România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#1951

2016-01-11 20:09

Pentru ca vrem ca copii familiei Bodnariu sa fie dati inapoi familiei biologice!

Musafir

#1952

2016-01-11 20:09

Pentru ca fam. Bodnariu sa-si recupereze copiii rapiti de la statul Norvegian,Imaginile care le-am vizionat duminica seara ,cu acei copii smulsi din bratele parintilor te cutremura si de o barbarie greu de imaginat intr-o tara care se pretinde democrata .

Musafir

#1953

2016-01-11 20:09

Sunt contra abuzurilor indreptate impotriva familiei.
Sunt contra distrugerii societatii prin distrugerea celulei societatii care esta familia.

Musafir

#1954

2016-01-11 20:09

Pentru ca este o durere enorma sa desparti mama de copil,atat pentru mama cat si pentru copil.

Musafir

#1955

2016-01-11 20:09

rusinea secolului xxi

Musafir

#1956

2016-01-11 20:09

Pentru ca acesti copii sa ajunga in sanul familei unde le este locul si ma rog pentru ei ca Domnul sa faca o minune cat mai repede.. :(

Musafir

#1957

2016-01-11 20:09

Pentru incetarea abuzului si atacului celui rau impotriva familiei!

Musafir

#1958

2016-01-11 20:09

Pt. ca nu e admis acest lucru! E strigator la cer!!!
1959
Musafir

#1959

2016-01-11 20:09

Pentru ca nu putem accepta ca acest lucru sa se intample in acest secol. Este incredibil ce se petrece in aceasta tara (Norvegia) asa zis civilizata! Daca asta inseamna civilizatie, atunci mai bine lipsa.
Ce se intampla cu lumea asta???!!! A luat-o in deriva!

Iohannis, Ciolos ...unde sunteti? Sau cand e vorba de poporul roman sunteti absenti si foarte "europeni"?

Asta e treba pentru voi! aratati ca nu sunteti niste tradatori si slugi europene!!! 


Musafir

#1960

2016-01-11 20:09

sint mama si nu stiu cum as putea suporta asa ceva.sint alaturi de aceasta familie si sint f. indignata ca autoritatile noastre nu au luat masuri imediate pt. asprijini aceasta familie

Musafir

#1961

2016-01-11 20:09

Cred ca folosesc metode antice barbare rapiri sa stie ca populatia norvegiei este foarte mica 4500 000 000 si vrea sasi mareasca tara si ca la ei nastere ale femeilor nu prea exista sunt o tara cu discriminare dar au o metoda ca te urmareste cu o cm vidio sasi gaseasca motiv pentru rapirea copii lor sa se napoiasca copii familile omenilor care sunt cu adevarat parinti norvegia este mama copilului care doreste sa amparta copii an doua a ca pilda la mamele ce a nascut an aceias zi la una a murit si la alta a trait si cea care a murit copilul a zis ca copilul ca re traeste este al ei si a ajuns an fata judecatorului la tribunal si judecatorul a zis e bine ca copilul sa l ampartiti an doua adica sa fie taiat si ampartit mama adevarata a zis de cat sal taie mai bn sal ia femia care ia murit copilul si asa judecatorul sia dat seama de mama adevarata adrian

Musafir

#1962

2016-01-11 20:09

pentru ca si eu am copii si ii iubesc

Musafir

#1963

2016-01-11 20:09

Consider ca statul nu este capabil sa crească copii...copiii sunt darul lui Dumnezeu pentru părinți si trebuie lăsați în familie.

