România-Anglia împreună pentru copiii DIANA și ANDY Barbu Racolta


Musafir

#251

2016-05-14 07:04

Este nedrept sa se fure copii din bratele parintilor si sa se dea altor oameni!!! Doamne ajuta sa poata acest tata sa isi ia copii!!!

Musafir

#252 Re:

2016-05-14 08:06

#4: -  

 Dacă ați știi dvs. că din momentul în care facem certificatul de naștere, copiii sunt a statului.!!

 


Musafir

#253

2016-05-15 08:32

Acesti copii sunt Romani. Ai nostrii !!! Trebuie facuta publica identitatea celor care contribuie la acest cosmar; homosexualii adoptatori, cei de la asistenta copilului care au intocmit dosarul, cei de la adoptie... toti cei care au HOTARAT. Acesti indivizi cu CV-ul, adresele, faptele, viata si familile lor trebuie sa-i cunoastem, sa ii identificam si sa ii punem sub lupa. Sub lupa poporului Roman; societate civila, servicii romane, oameni simplii infratiti de acelasi sange si limba. Abuzurile sunt comise de oameni, nu de sisteme. Sistemele doar respecta sau nu popoarele care determina sau nu acest respect. In situatia de azi, care este o repercursiune a 25 ani de tradare, furt si batjocura sub multiple forme a Patriei noastre, furtul copiilor este o consecinta. Daca nu reactionam ce va urma ? Va simtiti in siguranta in propria casa, in propria tara, la propria slujba sau afacere ??? Salvarea la indemana este informatia si demascarea indivizilor care ne asupresc din spatele ''sistemelor''. Aceasta este in primul rand o problema a poporului nostru, dar la care rezolvare poate contribui orice persoana de buna credinta de orice nationalitate. Ceea ce se intampla astazi in lume, criza, genocide, terorism, razboaie sunt create de oameni, nu de sisteme. Daca identificam persoanele din spatele raului avem sansa unei vieti normale. Daca nu, pierim in numele paravanelor sisteme.


Musafir

#254

2016-05-15 08:51

Acesti copii sunt Romani. Ai nostrii !!! Trebuie facuta publica identitatea celor care contribuie la acest cosmar; homosexualii adoptatori, cei de la asistenta copilului care au intocmit dosarul, cei de la adoptie... toti cei care au HOTARAT. Acesti indivizi cu CV-ul, adresele, faptele, viata si familile lor trebuie sa-i cunoastem, sa ii identificam si sa ii punem sub lupa. Sub lupa poporului Roman; societate civila, servicii romane, oameni simplii infratiti de acelasi sange si limba. Abuzurile sunt comise de oameni, nu de sisteme. Sistemele doar respecta sau nu popoarele care determina sau nu acest respect. In situatia de azi, care este o repercursiune a 25 ani de tradare, furt si batjocura sub multiple forme a Patriei noastre, furtul copiilor este o consecinta. Daca nu reactionam ce va urma ? Va simtiti in siguranta in propria casa, in propria tara, la propria slujba sau afacere ??? Salvarea la indemana este informatia si demascarea indivizilor care ne asupresc din spatele ''sistemelor''. Aceasta este in primul rand o problema a poporului nostru, dar la care rezolvare poate contribui orice persoana de buna credinta de orice nationalitate. Ceea ce se intampla astazi in lume, criza, genocide, terorism, razboaie sunt create de oameni, nu de sisteme. Daca identificam persoanele din spatele raului avem sansa unei vieti normale. Daca nu, pierim in numele paravanelor sisteme.

Musafir

#255

2016-05-16 07:17

Este nedrept ceea ce se intampla si ilogic daca nu chair discriminatoriu.

Musafir

#256

2016-05-16 08:50

Copii trebuie sa rămână la tatăl lor!!!

Musafir

#257

2016-05-16 08:58

Pentru ca sunt parinte!

Musafir

#258

2016-05-16 10:02

Familia reprezintă celula fundamentală a societății. Ea este singurul loc în care un copil se pote dezvolta firesc, în care percepția lui asupra lumii poate prinde un contur corect. Familia este singurul loc în care un copil primește necondiționat iubire, crește cu acedy sentiment pe care il va împărtăși mai apoi.
În acest context, este absolut brutal și barbar să separi copiii de părinții firești și să îi plasezi unor oameni care în mod natural, din csuza orientării lor sexuale, nu pot avea niciodată copii.
Ceea ce Dumnezeu a lăsat imposibil, nu avem noi oamenii dreptul de a face posibil, cu atât mai mult cu prețul vieții unor copii născuți într-o familie normală pentru a-i oferi unui cuplu de homosexuali.
E aberant, strigător la cer și inuman!!!
Copiii trebuie să revină extrem de curând la familia lor naturală!!!
Acesta este motivul pentru care, tată responsabil fiind și eu, am semnat revoltat dar cu speranță de bine, pentru ca acești copii să revină la familia lor!!!

