România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#12276

2016-01-13 13:36

Norway,stop kidnapping!

Musafir

#12277

2016-01-13 13:37

COPIII SA REVINA IN FAMILIA BODNARIU.
bogdan matei

#12278 decadenta si aberatiile "supercivilizatiilor"

2016-01-13 13:37

Decadenta si aberatiile tarilor asa zis "super civilizate si modernizate" care nu mai au nici o legatura cu valorile morale si umane ale omenirii, Norvegia alaturi de Elvetia fiind exemple in acest sens.

Globalizarea, deznationalizarea si dezradacinarea popoarelor isi arata roadele si nu peste mult timp putem ajunge ca individul sa nu mai conteze, el fiind doar un numar,un cod de bare, un robot pe plantatie pus sa munceasca non stop pana aproape de varsta mortii si atat.

In pofida asa ziselor democratii si egalitati a tuturor oamenilor pe pamant avem oameni mai egali ca altii, oameni cu mai multe drepturi ca altii, oameni asa zisi democratici care dau in cap altor popoare pentru ca respectivii nu mai vor sa le dea toate bogatiile pe un dolar. Imperialismul este la el acasa chiar daca oficial nu mai avem colonii, sclavi pe plantatie.

Spalarea pe creier a omenirii care nu mai trebuie sa aibe puterea ratiunii, puterea de a distinge binele de rau, frumosul de urat, spiritualul de obscent duc incet  dar foarte sigur omenirea spre o decadenta si indecenta destramare ireversibila.

Ce era normal ieri azi este anormal daca nu chiar a devenit ilegal si risti inchisoare: ieri aveam mama si tata azi avem parinte unisex, ieri aveam doar familii heterosexuale azi musai trebuie sa fie homosexuale cu drepturi parentale, ieri aveai voie sa ti educi copilul in spiritul bunului simt, al respectarilor unor valori morale si umane sacre azi esti catalogat ca violent, inhibitor al libertatii de exprimare si dezvoltare a copilului si ajungi sa fi decazut din drepturile parintesti doar ca unora li s a parut cumva candva undeva ca ai fi facut ceva care ar putea este sau va fi posibil in defavoarea copiilor. 

Ma intreb, maine, ce aberatii vor mai nascoci??? Poate va deveni ilegal sa gandesti, sa respiri, sa mergi pe strada....

Lily
Musafir

#12279

2016-01-13 13:37

Sunt parinte, cu frica de D-zeu si dragoste parinteasca si fata de semeni. Sunt om, am suflet si omeneste vorbind, fiecare copil trebuie sa traiasca langa mama si tatal sau biologic, langa fratii si familia lui. Doar acolo gasesc dragostea reala de sange, ce strainii nu o vor putea cumpara cu bani niciodata. Iar sadismul si aceasta Societate monstroasa, care nu are inima ci dragostea lor este cea a intereselor materiale si meschine, nu are ce cauta in tara noastra si nici sa puna mana pe copii acestei tari, Chiar daca traiesc pe pamantul lor, copii romanilor si altor neamuri, sunt din sangele acelui neam si sa nu uitam, sangele tatalui primeaza.:) Smulgandu-i sub tot felul de pretexte invocate si dramatizate, aduc doar prejudicii copiilor si distrug familiile atat fizic, psihic, moral si sufletesc. Copii trebuie sa traiasca impreuna in sanul familiei lor iubitoare.Orice parinte biologic, are dreptul la proprii copii, iar daca au gresit, cel mult trebuiesc mustrati,sau taxati financiar.

Numai in cazurile maltaratarilor fizice cu uramari doveditoare, acestia ar trebui decazuti  din drepturile  parintesti. In cazul unei palmute la fundulet, sau mica urecheala, sau pt ca in casa lor parintii se roaga, sau canta, iar ei fac ce vad la parinti, din reflex si in pauza la scoala, sau gradinita, nu trebuiesc discriminati pe motive religioase si comfiscati. Fiinca copii crestinilor, sunt educati frumos, in spiritul respectului de D-zeu.,de sine si de semeni. 

