România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#101

2016-01-11 16:42

Nicaieri unui copil nu-i va fi mai bine decat alaturi de familia sa, nimic nu poate inlocui dragostea mamei si a tatalui, acasa nu este decat alaturi de fratii si parintii lor.

Musafir

#102

2016-01-11 16:42

Militez pentru stoparea abuzurilor impotriva oricui dar mai ales a copiilor, a acestei barbarii care potrivit statiticilor in aceasta tara se manifesta zilnic sub privirile absente ale mediei in special lipsita de orice ratiune.Consecintele pe termen lung ale nechibzuintei acestei tari asupra copiilor sunt incalculabile.

Musafir

#103

2016-01-11 16:42

Sint bunica--mama--am 51 ani---si va rog din suflet opriti aceasta magarie pentru binele copiilor nostri ai vostri si ai copiiilor copiiilor vostri....

Musafir

#104

2016-01-11 16:43

Sa nu se mai tolereze nici un abuz de orice natura.



Anonymous

#105

2016-01-11 16:43

Am semnat acceasta petitie : Pentru ,ca vreau inapoierea copiilor Bodnariu inapoi la parinti lor.,pentru ca deasemenea si eu sant mama si nu as-i suporta sa mi se fure copilul ,pentru ca copii nu se simt nicaieri mai bine decat in sanul familiei ,pentru ca statul orsicare ar fi el nu poate sa-mi impuna cum sa-mi cresc copii si cum sa-i educ in religia mea .Dumnezeu sa lucreze in chip minunat si va lucra pentru ca ELnu se lasa badjocorit

Musafir

#106

2016-01-11 16:43

Pentru ca este un abuz de neconceput. In primul rand sa ii desparti de parinti dupa care sa ii si desparti pe frati intre ei. Iar pe sugar sa nu il lasi la mama sa suga. Rog sa se inteleaga clar, nu trebuie sa se inapoieze copii oricum,  ci URGENT trebuiesc inapoiati, si un un psiholog sa ii ajute sa treaca peste imensa trauma.


Musafir

#107

2016-01-11 16:44

Sunt mama a 3 copii. Nici nu vreau si nici nu pot sa ma pun in situatia acestor parinti . De cate ori vad imaginile cu acei copii smulsi din bratele mamei ...plang .Nu stiu cum as fi reactionat ...nu vreau sa instig la violenta , dar cred ca as fi murit cu acele bestii (oameni nu le pot spune)de gat! Este inadmisibil ! Daca nu am iesit niciodata in strada pentru a-mi cere un drept ...acum as fi in stare sa fac orice ca acei copii sa revina la parintii lor.


Musafir

#108

2016-01-11 16:44



Doina Bojan

Noi toti ne punem speranta in dl Johannis ,,,,,de obicei cu teroristi/rapitori nu se negociaza.Daca asteptam dupa Klaus,copii familiei Budnariu vor fi bunici la aceea ora,Klaus se duce doar ca sofer si/sau translator. ...bineinteles contra cost

Musafir

#109

2016-01-11 16:44

Consider grav incalcate drepturile familiei! Dreptul parintelui, de a-si creste si educa copilul potrivit principiilor sale de viata (care desigur ,in cazul de fata, nu afecteaza nicio norma de conduita morala ,sociala , spirituala) Consider barbara atitudinea autoritatilor norvegiene . Acesti copii nu le-au facut nici un rau. Nimeni nu le da dreptul acestor calai , -in numele a nustiu care regula inumana -, sa-i supuna pe copiii nostri la asemenea traume dramatice care sa-i dezumanizeze . Norvegienii se pregatesc sa distruga Pentagonul, sau Casa Alba si nu vor sa sacrifice kamikaze norvegieni? Sau au nevoie de 5 inimi, 5, ficati, 10 rinichi ... pentru trafic de organe sanatoase? Scopul norvegienilor nu este unul uman.- Calailor, dati-le imediat iannapoi copiii, parintilor care le-au dat viata! Altfel ne rugam la Dumnezeu sa vadea si voua ,chinul lor si al parintilor lor. Sa va dea pedeapsa Lui si a Cerului!

Musafir

#110

2016-01-11 16:44

Am fost profund impresionata de drama familiei Bodnariu si nu concep ca cineva chiar si o autoritate dintr-un stat european poate lua niste copii din sanul familiei fara probe concludente de abuzuri.Noi ne-am nascut crestini si asa vom muri,iar copii sunt ratiunea noastra de a trai!!!

Musafir

#111

2016-01-11 16:44

Am fost ingrozita de imaginile difuzate aseara in emisiunea SINTEZA ZILEI.
Este ingrozitor ca cele mai gingase si nevinovate fiinte sunt chinuite in felul acesta.
RUSINE statului norvegian.

Musafir

#112

2016-01-11 16:44

Nu este permis sa se intample astfel de lucruri intr-o tara cu pretentia de civilizatie!Sa nu repetam istoria regimurilor totalitariste!

Musafir

#113

2016-01-11 16:44

Am semnat aceasta petitie intrucat actiunea institutiei norvegiene mi se pare un abuz enorm, demn de oranduirea feudala.

Musafir

#114

2016-01-11 16:45

Sunt mama si asa ceva n-as putea sa suport,e foarte dureros ceea ce am vazut ca se poate intampla!

Musafir

#115

2016-01-11 16:45

E terifiant ceea ce li se intampla acelor parintii,Statul Norvegian daca vor copii sa si-i faca,sa le inapoieze copii familiei Bodnariu,Doamne ajuta

Musafir

#116

2016-01-11 16:45

Va rugam face-ti dreptate tuturor familiilor care trec prin asemenea tragediii !

Musafir

#117

2016-01-11 16:45

Sunt mama si mi-am pierdut un copil din vina altora si numai o mama știe ce înseamnă m-a sa pierzi un copil atunci cand nu te aștepți, dar sa pierzi 5 copii din răutatea unora. Rușine autorităților ca au ajuns sa facă asemenea lucruri murdare.

Musafir

#118

2016-01-11 16:45

Este innuman ca niste copiii sa fie luati din sanul familiei, doar pentru a le fii mai bine...este barbar si noi traim in secolul civilizatiei...

Musafir

#119

2016-01-11 16:46

Je suis Bodnariu!

Musafir

#120

2016-01-11 16:46

Give back the children to Bodnariu family !

Musafir

#121

2016-01-11 16:46

Sunt mama si totodata cadru didactic in invatamantul prescolar si credeti-ma ca nu am suportat sa vad acei copii care erau smulsi din bratele parintilor, eu nu as da nici copiii mei din gradinita dar despre copilul meu nici nu poate fi vorba.Impreuna reusim!

Musafir

#122

2016-01-11 16:47

Nu mi se pare corec cera ce fac cei din Norvegia

Musafir

#123

2016-01-11 16:47

Doamne milueste-i pe romani oriunde s-ar afla!

Musafir

#124

2016-01-11 16:48

Este foarte trist ce se intimpla cu viata acestor copi.Ma intreb de ce pe noi Romani ne socotesc un popor care li se ia totul dupa bunul plac .EU cred ca-ci ar trbui sa se implce direct Presedintele Romaniei ,pentru ca a fost ales de poporul Roman ,caruia a jurat ca le vor apara interesele !

Musafir

#125

2016-01-11 16:49

Alooooo ala de la Cotroceni esti acasa sau tot in concediu? Nu ai nici o reactie cu privire la acest abuz grosolan al autoritatilor Norvegiene ? Aloooooo dom ministru de externe si tu dormi ? Ce blestem pe aceasta tara sa fie condusa in permanenta doar de impostori,hoti,falsificatori etc.