România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#6651

2016-01-11 23:16

Abuzul trebuie oprit ca aceasta firma de vanzare-cumparare a copiilor sa fie interzisa....
Fie ca Domnul sa-si arate puterea de a face dreptate in acest caz!

Musafir

#6652

2016-01-11 23:16

Traim timpuri ca pe vremuri lui Irod! Rapirea unui copil inseamna o crima dubla: atat pt parinti, cat si pentru copii! Dumnezeu sa ne ocroteasca si sa va ajute sa va reintregiti familia!

Musafir

#6653

2016-01-11 23:16

Felicitari! Sunteti extraordinari!

Musafir

#6654

2016-01-11 23:17

Am semnat deoarece acești copii împreuna cu părinți lor au format o famiglia minunata si îmi doresc din tot sufletul ca statul norvegian sa ii lase in sânul familiei unde sunt iubiți ingrijiti si crescuți cu frica de Dumnezeu

Musafir

#6655

2016-01-11 23:17

Consider ca aceasta actiune a Norvegiei incalca toate tratatele europene. ESTE UN ABUZ IMENS PE CARE STATUL NORVEGIAN IL FACE. Nu poti sa iei copilul de la sanul mamei. Suntem in secolul XXI totusi si nicidecum nu suntem pe vremea Imperiului Roman sau in lumea antica. Toate legile Europene care cica ar trebui sa apere drepturile omului sunt incalcate sau nu sunt luate in considerare numai atunci cand se vrea. Adica aceste legi sunt facute numai pentru unii la fel cum sunt si la noi in tara. Ipocrizia nu are margini in aceasta situatie si spun asta cand ma gandesc la cata propaganda sa facut atunci cand copii din Siria au fost cica numai bruscati de autoritatile maghiare. Aici, acum de ce nu se aprinde nimeni? Nici un ziar din Londra sau America nu scrie nimic despre acest caz. Pentru ca suntem Romani lumea in general se pisa pe noi si din pacate statul Roman care ar trebui sa ia atitudine este complet indiferent la tragedia acestei familii.

Musafir

#6656

2016-01-11 23:18

Norvegia, dați copii înapoi familiei Bodnariu , nimeni nu știe ce este mai bine pentru acești copii decât părinții lor.
Înapoiati copii parinților
Marta

Musafir

#6657

2016-01-11 23:18

Pentru că au nevoie de noi şi de rugăciunile noastre . Dumnezeu lucrează cu un popor sincer şi credincios .

Musafir

#6658

2016-01-11 23:18

Pentru a apara celula societatii! Pentru a trimite un semnal de neliniste lui Barnevernet! Your end is coming! Soon. You sons of bitches

Musafir

#6659

2016-01-11 23:18

Mi se pare inuman ca niste copii sufera ca sunt luati de linga parinti si se pare ca norvegienii ca de altfel toti asa zisi Europeni uita ca un copil trebuie sa stea langa parintii lui ca acolo este fericit,este multumit cu dragostea parintilor nu cu bunuri materiale .Oriunde in lumea asta fratriile nu se despart ,ce fel de sistem de protectie a copilului au ?De ce romanii nu fac nimic ? Au ajuns strainii pentru un pumn de bani sa ne fure si copii ? Pina cand mai lasam sa fim calcati in picioare ?Legea romaneasca spune ca daca parintii nu au conditii se intreaba rudele pina la al 4-lea grad de rudenie ,in acest caz de ce nu se aplica legea romaneasca ? Familia asta nu mai apartine poporului roman ? DE ce toata lumea tace ? Eu vorbec in numele acelor copii dupa ce am facut o facultate de psihologie a copilului si 21 de ani am lucrat in sistemul de protectie a copilului .
Rusine daca nu facem nimic sa aducem zambetele pe fata acelor copii care deja sunt traumatizati ,si lasam o mama sa planga zile si nopti dupa pruncii ei pe care i-a crescut destul de frumos! Cine le da parintilor inapoi zilele lipsa din viata copiilor lor ? Ce fel de oameni am devenit ?

Musafir

#6660

2016-01-11 23:18

Consider o mare nedreptate faptul ca acesti copii au fost separati de parintii lor. In alte tari, modul in care acesti parinti isi educa copiii ar fi laudat.

