O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția O lege unitară pentru toți eroii necuvântători!


Musafir

#101 Re:

2016-01-02 22:41

#11: -  

 O lege pentru toți caini comunitari....Toți eroi au dreptul la un trai mai bun..După ce au slujit cu devotament tara...Rog sa fie dați la casat toți politicieni corupți și hingheri


Musafir

#102

2016-01-02 22:41

In tara aceasta minunata, dar condusa de oameni vanduti, incompetenti si pusi doar pe capatuiala, oameni pe care tot noi in cunostinta de cauza ii legitimam la fiecare scrutin electoral, am ajuns sa semnam petitii pentru lucruri ce ar trebui sa faca parte din normalitate.
Am semnat pentru ca e normal si obligatoriu sa ne respectam eroii fie ca sunt oameni sau animale.

Musafir

#103

2016-01-02 22:42

Pentru ca respect ori ce fel de viata ...iar orice fel de animalut in suferinta imi rupe inima in bucati ...ma doare rau suferinta lor ...va multumesc ca face cineva ceva in sfirsit dar nu numai pt eroi si pt restul ...

Musafir

#104

2016-01-02 22:42

Sa fie dați spre adopție.Si noi am avut un cățel pe nume Lesi care era de la armata și a trăit 18 ani.

Musafir

#105

2016-01-02 22:44

Iubesc animalele si e de datoria noastra a tuturor sa fim mai buni si sa facem tot ce ne sta in puteri pt a demonstra ca mai exista omenie si dragoste pt aceste suflete minunate care demonstreaza de mii de ori ca-s mai bune decat omul

Musafir

#106

2016-01-02 22:44

Sper din tot sufletul sa putem impreuna cu putin de la fiecare care iubim si intelegem necuvantatorii sa facem ceva si sa schimbam mentalitatea de astepta de la altii,toti impreuna putem incepe sa schimbam lucrurile asa ca semnati .ei ne ofera atat de mult si asteapta atat de putin in schimb va tog uitati va la privirile acestor caini ciobanesti au atata incredere in noi asa ca cred ca o sa cred ca de dragul lor o sa incepem sa miscam inimi .eu am acasa un ciobanesc german de 10 ani si vreau sa va zic doar atat e cel care ma petrece cand plec si cel care ma asteapta cand vi e chiar greu sa exprim in cuvinte dragostea si relatia care exista si se poate crea intre un animal si stapin succes si impreuna sa reusim!

Musafir

#107

2016-01-02 22:45

Animalele merita o viata decenta de la nastere pina la moarte la fel ca si oamenii..Numai cei care cistiga bani nemunciti considera altfel.De aceea ar fi bine sa se voteze programe si nu partide.Partidele sa isi prezinte programul inainte de allegeri pe toate domenile cu schimbarile de rigoare si obligate sa implementeze schimbarile de lege in primul an iar in casul in care nu o fac sa fie judecati de inducere in euroare si minciuna si chair de tread are a poporuluiNu se poate la nesfirsit sa minti ca fac schimbarile respective si apoi sa vii cu tot felul scuze.Leguitorii ,presedintele ,guvernul, judecatorii ar trebui sa inteleg a ca poporul este suveran,stapinul tarii si lui trebuie sa dea socoteala.

Musafir

#108

2016-01-02 22:45

Sper din tot sufletul să se dea legi care să apere animalele, inclusiv câinii maidanezi, de acei demenți complet reduși mintal care se găsesc printre noi.

Musafir

#109

2016-01-02 22:45

Haideti oameni buni,impreuna putem!

Musafir

#110

2016-01-02 22:45

Cat dai pentru un camarad care își risca viata lui sa te salveze? 3 click-uri e mult?

Musafir

#111

2016-01-02 22:47

Necuvantatoarele spun mai multe decat cuvantatorii !

Musafir

#112

2016-01-02 22:47

Iubesc animalele. Am adoptat o catelusa shihtzu acum 7 ani de la o familie care a plecat din Dubai. Avea 5 ani la data adoptiei. Nu avea acte, nu era inregistrata la municipalitate, avea probleme cu ochii si dantura, ar fi ajuns sigur la adapost ptr eutanasiere. Mi-a fost prietena apropiata 7 ani. Am pierdut-o acum 3 luni cand doctorii nu au mai putut sa o salveze. Au trecut aproape trei luni si eu tot ma trezesc dimineata cu gandul sa mergem la plimbarea de dimineata. Mi-e tare dor de catelusa mea Hariette.

