe jaful padurilor Romanesti sa caute lemn in alta parte !
Stop jafului padurilor !

Musafir

#2

2016-03-08 14:13

Am semnat pentru ca-mi pasa. Vreau sa lasam generatiilor viitoare o tara frumoasa si bogata.

Musafir

#3

2016-03-09 05:33

Lucrez in domeniul prelucrarii lemnului si sant direct afectat de vanzarea lemnului brut.Tot timpul am fost adeptul prelucrarii cat mai finite a acestei materii prime

Musafir

#4

2016-03-09 16:11

DISTRUGEREA SI JEFUIREA PADURILOR ROMANIEI,INSEAMNA DESERTIZARE,INSEAMNA LIPSA DE OXIGEN SI DISTRUGEREA IREMEDIABILA A MEDIULUI INCONJURATOR SI A VIETII TUTUROR VIETUITOARELOR, CONSTITUIE O CRIMA LA ADRESA NATIUNII ROMANE,JAF LA NIVEL NATIONAL SI GENOCID,CU EFECTE DEVASTATOARE PE TERMEN LUNG !!!!!

Musafir

#5

2016-03-09 18:18

Ca sa le iau morții în pula la cei care taie cu japca

Musafir

#6

2016-03-10 06:38

Pt ca sunt dac mândru!!

Musafir

#7

2016-03-10 14:29

Hotii nu pot fi opriti de legi, deoarece ei cu asta se ocupa , eludarea legii. Hotii pot fi opriti doar prin forta. Forta bruta, argumentul ni-l da insusi Iisus Hristos, care ne spune cat se poate de clar cum trebuie actionat. Trebuie aruncati afara prin forta, legea nu le-a facut nu le face si nu le va face nimic, niciodata. Legile sunt pentru oameni cinstiti nu pentru hoti. De asta in curand vor intra islamistii in europa si o vor cuceri, deoarece oamenii s-au saturat de legi care nu le servesc la nimic, nu rezolva problemele societatii ci le agraveaza si presupun un imens organism represiv format din zeci de institutii complet inutile si ineficiente, care doar mananca din banii oamenilor si nu fac nimic bun - politie, mascati, justitie securitate, tti sunt in slujba hotilor impotriva oamenilor cinstiti de aceea vor disparea si vor fi inlocuiti cu institutii care vor face ceva cu adevarat. Oamenii vor intelege ca institutiile de stat sunt inutile, politia securitatea justitia, toti sunt doar niste hoti si corupti, si mai devreme s-au mai tarziu vor apela la orice institutie sau organizatie care le poate rezolva problemele, la teroristi, la traficanti, la clanuri interlope, la oricine poate mentine ordinea. Pentru ca societatea civila dupa cate vad nu e in stare sa se organizeze si sa distruga hotii. Ei vor doar sa vorbeasca la nesfarsit si sa nu faca nimic. Vremea vorbelor a trecut demult. Puneti mana pe topoare si dati-le in cap. Hotii fura tara lipsita de aparare si nimeni nu face nimic pentru a o apara. De 25 de ani nu am vazut decat vorbe, ironii, misto-uri poezii si cantece compuse impotriva hotilor. Ok , am inteles ca romanul e baiat bun, cand ii intra hotul in casa el ii compune poezii si face misto de el, dar asta nu ajuta cu nimic, nu a rezolvat si nu va rezolva problema hotilor, impotriva carora nu exista nici legi nici opozitie reala. Hai sa ne organizam in garzi patriotice, sa punem mana pe hoti ca stim cine sunt, ce tot atata vrajeala si abureala si tragere de timp. Daca asteptam de la politie sau justitie sa faca dreptate o sa dispara tot neamul romanesc de pe suprafata pamantului pana o sa se faca dreptate. Politia si justitia, securitatea si mascatii in Romania sunt doar organisme represive la ordinele strainilor, a caror singur rol e inrobirea si distrugerea poporului roman a identitatii nationale, alungarea sau distrugerea tuturor oamenilor cinstiti, onesti si de valoare umana, si transformarea Romaniei in colonie de negri ca in Africa. Deja toata romania a fost vanduta strainilor, nu mai exista ca tara, iar poporul roman a disparut de pe fata pamantului si nu mai are vointa si putere proprie, e guvernat la ordinele strainilor . Stiu ca nimeni nu mai crede in dreptate, dar fara dreptate nu mai are rost sa mai existam ca popor, ca tara sau ca neam. Daca nu lupti pentru dreptate nu esti om, esti mult mai jos decat un animal mizerabil. Toti isi dedica viata banului sau furturilor si nu vad ca vor fi exterminati in scurt timp, daca nu se unesc si devin un popor cu vointa proprie. Vreti sa va aparati de hoti. Hai !...Puneti mana pe topoare si hai la lupta nu mai stati...Vedeti un hot...dati-i in cap pe loc...nu stati sa asteptati. Alta solutie nu exista decat lupta de aparare a tarii cu arma in mana. Si asta e adevarul.