Musafir

#6661

2016-01-11 23:19

Am semnat petitia pentru a incerca o modesta contributie la rezolvarea paradoxului european - pe de o parte, in Norvegia, tara bogata si presupus super-civilizata, se rapesc cu salbaticie copiii unei familii decente fara anchete sau motive temeinice, probabil pentru ca doritorii de adoptii nu gasesc in tarile lor copii adoptabili, iar, pe de alta parte, in Romania autoritatile nu fac mai nimic pentru a salva sutele de mii de copii orfani sau abuzati in asa zise familii si nici nu intervin pe plan international pentru a-si ajuta concetatenii aflati in situatii dificile...

Musafir

#6662

2016-01-11 23:19

Norvegia procedeaza intocmai ca nazistii.Ma intreb ce soarta au bietii copilasi ? Nicaieri in lume nu trebuie sa se mai intample asa ceva ! Romania nu poate sabota relatiile cu Norvegia ?

Musafir

#6663

2016-01-11 23:20

Mulțumim! Succes!

Musafir

#6664

2016-01-11 23:20

ENTRU CA ASA MI SE ARE CORECT, NORMAL !!!

Musafir

#6665

2016-01-11 23:20

e foarte dureros sa iti pierzi un copil prin deces dar poate te vei resemna cu gindul ca asa a fost destinul ca sa plece mai repede in rai dar ca sa ti se rapeasca 5 pe niste criteri absolut timpite si trebuiasca sa te obisnuesti cu gindul ca nu o sati mai vezi niciodata copii mi se pare o durere fara margini inaceptabil doamne ajuta sa fie intrun ceas bun

Musafir

#6666

2016-01-11 23:20

Dorim ca statul norvegian sa inapoieze imediat cei 5 copii familiei Bodnariu...

Musafir

#6667

2016-01-11 23:21

Deoarece , copiii , trebuie sa stea si sa fie educati de parintii lor , in spiritul traditiilor neamului din care se trag , pt a avea parte de caldura dragostei parintesti care indiferent de conditiile materiale , este neconditionata ! Insusi faptul ca acesti parinti si-au luat copiii cu ei , intr-o tara straina , creindu-le conditii de a trai ca o familie , dandu-i la scoala , la innot, gimnastica etc. dovedeste ca -si iubesc copiii neconditionat si nimeni nu are dreptul sa interpreteze , dupa considerente si interese contrare intereselor copiilor ! Statul Norvegian sa creeze politici demografice si legi pentru cetatenii norvegieni ! Sa-si creeze conditii de sporire a natalitatii pentru cetatenii norvegieni si nu sa ne fure noua copiii ! Nu cred ca trebuie sa ne cerem copiii cu caciula in mana ! DESTUL !!

Musafir

#6668

2016-01-11 23:21

Copiii au nevoie de părinții lor! Nu îmi pot imagina cum ar fi viata mea fără băiețelul meu. Un copil este un dar de la Dumnezeu! Sper sa reușiți sa va reîntregiti familia!

Musafir

#6669

2016-01-11 23:21

Ptca doresc ca tara aceasta sa se trezească la realitate si sa acționeaze ca oameni in societate nu msi rau ca si niște animale . Dați inapoi copii familiilor din care i-ați luați demonilor ca nu va aparțin ,nu sint si voștri fiarelor sălbatice , faceți-vă copii și-apoi veți avea nu furați copii familiilor demne de a se numi familii si sa ii dați homosexualilor pe sume uriașe de bani . Asta-i mai rau ca orice rau s-ar putea numii . Dați copii familiei botnari inapoi si nu numai

Musafir

#6670

2016-01-11 23:22

Pt ca niciodata,nimeni sa nu mai traiasca o astfel de drama.Copiii sint tot ce-i mai sfant pe acest Pamant,sint ratiunea de a trai a parintilor si nu trebuiesc niciodata despartiti unii de altiii.

Musafir

#6671

2016-01-11 23:22

Faptul ca in lumea asta poate sa ia cineva copii nascuti de o mama si sa-i dea unor straini ma revolta. Si unde? Intr-o tara asa zis civilizata. Daca asta e civilizatia prefer sa ma intorc in epoca de piatra.
Cris

#6672 Re:

2016-01-11 23:22


Musafir

#6673

2016-01-11 23:23

Pentru ca asa este just. Copiii trebuie sa creasca langa parinti!

Musafir

#6674 Re:

2016-01-11 23:23

#64: -  

 Bravo puiule!


Musafir

#6675

2016-01-11 23:24

Pentru ca sunt mama.Am 6 copii pe care i am crescut aici....multumesc lui Dumnezeu ca mi a dat putere si nu am fost nevoita sa plec din tara....