Musafir

#113

2016-01-02 22:48

Doresc ca aceste animale utilitare si nu numai ele( si cainii comunitari) sa fie salvati.
Doresc o lege care sa pedepseasca aspru cruzimea fata de animale.
Ma bucura foarte mult ca in sfarsit oameni care pot influenta opinia publica( asa cum sunt autorii acestui demers) se implica si mi as dori sa vad cat mai multi ca ei- poate in felul asta se vor schimba lucrurile.
De asemenea cred ca toti proprietari de caini ar trebui sa si sterilizeze animalele- poate in felul asta nu vom mai avea atatea animale abandonate.
Cei de la sat sau cei care nu si pot steriliza din bani proprii animale ar trebui sa beneficieze de asta gratuit.
Facultatile de medicina veterinara ar trebui sa se implice prin practica pe care o pot face studentii de an terminal sau cei deja medici castrand aceste animale. Asa cum exista cabinete medicale mobile( masini cu echipamente medicale si medici) care merg in sate sa-i trateze pe oameni, asa ar trebui sa existe si echipe mobile veterinare care sa castreze animalele de la sate, pentru ca cele mai multe acolo, cele nedorite au o soarta cruda.

Musafir

#114

2016-01-02 22:49

Iubesc necuvantatoarele...

Musafir

#115

2016-01-02 22:50

Respect, loialitate, dragoste,pentru aceste superbe necuvantatoare care servesc tara. Pacat,oamenii sunt putini cu aceste calitati !

Musafir

#116

2016-01-02 22:51


Iubesc animalele. Am acasa un minunat caine lup si impreuna cu sotul meu avem grija si de doi caini maidanezi. De cand ma stiu am avut animale in casa sau in curte. Nu as fi putut trai fara ele.
David Mihai Gorescu

#117

2016-01-02 22:55

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#118

2016-01-02 22:56

Iubesc enorm animalele,sunt suflete inteligente care daruiesc fericire si dragoste neconditionat.

Musafir

#119

2016-01-02 22:56

Orice om de bun simt va semna aceasta petitie. Va respect pentru acest demers. Va rog nu va opriti la jumatatea drumului!
Cainii, pisicile, caii, porumbeii animalele de pe strazi sunt rezultatul direct al lipsei de responsabilitate, de suflet, a celor care se pretind oameni dar pretuiesc mai mult un obiect. Toate animalele au resurse nebanuite de iubire pentru noi. Cereti si abrogarea legii rusinii nr.258/2013. Invrajbirea populatiei, chinuirea, uciderea animalelor, abuzurile impotriva oamenilor care le apara nu ne fac cinste ca natie. Dragostea fata de semeni si copii nu exclude dragostea fata de animale. Ipocrizia nu ne face cinste, intrati pe articolele de presa si veti gasi o singura poza stas, aceeiasi cu un caine agresiv. Intrati pe facebook sau presa si gasiti sute si mii de poze, video-uri cu cainii inchisi in adaposturi de stat(in realitate lagare de exterminare) si cautati ''acul in carul cu fan'' adica un caine agresiv, veti gasi numai caini care implora iubire, morti de foame, bolnavi, pui fara nici o sansa la viata, caini terorizati de frica.
26

#120 pentru toate animalele

2016-01-02 22:57

pentru ca ma doare cand vad un animal in suferinta,ma revolta ura unor semeni de-ai mei impotriva acestor suflete.Natura a creat animalele,dar noi ne-am facut un obicei in a le maltrata,de a le infometa,de a le chinui.Se spune ca orice om are povestea lui,dar el o poate spune,pe cand un biet animal...Sper din tot sufletul sa ajungem la concluzia ca nu animalele sunt dusmanii nostri,ci chiar noi!


Musafir

#121

2016-01-02 22:58

Câinii iubesc oamenii mai mult decât oamenii iubesc câinii.

Musafir

#122

2016-01-02 23:01

pentru ca iubesc foarte mult animalele

Musafir

#123

2016-01-02 23:01

Iubesc Animalutele, toate, personal am avut 4 pisicute, famile bunica, fiica nepoata. Am ramas cu nepoata...bunica si fiica au murit din cauze naturale varsta. mai am un porumbel si inca o pisica ....Fac parte din famile sunt membri cu drepturi depline....ofera dragoste primesc dragoste si respect....

Musafir

#124

2016-01-02 23:02

Fac parte din "minoritatea" care iubeste mult animalele!E trist,dar adevarat!Succes!

Musafir

#125

2016-01-02 23:05

Am semnat aceasta petitie pentru civilizarea Romaniei. Doresc din toata fiinta mea abrogarea legii lui Ionut si declar ca aceasta lege imi incalca drepturile fundamentale. Sunt traumatizata de tot ce a declansat aceasta lege blestemata si viata mea s-a schimbat in cosmar, din toate punctele de vedere, de cand aceasta INSULTA legislativa a intrat in vigoare. Felicitari initiatorilor petitiei! Curaj si sustinere pentru pasul urmator!