România-Anglia împreună pentru copiii DIANA și ANDY Barbu Racolta


Musafir

#301

2016-05-30 16:28

Am semnat aceasta petiție pentru ca sunt și eu copil și simt legătura mamă-tată-copil și îmi doresc ca și pe viitor aceasta instituție sa rămână la fel de strânsă și nedespărțită.

Musafir

#302 Re: Re:

2016-05-31 15:39

#118: - Re:  

 Părinții se certau deoarece mama copiilor îl înșela pe Florin, iar vecinii au alertat Protecția Copilului... :-( 


Musafir

#303

2016-05-31 15:44

Mă doare să văd suferință acestui tata care se vede clar ca-si iubește copiii. Locul copiilor este în familia biologică, mai ales că nu se pune problema vreunui abuz!

Musafir

#304

2016-06-04 20:58

I wish all the kids to be reunited with their biological parents as soon as possible. The trauma and suffering the families involved go through is unimaginable and unfair.

Musafir

#305

2016-06-06 06:20

Traim vremuri grele.Pentru credinta in Dumnezeu se frang familii ca sa renunte la credinta lor.Copii sunt tot ce uneste familia ,de aceia se recurg la aceste gesturi.Romani sa nu ne dam batuti.Sa ne unim si sa strigam la Dumnezeu ptr. biruinta.Fiti binecuvantati.

Musafir

#306

2016-06-07 10:40

Doamne ajuta!

Musafir

#307

2016-06-09 14:44

Sustin familia Barbu in cauza lor primordiala:reintoarcerea copiilor acasa si reintregirea acestei familii! CopiiiTREBUIE lasati in sanul familiei naturale nu rapiti si dati unor oameni fara nici un dumnezeu care nu iubesc valorile familiei si sunt departe de orice conceptie despre ce inseamna familie ADEVARATA.

Musafir

#308

2016-06-09 18:06

Sunt de-acord ca familia Barbu să fie reintregita

Musafir

#309

2016-06-10 21:54

Doamne ajuta!!!

Musafir

#310

2016-06-11 06:48

Copiii trebuie sa fie cu parintii lor naturali. Ei sant cetateni Romani si Tara aia straina nare drept asupra lor. Sasi DEA copii TArii lor la homosexuali. Copiii Romani sai lase in pace. Doamne Ajuta!

Musafir

#311

2016-06-11 15:16

Am semnat,ptr ca sunt mama si înțeleg suferința acestei familii locul copiilor e în familia naturala!

Musafir

#312

2016-06-13 14:31

Pentru ca imi imaginez durerea parintilor.

Musafir

#313

2016-06-13 18:54

Pentru nedreptatea care se face dl sa va intareasca

Musafir

#314

2016-06-20 19:35

Este revoltator ce se intampla cu saracii copilasi! Faceti dreptate copiilor si lasati-i sa stea langa parintii lor! Este inuman sa furi copiii de la familie si sa ii dai homosexualilor sa ii creasca !!! Rusine societatii moderne !!! Este mai rau ca in Evul Mediu !!!  Ganditi-va la suferinta indurata de copii si la traumele pe care le vor avea  toata viata !!! Ajutati copiii si familia normala: barbat, femeie si copii !!! Nu incurajati anomaliile societatii pentru ca va fi un haos de nedescris, din care nu vom putea iesi niciodata si o sa ne para rau la toti ca nu am facut dreptate la momentul potrivit !!!


Musafir

#315

2016-06-20 19:42

Ajutati copiii si nu-i lasati sa cada prada unor oameni fara valori morale !!! Cei care puteti sa ii ajutati, nu stati pe ganduri, faceti asta cu draga inima; cum v-ati simti voi daca ati fi intr-o situatie similara ??? Copiii vostri sa fie crescuti de homosexuali ???!!! Este ingrozitor !!! Aveti mila de ei si ajutati-i !!!


Musafir

#316

2016-06-22 14:31

Am semnat petiţia deoarece copiii nu pot. fi mai bine nicăieri. decit in familie Dumnezeu a constitut familia din bărbat si femeie..si nimeni nu poate birui pe Domnul cererilor si al pământului biruinţa este a Domnului....Încredete in Domnul din toata inima ta si nu te bizui pe înţelepciunea ta!..Recunoaşte-l in toate caile tale si El iti va netezi cararile....Proverbe 3:5'6
Caroline Ram

#317

2016-06-23 13:27

I signed the petition because I am terrified by the drama of these children.

Please, tell the UK authorities that 1) these two children are Romanina citizen (not British!), 2) Romanian authorities do not allow the international adoptions. Taking these into consideration, only the Romanian authorities have the right to take a decision concerning their situation (to be raised by their father or not). Has UK the agreement of the Romanian state to give these two children to adoption? It is an abuse!

anonima

#318 Re: Toate Familiile care sunt în situația mea,Uniți-vă

2016-07-04 05:50

#84: Florin Barbu - Toate Familiile care sunt în situația mea,Uniți-vă  

 Eu nu stiu cum mediatizeaza televiziunile cazurile astea, cat adevar spun...dar eu am vazut legile lor si mi se par absurde. Adica parintele nu mai are niciun drept asupra copilului lui, care e sange din sangele lui. Efectiv inclin sa cred ca populatia e supusa experimentelor sociale. 

Eu nu spun ca nu ar trebui luate masuri daca acei copii sunt plini de vanatai, loviti cu scaunul in cap, legati cu lanturi, infometati luni in sir...dar sa iei un copil pe motiv ca i-a tras mami o palmuta la fund sau ca doarme cu tata in pat...sau ca e prea prietenos cu strainii deja e mult prea mult. Acum pun si eu intrebarea: este statul in stare sa le ofere ceva mai bun decat parintii lor? Eu una nu cred. 

Noi ne rugam pentru Florin Barbu, dar nu este suficient. Actiunea e cheia si aici statul e in masura sa actioneze. Daca incearca cetateanul X sau Y greu sa reusasca ceva, pentru ca se va lovi de diverse piedici; tot ii va trebui un sprijin din partea unei autoritati, altfel nu are cum.


Musafir

#319

2016-07-04 16:53

Alaturi de familia Barbu! Alaturi de familia traditionala, alaturi de Dumnezeul nostru!

Musafir

#320

2016-07-04 20:14

Halal valori morale are Occidentul asta!

Musafir

#321

2016-07-04 22:13

Am semnat petiția din compasiune și solidaritate pentru Andy,Diana și părinții lor.Mă rog zilnic pentru voi.Am credință că Dumnezeul nostru e mai mare decît orice planuri de distrugere a acestor minunați copii și prea mult înreistașilor lor părinți ,vreau să știe lumea că nu putem fi călcați î picioare,că eliberearea lui Dumnezeu va veni.

Musafir

#322

2016-07-10 15:51

DOAMNE AJUTA !!!

Musafir

#323

2016-07-11 17:47

offf! sunt tata si mi se pare strigator la Cer...tocmai de aceea Dumnezeu sa ne ierte si sa ne auda rugaciunile ca acei copii sa fie langa mama si tatal lor! nu umiliti, tarati prin procesele ,,oamenilor mari,, si printre oameni straini lor!
Doamne ajuta sa scape de acest iad si sa fie impreuna!

Musafir

#324

2016-07-17 20:35

Copiii, trebuiesc înapoiați familiilor biologice!

Musafir

#325

2016-07-18 19:08

Copiii trebuie sa creasca langa parintii naturali,in cazul in care acestia sunt dedicati copiilor,deci nu este normal ceea ce se intampla acestei familii.