România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#326

2016-01-11 17:58

Mi se pare uluitor ca intr-o tara atat de bogata relatia parinti-copii este privita cu atata raceala, ca si cum copiii ar fi niste produse ce trebuie perfectionate dupa niste reguli standard, regulile statului "Dumnezeu". Daca prin evolutie omului ii dispare mila, compasiunea, rabdarea, iubirea, mai bine aici in saracia noastra, dar cu bogatia suletului. Imi doresc din tot sufletul ca acesti parinti sa-si scoata copiii din ghearele "masinariilor"si sa si-i creasca asa cum cred ei ca se cuvine, cu multa dragoste.

Musafir

#327

2016-01-11 17:58

Copii sunt ingerii vietii pentru mama si tata lor

Musafir

#328

2016-01-11 17:59

Doresc ca autoritatile norvegiene sa se conformeze conventiei ONU a adreturilor si libertati famililor care au copii in crestere sa puna capat acestui abus fara temei..

Musafir

#329

2016-01-11 17:59

Am semnat petiția din solidaritate pentru nedreptatea imensă făcută familiei Bodnariu

Musafir

#330

2016-01-11 18:00

Consider ca este un abuz instituționalizat și prin absenta reacției societății civile, poate deveni un precedent pentru alte masuri abuzive.

Musafir

#331

2016-01-11 18:00

pentru ca mi se pare inuman felul cum sunt luati copiii din familiile lor in general si nedrept in cazul familiei Bodnariu!

Musafir

#332

2016-01-11 18:00

Pentru ca este vorba de o familie crestina practicanta. Pentru ca este vorba de o familie care iubeste copii atat de mult incat au facut 5 fratiori si surioare. Pentru ca nu exista nimeni pe lume care sa iubeasca cat iubeste un parinte. Pentru ca INDOCTRINAREA ATIESTA a castigat mult prea mult teren impotriva EDUCATIEI CRESTINE. Si naste monstri. Monstri care DISTRUG familii, suflete si destine.

Musafir

#333

2016-01-11 18:00

Am si eu un copil mic nu trebui sa se antple asa ceva

Musafir

#334

2016-01-11 18:00

Luatul copiilor din familie este egal cu o crima si tortura dar nepedepsita.

Musafir

#335

2016-01-11 18:00

Ceea ce am vazut, cred ca se intampla pe vremea inchizitiei! Rusine Norvegia!

Musafir

#336

2016-01-11 18:00

Familia Bodnariu trebuie sa fie reunita de urgenta!
Doar nazistii mai smulgeau copiii de langa mamele lor, asa cum au facut norvegienii! Copiii aceia au nevoie de parintii lor adevarati! Daca norvegienii incep sa degenereze, ar putea sa gaseasca material genetic de la donatorii de sperma voulntari pentru a-si salva natia pe cale de disparitie!
We have to save Bodnariu family!
Norway, return to Bodnariu family their children! They are our children, not yours!

Musafir

#337

2016-01-11 18:01

Refuz sa cred ca sunt contemporana cu oameni care fura copiii altora sub diverse pretexte. Voi evita sa le mai dau elevilor mei ierarhia statelor lumii dupa indicele de dezvoltare umana -ce rost are prima pozitie in aceasta ierarhie daca la capitolul omenie sunt 0 ?!!!!

Musafir

#338

2016-01-11 18:01

Sunt mama si sunt revoltată de ceea ce întâmplă ,copii trebuie să crească alături de părinți!

Musafir

#339

2016-01-11 18:01

Pentru noi, romanii, familia este ceva sacru. Pentru orice parinte, un copil este darul cel mai de pret. Cred ca este momentul ca si norvegienii sa invete aceasta lectie.

Musafir

#340

2016-01-11 18:02

Doamne dă izbândă!

Musafir

#341

2016-01-11 18:02

Am semnat aceasta petitie cu gandul ca cei 5 copii cand v-or mai creste ,(sper in sanul familiei) v-or fi constienti ca pentru o " palma la fund" NU "merita" sa fie separati de familie .inclusiv fiecare in parte de frati lui !!

Musafir

#342

2016-01-11 18:03

pentru a ne salva macar copii, daca pe noi nu ne mai poate 'salva' nimic!

Musafir

#343

2016-01-11 18:03

Am semnat pt că e un abuz ce li s-a intimplat acestor oameni.Şi pt că e o țară cu deviați sexuali.mi-e frică să nu folosească acesti copii furați in scopuri murdare.

Musafir

#344

2016-01-11 18:03

Pentru ca am 3 copii pe care Ii iubesc si ii cresc in frica de Domnul . Daca cineva mi iar lua as fi o persoana distrusa .

Musafir

#345

2016-01-11 18:03

Nu am cuvinte si e greu de imaginat dar sa mai si traiesti in realitate drama familiei Bodnariu.Doresc ca acesti copiilasi nevinovati sa ajunga cit mai repede inapoi in sanul familiei lor!!!.Tuturor care v-ati inplicat adanc sa sustineti si sa ajutati familia Bodnariu zic: Dumnezeul cerului si al pamantului sa va rasplateasca si sa va binecuvinteze !!!

Musafir

#346

2016-01-11 18:04

pt a susține refacerea familiei și pt ca sufăr pt traumele copiilor și parintilor
Geta Radu

#347

2016-01-11 18:04

Familia este celula de baza a societatii si statul prin tot ceea ce face ar trebui sa protejeze familia si sa o ajute nu sa o distruga, actul de distrugere a familiei fiind un act sinucigas pentru orice societate. Din pacate aceasta tendinta de distrugere a familiei este tot mai evidenta si este un semn al declinului nu al evolutiei cvilizatiei.

- Foarte multi dintre acesti copii ajung la majorat incapabili sa se adapteze la realitatea din jur si se sinucid, cele mai multe cazuri sunt prin spanzurare  sau alte metode! Rezultatul este ca acesti oameni pe care societatea ar trebui sa se bazeze „oameni de tipul nou” crescuti de sistem sunt incapabili sa se adapteze la viata reala, nu se pot adapta la faptul ca viata te pedepseste.Ei traiesc drama cu care au inceput despartirea de parinti care este foarte dureroasa imaginativa cum pot sa traiasca acesti copii. Oricare dintre noi avem dreptul la credinta indiferent de religie fiea  Cresti Ortodox,Musulman Budist,Protestant,Catolic sau Ateu, numai acea persoana poate sa decida modul de convingere religioasa,nimeni nu are dreptul sa ti impuna religia lui ,doar atunci cant omul vrea sa o schimbe.

 

Răspândește asta:


Musafir

#348

2016-01-11 18:05

Pentru ca asa simt pentru ca mi-e dor de părinții mei care nu mai sunt pentru ca toți copiii trebuie sa crească in sânul familiei pentru ca fratii nu trebuie sa stea despărțiți...

Musafir

#349

2016-01-11 18:05

Familia Bodnariu trebuie să își recupereze copiii. Orice alt comentariu este de prisos!

Musafir

#350

2016-01-11 18:05

Am semnat aceasta petitie pentru ca este inadmisibil ce se intampla cu aceasta familie. Barbaria de care da dovada Norvegia este greu de inteles.Sunt cu tot sufletul alaturi de acesta familie si sper sa fie cat mai curand alaturi de copiii lor.