Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu vrem sa se inchida Lactate Bradet!


Musafir

#51 Re: Sa fie un vaccin vinovat? Industria farmaceutica din Romania ascunde tot.

2016-03-02 12:07

#45: Ovidiu J - Sa fie un vaccin vinovat? Industria farmaceutica din Romania ascunde tot. 

 Amintiti-va de vaccinarea OBLIGATORIE din urma cu ceva ani. Fapt concret : dintr-un ,, lot" de 50 persoane pe care ne-au dus FORTAT la vaccinarea cica anti-gripala doar 4 am refuzat vaccinarea si toti nu am avut nici o GRIPA ! Ceilalti 46 persoane intre 21-46 ani in perioada imediat urmatoare au fost foarte bolnavi ( printre ei era si mama mea care imediat dupa vaccin , aproximativ la 12 zile  a fost ,, diagnosticata" cu CANCER ) . Asa ca  sa se caute vinovatii unde trebuie nu sa ingroape firmele autohtone .


Musafir

#52

2016-03-02 12:10

Cred in producatorii Romani!

Musafir

#53

2016-03-02 12:11

Pentru ca nu cred in vinovatia acestei fabrici.Incearca sa musamalizeze cazul

Musafir

#54

2016-03-02 12:16

Nu sunt din zona ,dar nu cred aceasta minciuna !

Musafir

#55

2016-03-02 12:19

Bine că au găsit ţapul ispăşitor!... Mărturisesc că mi-am crescut copiii cu lapte de la firma Brădet cumpărat de la supermarketul din zonă, consumăm brânză produsă de această firmă de multă vreme. E nedrept ce se întâmplă. Nu pot decât să-mi imaginez cum a fost contaminat acel lot de brânză: să fie un regretabil accident, sau chiar era nevoie de o fabrică autohtonă care să fie pusă la zid ? Am cumpărat şi astăzi lapte bătut de la această firmă, acum câteva zile am cumpărat lapte dulce... nu am păţit nimic. Atâta timp cât vor mai avea produse pe piaţă le voi prefera întotdeauna pentru că au fost în regulă pentru mine.

Musafir

#56

2016-03-02 12:20

Am semnat această petiție deoarece sistemul sanitar din spitale trebuie verificat nu o firma de lactate.

Musafir

#57

2016-03-02 12:21

Pentru ca sunt satula de modul josnic in care se vrea sa se inchida tot ceea ce este romanesc sunt satula sa fim trepadusii la toti mafiotii care vor doar ei sa existe
Nadia
Musafir

#58

2016-03-02 12:33

Am semnat aceasta petitie pentru ca nu cred in vinovatia firmei Lactate Bradet. Consum produsele acestei marci si le voi consuma in continuare fara teama. Apreciez oameni precum dl Badea, managerul acestei societati, care au construit de la zero un brand, care ofera locuri de munca, care contribuie la PIB-ul Romaniei prin productie si export, si nu care indatoreaza tara cu importuri de produse pe care le putem fabrica si noi, mult mai bune, mult mai gustoase, mult mai sigure si categoric naturale. Citeam undeva ca nu stiu ce tipuri de branza produse de mari companii multinationale sunt facute din celuloza, adica pasta de lemn. Prefer lactatele de Bradet din LAPTE, si nu branza facuta din RUMEGUS!


Musafir

#59

2016-03-02 12:44

Am semnat aceasta petitie pentru ca am impresia ca se face o mare nedreptate, si mai ales ca daca se da vina pe cineva nevinovat, atunci adevaratul va ramane nedescoperit si cine stie ce se va mai intampla ?

Musafir

#60

2016-03-02 12:50

Sunt suficiente argumente care dovedesc ca nu lactatele Bradet sunt cauza imbolnavirii bebelusilor. Ar fi pacat sa se inchida o fabrica care asigura locuri de munca, este platitoare de taxe si produce preparate din lapte nu din inlocuitori de lapte. Si asa s-a facut rau destul fiind afectata imaginea firmei.

Musafir

#61

2016-03-02 13:01

Consumam zilnic lactate Brădet,inclusiv copilul de un an și opt luni.Sunt foarte bune!

Musafir

#62 Re:

2016-03-02 13:11

#25: -  

 


Musafir

#63

2016-03-02 13:25

nu vreau sa se inchida fabrica

Musafir

#64

2016-03-02 13:29

Nu m-au convins că fabrica este sursa de infecție a copiilor.

Musafir

#65

2016-03-02 13:35

Fiindca am vizitat fabrica Bradet si cred in calitatea produselor ei. Nu mai cred insa in corectitudinea si onestitatea celor care distrug pas cu pas orice initiativa romaneasca. Sa se gaseasca cauza adevarata si apoi sa se aruce cu acuzatii.

Musafir

#66

2016-03-02 13:38

Suntem prea mici pentru un razboi atat de mare.

Musafir

#67

2016-03-02 13:38

Vrem adevarul adevarat nu jocuri politice fabrica nu are nimic inainte de a depista lotul cu pricina deja erau copii in spitale internati si daca nu ma insel si un copil decedat scuze daca nu mai retin bine vrem adevarul pt copii nostri nu minciuni

Musafir

#68

2016-03-02 13:39

Vreau un tap ispasitor pt. ca acest guvern este incompetent
vreau sa distruga tot ceea ce e romanesc

Musafir

#69

2016-03-02 13:40

Fiindca sunt cu sufletul alaturii de argesenii mei si nu cred nici 1%din ce ne serveste mass media.

Musafir

#70

2016-03-02 13:41

Actiunea talhareasca pentru distrugerea capitalului românesc este tot mai evidentă ! "Tehnocratii" desavarsesc la randul lor transformarea romanilor in iobagii occidentului !

Musafir

#71

2016-03-02 13:44

Sustin producatorii autohtoni.

Musafir

#72

2016-03-02 13:44

Am semnat petitia, pentru ca nici macar o clipa nu am crezut in vinovatia Bradet ! Se vede de la o posta, acarul paun, in care a fost transformata aceasta fabrica cu capital romanesc !!! Felicitari pentru initiativa Petitiei !!!

Musafir

#73

2016-03-02 13:44

Deoarece nu mi se pare in regula sa le dam la cap micilor producatori romani, in loc sa ii incurajam, in timp ce marile companii straine monopolizeaza agresiv piata!

Musafir

#74

2016-03-02 13:45

Multe astfel de acuzatii s-au facut pana acum despre diferiti producatori dar niciodata nu s-a pronuntat vreun nume. Ciudat este ca acum cand se pronunta numele, este vorba despre o firma mica si fara prea multa putere. Daca ar fi fost vorba despre Danone, nu ar fi fost rostit numele. Dar vad ca oamenii isi dau seama ca este cautat un acar Paun. Sper sa treaca cu bine peste aceasta situatie. Aveam si noi o fabrica si trebuie sa o distrugem. Doar traim in Romania.


Musafir

#75

2016-03-02 13:52

BRADET

Carrefour, Metro si cu Penny.
Au decis; Eject Bradet!
Cica ar avea Ecoli!?
Confirmat!? Nu este cert!!!

Dar cum bilba e la moda.
In Guvernul Tehnocrat.
Fara confirmare certa.
Pe "Bradet" i-a acuzat.

Inca o firma Romaneasca.
Se inchide evident.
Tot ce-i Romanesc pe ,piata.
LA GUNOI!! "Asa-i Corect"!?

Daca vrei sa faci un bine
Sa ajuti BRADET cumva!?
De la ei sa i-ai Lactate!
Astfel ii vei ajuta!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...