De tot ce ne inconjoara cu dragoste pe acest pamant. Sunt oameni evlaviosi, care nu pot face rau nimanui, mai ales celor pe care ii iubesc, ca pe lumina ochilor lor. Carne din carnea lor si sange din sangele lor. Le acorda tot ce au bun si de pret, sprijin moral, educational, material, dar mai ales toata dragostea lor parinteasca. Copii sunt ai lui D-zeu., darul trimis in dar parintilor, care au menirea de a fi parinte si  rodul dragostei lor natural ,sunt copii. Copii sunt ai familiei biologice, nu un bun Social si asa trebuie sa ramana.


Musafir

#12280

2016-01-13 13:38

Sunt un copil al parintilor mei si parinte al copilului meu.

Musafir

#12281

2016-01-13 13:38

COPIII SA REVINA LA FAMILIA BODNARIU.

Musafir

#12282

2016-01-13 13:39

Pentru ca mi se pare un abuz.Copii trebuie să crească în familie!!!!

Musafir

#12283

2016-01-13 13:40

Pt ca si eu sunt mama si sa muri de suparate sa mi se ia copii de langa mine condamnandu-ma ca nu stiu sa ii educ sau ca nu ii educ bine ,fiecare din noi avem felul nostru de a trai dar mai întâi de toate astea cred ca ar trebui pusi sub superaveghere o perioada de timp aceasta fam si apoi observat care sunt reacțiile parinților către copii si apoi acuzați .

Musafir

#12284

2016-01-13 13:40

Legea trebuie aplicata in litera si spiritul ei, nu prin reducere la absurd!

Musafir

#12285

2016-01-13 13:40

Sunt parinte si cadru didactic ,stiu ce inseamna familia pentru copii si copilul pentru familie .Doresc sa le fie redati copiii!


Musafir

#12286

2016-01-13 13:41

vreau sa ajut aceasta familie

Musafir

#12287

2016-01-13 13:41

Pentru că este inadmisibil ce face Norvegia cu copiii! Este bătaie de joc! Credeam că e o tara civilizată dar se pare ca E o tara fără nici un Dumnezeu

Musafir

#12288

2016-01-13 13:42

Daca Norvegia apartine Europei trebuie sa se supuna legislatiei europene, iar nicidecum sa aiba legi contra legilor din tarile Europei. Acea asociatie care a rapit copiii familiei Bodnariu trebuie pedepsita pentru comportament mafiot.

Musafir

#12289

2016-01-13 13:42

Pentru a pune capat abuzurilor si pentru a proteja cu adevarat copiii!

Musafir

#12290

2016-01-13 13:43

Suntem alaturi de fam Bodnariu

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-01-13 13:43



Musafir

#12292

2016-01-13 13:44

NICI NU MAI AM CUVINTE SA COMENTEZ ASEMENEA ATROCITATE. D-ZEU SA-I AJUTE PE ACESTI OAMENI.
PE VOI VA FELICIT PTR TOT CE FACETI.SUNTETI SINGURA TV
OBIECTIVA....FELICITARI.EU IMPREUNA CU FAMILIA AM PLECAT
DIN TARA ACUM 8 ANI DIN CAUZA LUI BASESCU ....DAR CONSTAT CU TRISTETE CA TOT REGIMUL LUI MAFIOT ESTE LA PUTERE.....PACAT. IN CAZ CA VA INTERESEAZA SI POVESTEA NOASTRA VA LAS NR DE TEL 0749/244749.....CU STIMA

Musafir

#12293 Re:

2016-01-13 13:44

#19: -  

 nu sunt cauze "presupuse" ; verdictul afost dat de o instantain urmaunor audieri


Musafir

#12294

2016-01-13 13:45

Este inuman ca un copil sa creasca departe de parintii sai!
Norvegia trebuie sa-si revizuiasca legislatia.

Musafir

#12295

2016-01-13 13:46

pt a se face dreptate familiilor caora li s-au luat copiii.

Musafir

#12296

2016-01-13 13:48

In speranta ca vor fi mai putine abuzuri cu incalcarea flagranta a drepturilor omului.

Musafir

#12297

2016-01-13 13:49

Doresc reintregirea familiei Bodnariu.

Musafir

#12298

2016-01-13 13:49

pt a se face dreptate familiilor,carora li s-au luat copiii!

Musafir

#12299

2016-01-13 13:49

Ajuta Doamne pe Fam.Bodnariu sa-si primeasca copii inapoi.

Musafir

#12300

2016-01-13 13:50

Pentru a opri o mare nedreptate ianintea oamenilor si a lui Dumnezeu.

Doamne ajuta-i!