Musafir

#8

2016-03-10 16:30

Avem mii de infractori care se odihnesc in puscarii pe banii contribuabilor. Ar putea fi folositi pentru reampaduriri.

Musafir

#9

2016-03-10 22:01

Petitia este incompleta, exportul de bustean neprelucrat reprezinta o cantitate neglijabila (1-2%) fata de exportul de cherestea. Exportul de cherestea in cantitati industriale, practicat de marile fabrici straine, duce la distrugerea padurilor tarii. Fara acestea s-ar putea produce si exporta mobila - produse finite, de unde ar avea si Romania de castigat. Va rog completati petitia si pt exportul de cherestea. Va multumesc.

Musafir

#10

2016-03-11 05:06

Pentru ca sunt roman si imi iubesc tara !

Musafir

#11

2016-03-11 06:21

Pentru binele generațiilor viitoare!

Musafir

#12

2016-03-11 11:13

Pentru că îmi pasă.

Musafir

#13

2016-03-11 21:20

ESTE O URGENTA NATIONALA !

Musafir

#14

2016-03-12 09:55

Pentru a se opri defrisarile si incuraja economia nationala

Musafir

#15

2016-03-13 06:25

Trebuie sa luam atitudine daca vrem sa se stopeze dezastrul ...autoritatile sunt pe mana cu hotii

Musafir

#16

2016-03-13 17:50

SA PLOUA CU BUSTENI DE FOC LA VIENA SI BUDAPESTA
OPRITI TALHARIREA ROMANIEI

Musafir

#17

2016-03-13 22:02

pentru ... normalitate!

Musafir

#18

2016-03-14 05:32

Trebuie sa ne implicam cu totii. Doar asa vom reusi,...

Musafir

#19

2016-03-14 08:35

Sa ramana sursa de oxigen la parintii ei. Dupa atata poluare care duce la schimbarea climei, macar copacii sa mai ramana caci ne protejeaza la efectele neplacute ale naturii si mai este si o sursa de trai mai bun in casa noastra !

Musafir

#20

2016-03-14 19:13

Din respect pentru ca m-am nascut in Romania!

Musafir

#21

2016-03-17 19:43

SA PLOUA CU BUSTENI DE FOC LA VIENA

Musafir

#22

2016-03-22 02:03

Pentru ca mai presus de bani - e sanatatea. Si pentru ca imi  doresc din tot sufletul ca si copii copiilor mei sa  aiba sansa  sa vada "codrii de arama" si "paduri de argint". Si pentru ca padurile sunt  deja goale, slute si intr-o stare  deplorabila.  Imi vine  sa plang si mi se rupe sufletul cand vad cu cata nerusinare si prostie se taie padurile in Romania si se vinde lemnul la ce carte isi  ocrotesc padurile proprii. 

DA-I DOAMNE MINTEA ROMANULUI CEA DE PE URMA !


Musafir

#23

2016-03-25 13:10

In momentul in care am inceput sa exportam lemn neprelucrat dar si cherestea, am infipt cutitul in spatele industriei prelucratoare a lemnului si a sute de mici firme care produceau mobilier, jucarii din lemn, artizanat, etc.

Musafir

#24

2016-04-21 09:24

Am semnat aceasta petitie in speranta ca se vor stopa defrisarile de padure...si ca se va face ceva in aceasta privinta....m-am saturat sa privesc cum trec zeci de camioane incarcate cu copaci...de buna calitate nu uscati asa cum se spune,si sa nu pot face nimic....Sper sa se stopeze jaful padurilor!

Musafir

#25

2016-04-21 09:36

Defrisarea padurilor si exportul de materii prime constituie un abuz asupra economiei si arata intregii lumi coruptia oamenilor politici certati cu bunul simt cu respectul fata de natura, cu cetatenii acestei regiuni numita Romania