Pedepsirea violatorilor din Orhei

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Pedepsirea violatorilor din Orhei


Musafir

#601

2016-02-11 23:58

Semnez aceasta petiție și sper sa fie votul meu valabil! Dumnezeu le, nu mi vine sa cred! Știam ca țara noastră e cu un sistem degradat dar nu chiar așa... Auzeam tot felul de cazuri similare în țări musulmane unde bărbații sunt niște obsedați iar femeile nu au nici-un drept și nu vreau sa admit ca la noi în țară sa se dezvolte așa obicei. Voi ticăloșilor va dați seama ca de la voi au sa se învețe copii voștri și tot copii voștri au sa fie violați, va dați seama ca prin exemplul vostru va violați viitorii copii? Mult curaj "Elena"!!!


Musafir

#602

2016-02-12 00:04

Sunt curioasa sa stiu ce masuri au luat parintii dobitocilor astia???... De fapt la educatia care o au, nu putem astepta mari fapte din partea lor... Monolog.. :/

Musafir

#603

2016-02-12 00:09

Mi-as dori foarte mult si sper din tot sufletul ca dreptatea sa fie cea invingatoare si totusi sper ca si oamenii sa fie mai receptivi intelegatori si compatimitori,sa nu lase doar banii sa le intunece gindirea si judecata...
Femeie

#604 Re: Re:

2016-02-12 00:10

#127: - Re:  

 hai sa ti-o tragem si tie pentru ca gindesti ca un bou!!!


Musafir

#605

2016-02-12 00:13

Fiindca legislatia trebuie schimbata sau perrsoanele care o administreaza.

Musafir

#606

2016-02-12 00:19

Am semnat pentru ca vreau ca jigodiile sa fie pedepsite!


Musafir

#607

2016-02-12 00:38

La inchisoare toti 3! Si da-ti afara judecatorii aia care le-au pus sentinta aia frumoasa! Sa le fie rusine!

Musafir

#608

2016-02-12 00:45

pentru ca violatorii sint niste mrazuri care tre sa stea la puscarie, sper si risul de judecator sa ajunga tot acolo

Musafir

#609

2016-02-12 00:52

Este important ca jusitia sa fie corecta
nattallia

#610

2016-02-12 00:53

Doamne cita nedreptate în aceasta lume...cit de putred este sistemul legislativ în tara...cit de corupt și influient...te ia groaza cind auzi asa cazuri..cineva sufera.și vinovatul e falos de ceea ce a facut.și la libertate...nepedepsit..sunt sute de cazuri de genul acesta...stau dosarele închise cu verdicte tâmpite a judecatorilor.și se prafuiesc pe rafturi...la asa Idioți de oameni.nici judecata nu trebuie..la perete și impuscati...vor ști și alții cei așteaptă cind vor mai avea asa pofte...cite fetite. domnisoare.doamne au trecut printr-un asemenea calvar.și în marea majoritate violatorii sau ales cu pedepse lejere...însă ființele violate sau ales cu un gol imens în suflet.durere.rusine.dezamagire.marginalizare sociala...în unele cazuri fiind și fatale...unde se uita oare organele de drept la noi...unde este legea...????  e dezastru și e strasnik...rușine judecătoriei Orhei..speram cu toții sa se facă lumina peste acest caz...impuscati....cea mai corecta pedeapsa..deși alte infracțiuni pot fi săvârșite din diferite motive și curcumstante..atunci violul este o fapta constienta..violatorul știe ce va urma.și știe spre ce merge..la ce bun să-l mai judeci.sai dai pedeapsa de ochii lumii de doi ani..si inka tot statul să-l intretina..adika.noi oamenii care muncim și plătim impozite...sunt mamika.unui ingeras de fetita de un anisor...si sunt în stare sa fac orișice pentru puiuțul meu...ma ia groaza în ce societate o cresc...unde nu te simți în siguranta..unde nu exista dreptate...unde nu știi ce va urma într-un caz sau altul..unde riști sa nu fii auzitit și văzut cind ai nevoie...doamne.fereste ne de asa necazuri.și ocrotește toți copilașii și mămicile de asa necazuri...Doamnei avocatei ii dorim succese și bafta sa aducă dreptate în acest caz...si făptașii IMPUSCATI....fetei victime și familiei acesteia rabdare.puteri.curaj....


Musafir

#611

2016-02-12 01:00

Am semnat cu speranta ca se va face dreptate in moldova nu doar acestei fete, si la toate femeile din moldova care sunt abuzate si traumatizate de oameni fara suflet si de legi nerespectate. Speranta la o moldova mai buna nu o sa mio pierd nici o data.

Musafir

#612

2016-02-12 01:33

De ce am semnat această petitie? Dacă nu semnam ma alăturat violatorilor, nepăsarea e tot o violență.

Musafir

#613

2016-02-12 02:07

Oricum trebuie pedepsiți, nu contează gravitatea faptei. Dacă nu - vor prelungi să agreseze

Musafir

#614

2016-02-12 03:38

Asa imbecili trebuie pedepsiti!

Musafir

#615

2016-02-12 04:17

Raul trebue pe deposit and pedeapsa sa fie cut mai aspra

Musafir

#616

2016-02-12 04:25

Sunt si eu din Moldova, sunt si eu mama, si ma doare sufletul dupa aceasta copila, cu parere de rau cunosc traditiile noastre, si inteleg ca fata are nevoie de ajutorul tuturor care mai pot sa inteleaga ce e rau si ce trebuie pedepsit. Violatorii trebuie trasi la raspundere.

Musafir

#617

2016-02-12 04:40

Pentru ca legea trebuie sa fie lege pentru toti, nu numai cei cu bani.

Musafir

#618

2016-02-12 04:43

Pentru ca legea trebuie sa fie lege pentru toti, nu numai pentru cei cu bani.

Musafir

#619

2016-02-12 04:51

sustin modul sanatos de viata intr-o societate sanatoasa. Raul incurajat, devine cronic sau devastator, trebuie tratat.Ce e mai groaznic decit privarea de libertate a omului, fiind la libertate?Acum, din pacate numai este diferenta dintre libertatea din penetenciar si cea din societate, peste tot misuna sobolanii.

Musafir

#620

2016-02-12 05:05

Deoarece Moldova nu mai e asa cum eu o tin minte. E timpul sa punem stop coruptiei. Daca faptasii nu sunt trasi la raspundere societatea o sa se rascoale, mai mult noi nu o sa acceptam violurile ca un lucru normal in ordinea de zi. Noi vrem fiicele, surorile, nepoatele, si mamele noastre sa fie in siguranta.

Musafir

#621

2016-02-12 05:06

E o mare crima violul si daca nu se va pedepsi, se va subintelege ca e acceptabila de lege aceasta crima. Pentru Viol, acesti indivizi merita cel putin 25 de ani de inchisoare.

Musafir

#622

2016-02-12 05:09

Nu vreau ca raufacatorii dupa faptele comise sa se simta atotputernici,orice fapta are consecintele ei,nici nu pot sa-mi imaginez ca asa ceva sa se intimple micutelor mele nepotele,pedepsiti si atit!

Musafir

#623

2016-02-12 05:14

E ceva ingrozitor ce s-a intimplat cu elena si acesti ticalosi trebuie pedepsiti,ba mai mult as zice ca trebuie trasi la raspundere si parintii acestor "barbati"

Musafir

#624

2016-02-12 05:22

cistiga cei ce au bani....!!

Musafir

#625

2016-02-12 05:24

Monștrii ăștia trebuie pedepsiți!!! Să spunem NU nedreptății din țara noastră! "Elena" noi suntem cu tine.