Musafir

#259

2016-05-16 10:35

Copiii au draptul la fericire trebuie sa stea langa parintii lor nu langa persoane straine. Celor ce fac asemenea lucruri sa le fie rusine.

Musafir

#260

2016-05-16 10:59

Pentru ca avem copii... Pentru ca pentru ei venim in alte tari... Pentru ca nu e corect!!!!

Musafir

#261

2016-05-16 11:17

Este o mare rusine din partea tuturor autoritatilor care sub pretextul ca asigura siguranta copilului dezintegreaza si distrug vieti. Societatea moderna se indreapta intr-o zona periculoasa in care institutia familiei nu este respectata. Autoritatile ar trebui sa ajute si sa sprijinine familia, daca apar probleme sa incerce sa ofere consiliere si suport nu sa ameninte cu luarea copiilor din sanul familiei. Sustin cu indarjire toate familiile carora li s-au "furat" copiii de asa-zisele autoritati "bine intentionate".

Musafir

#262

2016-05-16 12:48

Orice semnătura contează PTR aceasta familie, haideți sa-i ajutam prin semnarea petiției !

Musafir

#263

2016-05-16 16:48

Nu am copii. Dar cred ca ii cel mai dureros lucru posibil sa ti se ia copilul de lângă tine. E ca si cum ar smulge o bucata din inima ta si ar imprastiao.

Musafir

#264

2016-05-16 17:33

Am semnat aceasta petitie pentru ca copii Sa fie restituiti familiei Barbu. Este inadmisibil Sa ajunga copii Sa fie crescuti de un cuplu de homosexuali. Cu ajutorul Domnului Sa speram ca ca fii bine.Doamne ajuta familiei Barbu!

Musafir

#265

2016-05-16 19:14

Copiii trebuie să crească lângă părinți lor .

Musafir

#266

2016-05-16 21:24

Am semnat aceasta petitie deoarece am si eu 2 copii.nici nu pot sa-mi imaginez viata fara ei.si nu am inteles motivul pt care i-au fost luati copiii.

Musafir

#267

2016-05-16 21:40

Pentru ca sunt roman si consider ca acesti copii ar trebui sa creasca langa parintii lor.

Musafir

#268

2016-05-16 22:38

Pentru ca sunt constienta ca suntem in pericol,este vorba de o mafie care trebuie eradicata!

Musafir

#269

2016-05-17 05:27

Pt ca locul copiilor e langa parintii lor si nimeni nu are dreptul sa ii desparta,insusi Dumnezeu a hotarat asta,cine suntem noi sa ne punem deasupra lui Dumnezeu???

Musafir

#270

2016-05-17 12:01

asa voi face,dmnz sa le ajute sa isi reia copii in sanul familiei unde le este locul

Musafir

#271

2016-05-17 12:44

Daca parintii nu le-a facut niciun rau si au avut grija mereu de ei,atunci trebuia sa ramana la cel putin unul din parinti (in cazul in care s-au despartit).Copiii nu trebuie sa sufere!!! Iar acum cu siguranta sufera...si vor ramane cu traume.Ajutati-i sa se intoarca in familia lor.

Musafir

#272

2016-05-17 17:50

Consider ca toti copiii trebuie lasat I sa creasca frumos si fericiti alaturi de parintii lor.

Musafir

#273

2016-05-17 22:19

Fiindca imi doresc ca acesti copii sa fie crescuti de parintii lor.Oricine merita o a doua sansa.Sunt convinsa ca fiecare a invatat din greselile lor chiar si oameni din exterior au invatat din greselile acestor oameni.Copii merita sa duca un trai linistit in sufletele lor de Romani ,a oamenilor care le'au DAT viata si care lupta pentru ei ! Dumnezeu e cel care e cel mai in putere sa judeca si sa faca dreptate.

Musafir

#274

2016-05-18 05:12

Copiii apartin familiei lasate de Dumnezeu!

Musafir

#275

2016-05-18 10:07

Am semnată aceasta petiție pentru a fii integrați copii in familia lor .si crescuți de părinți lor.