Musafir

#1964

2016-01-11 20:09

In numele dreptatii si al omeniei

Musafir

#1965

2016-01-11 20:09

fiindca ma gandesc la ce as fi facut eu in cazul acestei familii,ca mama sau ,ca si copil!!!E CRUNT!COPIII VOR FI MARCATI PE VIATA DE ACEST ABUZ!!!INTR-UN FEL AM EXPERIMENTAT ASTA (IN SITUATII MAI DIFERITE SI PE O PERIOADA MAI SCURTA!)
MA ROG LUI DUMNEZEU SA REINTREGEASCA FAMILIILE DESPARTITE ABUZIV!!!SA NE DEA INTELEPCIUNE SA NE CRESTEM COPIII FARA PEDEPSE FIZICE SAU ...CA PE VREMEA BUNICILOR CI CU INTELEPCIUNE SI INDELUNGA RABDARE CU COPIII NOSTRI SI PRIN EXPLICAREA GRESELILOR LOR SI A CONSECINTELOR LOR SA NE FACEM INTELESI DE EI SI SA LE ARATAM DIFERENTA DINTRE BINE SI RAU!AVEM NEVOIE DE INTELEPCIUNE SFANTA SA NE CRESTEM SI SA NE EDUCAM COPIII!EU REGRET FIECARE PALMA DATA COPIILOR MEI,FIECARE URECHEALA SI RASTIRE LA EI!ACUM LA 42 DE ANI AS PROCEDA ALTFEL!!!SIGUR CA NU SUNT MOTIVE REALE DE A DECADEA DIN DREPTURI PARINTII!TREBUIE SA INVATAM TOTUSI CUM SA TRAIM IN ARMONIE!!!LEGEA NU TREBUIE DUSA PANA LA EXTREM!IN CEL MAI BUN CAZ TREBUIAU SA DISCUTE CEI DELA PROTECTIA COPILULUI CU PARINTII SI CU COPIII SI SA LE OFERE CONSILIERE !!!NU SUNT DE PARTEA NICI UNEIA FORME DE VIOLENTA!NICI FIZICA,NICI VERBALA SAU EMOTIONALA!!FAMILIA E TOTUSI CELULA DE BAZA A SOCIETATII SI TREBUIE PROTEJATA DE STAT!!!
GBY!!!ALL

CU APRECIERE

SORINA-RODICA


Musafir

#1966

2016-01-11 20:10

Am semnat aceasta petitie in primul rand ca mama si in al 2-lea rand ca femeie.Nimeni in lumea aceasta nu poate sa smulga copiii unei mame din bratele ei.Asi vrea sa se experimenteze aceasta cruzime cu cei care au savarsit aceasta "crima" si sa spuna ce sentimente au trait.

Musafir

#1967

2016-01-11 20:10

Mi se pare o smavolnicie fara margini sa separi copiii de parintii lor pe baza unor motivatii absolut puerile. Aceasta situatie pune Norvegia pe aceeasi pozitie ca orice organizatie terorista. Pacat.


Anonymous

#1968

2016-01-11 20:10

sentimentul de revolta ca intr-o perioada istorica atat de avansata
mai pot exista manifestari si actiuni atat de josnice, retrograde, de neconceput,care pot fi urmate oricand dupa parerea mea -fara sa ne miram- de CANIBALISM!; asa asemuiesc eu , si lipsa de suflet a acelor asa zise autoritati norvegiene; doresc cu tot sufletul meu si al copiilor mei, reintregirea urgenta a familiei Bodnariu!

Musafir

#1969

2016-01-11 20:10

am convingerea ca IMPREUNA PUTEM FACE SI TREBUIE SA FACEM CEVA, nu putem fi indiferenti in astfel de situatii.
NORMALITATEA TREBUIE SA O APARAM SA O IMPUNEM DACA ESTE NEVOIE. Daca nu santem capabili sa ne aparam copiii, daca nu facem ORICE sa-i protejam de astfel de acte barbare, nu-i meritam. Va multumesc pentru posibilitatea de a ne exprima sentimentele.
Cu stima,
Cristinel Serbu

Musafir

#1970

2016-01-11 20:10

Nu exista o motivatie viabila prin care niste copii pot fi despartiti .

Musafir

#1971

2016-01-11 20:10

Pentru ca si eu am o fetita sant mama singura si inteleg sentimentul de durere ce il au accei parinti de la care li sau luat copii, trebuie sa li se dea inapoi copii , cat mai repede ăposibil si sa plateasca cei care au gresit ,nimeni nu are dreptul sa mi ia copilul nu exista nimic mai rau dacat sa ti se ia copilul nici nu vreau sa ma gandesc , faceti ceva in privinta asta, va multumsc .

Musafir

#1972

2016-01-11 20:10

Am semnat pentru ca este o grava incalcare a drepturilor omului si a conceptului de familie.

Musafir

#1973

2016-01-11 20:10

Pentru ca se vede din cosmos ca Este vorba de un abuz grosolan,pentru ca sunt Si alte familii agresate in acelasi mod,pentru ca am văzut imagini teribile cu copii smulsi din bratele mamelor(in Norvegia!) si pentru ca AUTORITATILE ROMANE(PRESEDINTE, PREMIER,MINISTRU,etc)nu reactioneaza!



Musafir

#1974

2016-01-11 20:10

Este inuman ce se intampla!!!

Musafir

#1975

2016-01-11 20:10

este incredibil,strigator la cer,sa iei copii cu forta din sinul familiei si sa-i duci printre straini, este inacceptabil!!!!!sper sa-i putem ajuta cu ajutorul semnaturilor noastre.Dumnezeu sa-i ajute!!